Menu strony
Podatek
formularze podatkowe

Wymagania korzystania z zasobów przedsiębiorstwa a ostrzeżenia

Wybór właściwej drogi przedsiębiorczej dla siebie nierzadko jest związane z podejmowaniem niełatwych decyzji oraz życiowego ryzyka. Duży wpływ na dziś podejście rozpoczynających swą działalność biznesmenów mają dokonania innych, którzy mogą być pewnego rodzaju inspiracją dla pozostałych. Uzasadnione jest zainteresowanie działalnością innych, ponieważ niezwykle często sami będziemy zobowiązani przebyć podobną drogę. Wszystkie rady w tych sprawach są więc niezwykle przydatne.
program PIT

Nie martw się zaległościami – rozlicz własny pit w 2016 roku i ze spokojem zajmij się tym, za czym faktycznie przepadasz

Przekładanie obowiązków na później dotyczy wielu Polaków, ale przed pewnymi kwestiami nie da się uciec. Wymijanie szerokim łukiem miejsc, w jakich należy rozliczyć swój pit jest nad wyraz popularne do chwili, aż wybija ostatnia godzina, by to uczynić. Skutki pasywności oraz niedoręczenia rozliczenia podatkowego nie są przyjemne i zamiast o nich myśleć, lepiej skoncentrować się na swoim obowiązku i wreszcie mieć go z głowy. Każdy dobry obywatel wie, że program do rozliczenia pit 2016 może pomóc w szybkim oraz skutecznym rozwiązaniu kłopotu. Bierzmy się więc do pracy.
metafora obliczeń kredytu na mieszkanie

Podstawowe rady dla osób wynajmujących lokale mieszkalne

Jeżeli jesteś szczęśliwym właścicielem swojego mieszkania, z pewnością możesz mówić o wielkim szczęściu. Teraz dużo ludzi nie ma gdzie mieszkać – kupno własnego mieszkania to tak wielki wydatek, że praktycznie nikt w obecnych czasach nie może sobie na to pozwolić.
Łazienka w mieszkaniu

W jaki sposób rozliczać się za wynajem mieszkania? Sprawdź jakie posiadasz możliwości i o czym powinieneś wiedzieć?

Wynajmujesz mieszkanie i chciałbyś to robić zgodnie z prawem? W takim razie powinieneś podpisać kontrakt z najemcą, a następnie rozliczyć od tej kwoty należny podatek. Czy wiesz w jaki sposób to zrobić? Czy dowiedziałeś się już jakie posiadasz możliwości?
dokumenty

Informacje o różnych kwestiach formalnych z jakimi wszyscy stykają się na co dzień.

Każdy z Nas będzie mieć do załatwienia przeróżne zagadnienia w instytucjach użytku publicznego. Niezależnie od faktu, czy będzie prowadzić się działalność, bądź nie. Wszystko zależy od tego, na jakim etapie w życiu jesteśmy i co musimy wyjaśniać. Wiadomości o różnego rodzaju sprawach formalnych z jakimi obywatele mogą zetknąć się na co dzień słusznie jest w takim razie poznać na bieżąco, a przede wszystkim zorientować się, czy w tym zakresie nie dojdzie do jakichś wznowień.
podatek

Nie zapomnij rozliczyć się z dochodowego podatku (PIT) za bieżący rok

Jakikolwiek pozyskiwany prawnie zysk, niezależnie od tego czy jest to dochód z pracy zawodowej, z renty bądź także z emerytury musi zostać uwzględniony w rocznym rozliczeniu podatkowym, czyli w Pit 2016.
podatek PIT

Jak korzystać z programu pit - pomoc?

Coroczne rozliczanie podatku nie musi być niezwykle skomplikowane, o czym miało możliwość przekonać się wielu płatników. Deklaracja zdobywanego wynagrodzenia oraz zarobki rozliczane w ustalonych okresach mogą być składane z zastosowaniem nowoczesnego oprogramowania. Jest ono stosowane na jeszcze szerszą skalę, a program pit jest na bieżąco uzupełniany o innowacyjne funkcje. Podatnicy deklarujący wynagrodzenia oraz zarobki w przypadku umowy o pracę lub cywilnoprawne mogą w tej sprawie liczyć na swojego pracodawcę.
praca przy komputerze

Trafne określenie typu czynionej pracy

Każda osoba zgłaszająca się do pracy otrzymuje umowę o pracę. Umowę o pracę zawiera się na okres nieokreślony, na czas wskazany, albo na czas wykonania wskazanej pracy. Każda z nich ma prawo być poprzedzona umową na okres próby.
pit

Kiedy nie musisz składać zeznania podatkowego? Zorientuj się, co może zwolnić cię ze składania PIT-u

Każdy podatnik jest zobligowany raz w roku złożyć należyte dokumenty podsumowujące jego dochody. To tzw. PIT, jaki podług ustanowionych reguł należy dostarczyć do ostatniego dnia kwietnia – oczywiście najlepiej wcześniej, ale pomimo tego, iż z góry znamy niniejszą datę, to wielu z nas częstokrotnie zwleka do ostatniego momentu. Jest jednak grupa osób, jakie są zwolnione z tego, aby złożyć PIT 2016. Zweryfikuj czy zaliczasz się do grona tych szczęśliwców.
pity-2016-obrazek

Rozliczenie podatkowe jeszcze nigdy nie było takie proste!

Rozliczanie się z podatków stanowi zmorę wielu osób. Nie lubimy wypełniać wielu dokumentów, sięgać po skomplikowane rozliczenia i podróżować od jednego urzędnika do drugiego, aby załatwić istotne sprawy. Aktualnie wielu z tych niedogodności można łatwo uniknąć, wystarczy jedynie skorzystać z praktycznych rozwiązań, które pozwolą nam przygotować rozliczenie PIT 2015 szybko i bez problemu.
1 2