Menu strony
Praca
dziadek

Choroby układu krążenia u osób starszych

Jednym z najczęstszych schorzeń osób starszych są dolegliwości układu krążenia. Senior, z problemami sercowymi wymaga systematycznej opieki, która uwzględnia farmakologię, ruch i dietę. O tym na co zwrócić uwagę w pielęgnacji osoby starszej dotkniętej chorobą układu krążenia opowiadają opiekunki z firmy Promedica24.
praca

Praca dla programisty

W dzisiejszych czasach nie jest lekko znaleźć pracę. Dlatego też ludzie posiadający różne wykształcenie próbują podjąć się jakiegokolwiek zajęcia, także niezgodnego z wyuczonym zawodem. Bardzo często przeszukują mnóstwo stron w sieci internetowej w poszukiwaniu pracy wszelkiego typu. Opiekują się małymi dziećmi bądź też pracują, jako autorzy tekstów reklamowych. Dzisiaj bardzo popularna jest praca freelancer. Polega ona na pracy bez stałego etatu jak i podejmowaniu się projektów na zlecenie. Jest to bardzo popularne w różnorodnych branżach.
Akustyka w szkole

Całe nasze życie jest szkołą

Publiczna opinia jest taka, iż do szkoły chodzą tylko dzieci. Dowodem przeciwległej tezy są szkoły dla dorosłych, jakie kształcą osoby pragnące uzupełnić edukacyjne ubytki.
Praca przy komputerze

Wybierz zawód z przyszłością

Gdy decyduje się o kierunku studiów, najlepiej połączyć własne zainteresowania z prognozami, jaki kierunek będzie za kilka lat najbardziej wzięty. Możliwości, jakie daje dzisiaj praca dla programisty w Polsce są nieograniczone. Znawcy z branży it oraz mogą szczycić się pokaźnym doświadczeniem, zdobywanym także podczas studiów są niesamowicie pożądanym typem kandydatów na rynku we współczesnym świecie.
Praca, biznesmen

W jaki sposób przeprowadzić ocenę pracownika?

Na polski rynku pojawia się coraz większa ilość firm ukierunkowanych na dobrze wykwalifikowanego pracownika. Decydują się na wdrążenie do swoich systemów ocen pracowniczych , które mogą podsumować wydajność w pewnym przedziale czasu. Stosuje się je w zamyśle wyeliminowania słabych jednostek, lub likwidowania problemu firmy.
praca

Etat w krajach Unii Europejskiej, alternatywą dla krajowego bezrobocia.

Bezrobocie w Polsce spada, jednak wciąż trudno wielu osobom znaleźć atrakcyjną pracę o satysfakcjonujących wynagrodzeniach. Nadzieją dla wielu Polaków jest wyjazd, nawet przejściowy, do pracy za granicę. Od czasu włączenia się Polski do Unii Europejskiej i otwarcia rynków pracy dla Polaków, wyjazdy za granicę do pracy, stały się bardzo proste. Posiadając unijne obywatelstwo możemy bez przeszkód skorzystać z bogatej propozycji pracy Unii. Dobrą informacją jest również to, że nie potrzebujemy zgoda na zatrudnienie.
opiekunka

Jak postępować z osobami starszymi dotkniętymi zaburzeniami pamięci?

Demencja i zaburzenia pamięci to jedne z najczęstszych problemów trapiących osoby starsze. Ta poważna choroba wymaga od opiekunek ogromnej wiedzy, a także wyrozumiałości.

Oferta nauczania a szkoły policealne we Wrocławiu

Dla chcącego nic trudnego – jak mówi znana sentencja. Osoba, która chce się rozwijać, szuka ścieżki kolejnego kształcenia, z pewnością ją wkrótce odnajdzie. Powinno się znaleźć dostatecznie dużo determinacji, aby podjąć krok w kierunku następnego etapu nauki.
prawo

Istotne informacje o tym, jak najszybciej polscy adwokaci otworzyć mogą swoją kancelarię w Niemczech.

Po wstąpieniu Polski w szeregi Unii bardzo mocno się zwiększyły możliwości pracy w członkowskich krajach. Dotyczy to także prowadzenia swoich własnych firm. Aktualnie panuje reguła, że obywatele Unii mają możliwość prowadzenia w dowolnym kraju swojej działalności, z ewentualnymi wyjątkami w niektórych branżach.
praca

Praca nie tylko dla magistra

Ukończenie renomowanej wyższej uczelni nie zawsze jest gwarancją zdobycia interesującej i dobrze płatnej pracy. Wśród polskich magistrów stale rośnie liczba bezrobotnych. Jaką ścieżkę kariery wybrać, by po wielu latach szkoły średniej i studiów realizować się zawodowo, a nie rejestrować w urzędzie pracy?
1 2 3 4 5 6 7