Menu strony
Podatek
formularze podatkowe

Wymagania korzystania z zasobów przedsiębiorstwa a ostrzeżenia

Wybór dobrej drogi przedsiębiorczej dla siebie nierzadko jest związane z podejmowaniem skomplikowanych decyzji oraz życiowego ryzyka. Duży wpływ na dziś podejście zaczynających swoją działalność biznesmenów mają dokonania innych, co mogą być pewnego rodzaju inspiracją dla innych. Uzasadnione jest zainteresowanie działalnością innych, gdyż szczególnie często sami będziemy musieli przebyć podobną drogę. Wszystkie porady w tych sprawach są więc niezwykle przydatne.
Łazienka w mieszkaniu

W jaki sposób rozliczać się za wynajem mieszkania? Sprawdź jakie posiadasz możliwości i o czym powinieneś wiedzieć?

Wynajmujesz swoje lokum i chcesz to robić zgodnie z prawem? W tym celu powinieneś podpisać umowę z najemcą, a później odprowadzić z tego należny podatek. Czy jesteś pewien jak to zrobić? Czy wiesz jakie masz możliwości?
pity-2016-obrazek

Rozliczenie podatkowe jeszcze nigdy nie było takie proste!

Rozliczanie się z podatków stanowi zmorę wielu osób. Nie lubimy wypełniać wielu dokumentów, sięgać po skomplikowane rozliczenia i podróżować od jednego urzędnika do drugiego, aby załatwić istotne sprawy. Aktualnie wielu z tych niedogodności można łatwo uniknąć, wystarczy jedynie skorzystać z praktycznych rozwiązań, które pozwolą nam przygotować rozliczenie PIT 2015 szybko i bez problemu.
program PIT

Nie martw się zaległościami – rozlicz własny pit w 2016 roku i ze spokojem zajmij się tym, za czym faktycznie przepadasz

Odkładanie obowiązków na następne dni odnosi się do niejednego Polaka, ale przed niektórymi sprawami nie uciekniemy. Omijanie szerokim łukiem miejsc, w jakich trzeba rozliczyć swój pit jest niezmiernie popularne do czasu, aż wybija ostatnia godzina, aby to uczynić. Skutki obojętności oraz niedostarczenia rozliczenia podatkowego nie są przyjemne i zamiast o nich myśleć, lepiej skoncentrować się na swoim obowiązku oraz wreszcie mieć go z głowy. Każdy dobry obywatel wie, że program do rozliczenia pit 2016 może pomóc w sprawnym oraz efektywnym rozwiązaniu kłopotu. Bierzmy się w takim razie do działania.
metafora obliczeń kredytu na mieszkanie

Podstawowe rady dla osób wynajmujących lokale mieszkalne

Kiedy jesteś szczęśliwym posiadaczem swojego mieszkania, bez wątpienia możesz mówić o wielkim szczęściu. Dzisiaj dużo ludzi nie ma gdzie mieszkać – kupno własnego mieszkania to tak gigantyczny koszt, że praktycznie nikt w dzisiejszych czasach nie może sobie na to pozwolić.
finanse

Przekazanie 1% podatku na opp jest niesamowicie istotne

Wiadomo, że zawsze możemy iść do Urzędu Skarbowego i tam razem z doradcami, którzy zawsze są dostępni w czasie składania zeznań i pomagają uzupełnić PIT. Choć prawda jest taka, że kiedy weźmiemy PIT z Urzędu to otrzymujemy książeczkę, w której jest każda rzecz zapisana. Wystarczy wszystko po kolei wpisać. Nawet, jeżeli drukujemy PIT z sieci to tam również istnieją informacje , które dotyczą tego, jak daną deklarację wypełnić - pit 37.
podatek

Nie zapomnij rozliczyć się z dochodowego podatku (PIT) za bieżący rok

Jakikolwiek pozyskiwany prawnie profit, niezależnie od tego czy jest to zysk z pracy zawodowej, z renty albo także z emerytury musi zostać uwzględniony w jednorocznym rozliczeniu podatkowym, inaczej w Pit 2016.
pit

Kiedy nie musisz składać zeznania podatkowego? Zorientuj się, co może zwolnić cię ze składania PIT-u

Każdy podatnik jest zobowiązany raz w roku złożyć należyte dokumenty podsumowujące jego dochody. To tzw. PIT, jaki podług ustanowionych zasad należy dostarczyć do ostatniego dnia kwietnia – rzecz jasna najlepiej wcześniej, lecz mimo tego, że z góry znamy niniejszą datę, to wielu z nas często zwleka do ostatniego momentu. Jest jednakże grupa osób, które są zwolnione z tego, by składać PIT 2016. Zorientuj się czy zaliczasz się do grona tych szczęśliwców.
podatek PIT

Jak korzystać z programu pit - pomoc?

Coroczne rozliczanie podatku nie musi być szczególnie skomplikowane, o czym miało szansę dowiedzieć się wielu płatników. Deklaracja wynagrodzenia i zarobki rozliczane w ustalonych okresach mogą być składane z użyciem nowatorskiego oprogramowania. Jest ono stosowane na jeszcze szerszą skalę, a program pit jest na bieżąco uzupełniany o ciekawe funkcje. Podatnicy deklarujący wynagrodzenia i zarobki w przypadku umowy o pracę i cywilnoprawne mogą w tej kwestii liczyć na swego pracodawcę.
praca przy komputerze

Trafne określenie typu czynionej pracy

Każda osoba przyjmująca się do pracy otrzymuje umowę o pracę. Umowę o pracę podpisuje się na czas nieoznaczony, na czas określony, lub na okres sporządzenia określonej pracy. Jakakolwiek z nich ma prawo być poprzedzona umową na okres próbny.
1 2