Praca
freelancer

Zalety oraz wady zostania freelancerem

Programiści są teraz jedną z tych grup zawodowych, które z pewnością powinny być usatysfakcjonowane ze swojej sytuacji. W końcu panuje bardzo duży popyt na usługi programistów. Jeśli faktycznie jesteśmy dobrymi programistami, znalezienie fajnej pracy jest wyłącznie formalnością.
podatek PIT

Jak korzystać z programu pit - pomoc?

Coroczne rozliczanie podatku nie musi być szczególnie skomplikowane, o czym miało szansę przekonać się wielu płatników. Deklaracja wynagrodzenia i zarobki rozliczane we wskazanych okresach mogą być składane z użyciem innowacyjnego oprogramowania. Jest ono stosowane na coraz niemałą skalę, a program pit jest systematycznie uzupełniany o ciekawe funkcje. Podatnicy deklarujący wynagrodzenia oraz zarobki w przypadku umowy o pracę i cywilnoprawne mogą w tej sprawie liczyć na osobę zapewniającą im pracę.
praca przy komputerze

Nie kochasz swej zajęcia - zostań agentem

Powiada się, że trudno o fach, który można zdobyć prędzej aniżeli zawód agenta ubezpieczeniowego. Starczy decyzja, krótkie szkolenie, egzamin państwowy i już posiadamy licencję. Jednakże samo zdobycie uprawnień to najmniejszy kłopot. Dalej jest znacznie trudniej. Wielu z nas tej profesji nie darzy szczególnym szacunkiem. Częstokroć stawiamy znak równości między agentem a akwizytorem. I chociaż jedno z drugim nie ma nic wspólnego, jednak specyfika pracy sprawia, iż oba zajęcia wydają się podobne.
pracownicy w odzieży ochronnej

Czy profesjonalne ubrania ochronne są niezbędnym elementem w czasie pracy?

Nie da się ukryć faktu, że praca to na pewno nasza codzienna powinność. Dzięki niej jesteśmy w stanie dobrze funkcjonować oraz zaspokajać nasze podstawowe potrzeby. Niemniej wprawdzie, często zdarza się, że warunki, w których przychodzi nam pracować są bardzo trudne. Jak się bowiem okazuje wielu pracodawców zapomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które niestety niezmiernie mocno odbijają się na możliwości bezproblemowej pracy osób zatrudnionych.
prawo

Zawód kompozytora

Kompozytorzy to nierzadko niezbyt doceniani artyści, bez których dużo najlepszych przebojów minionych dziesięcioleci nie mogłoby się pojawić. Są to osoby o wszechstronnym wykształceniu muzycznym i dużej wiedzy z zakresu instrumentoznawstwa. Często są to również osoby biegłe w grze na kilku instrumentach. Duża liczba popularnych muzyków i reżyserów korzysta z ich pomocy w czasie pracy twórczej. Komponowanie nie polega jedynie na zapisywaniu nut, kompozytor powinien potrafić posługiwać się aparatem muzycznym na takim poziomie, by być w stanie unaoczniać z użyciem tonacji utworu czy barwy instrumentu dany nastrój.
rachunki

Które umiejętności musi przyswoić sobie początkujący biznesmen?

Duża część z nas poszukuje należytych sposobów na osiąganie znaczących przychodów finansowych, jakie generowane będą przez nas w związku z pełnieniem obowiązków w pracy. W największym stopniu popularną metodą w tym miejscu wydaje się być kierowanie prywatnej aktywności gospodarczej.
konsultanci

Komu przyda się konsulting i doradztwo dla biznesu?

Konsulting oraz doradztwo biznesowe to pojęcia bardzo szerokie, jednak każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą powinien zaczerpnąć wiedzę odnośnie działalności firm świadczących tego typu usługi.
prowadzenie biznesu

Jakie zagadnienia w posiadaniu swojej firmy posiadają dzisiaj kategorycznie podstawowe znaczenie?

Osoby, jakie posiadają swoją działalność gospodarczą są świadome tego, że samodzielnie pracują na sukces lub na porażkę i wyniki mogą zawdzięczać tylko sobie. To naturalnie wielki plus i właśnie z tego względu wielu przedsiębiorców zdecydowało się na zaczęcie prac.

Pojęcie choroby zawodowej

Co to jest choroba zawodowa? Czy każda choroba może być uznana za chorobę zawodową? Jakie muszą być spełnione przesłanki dla uznania danej choroby za chorobę zawodową? Co przysługuje pracownikowi, u którego została stwierdzona choroba zawodowa?
Zmotywowana kobieta

Zachęceni do działania pracownicy - sekret powodzenia przedsiębiorstwa

Posiadając własną firmę każdy z nas zmaga się z problemem chęci podwładnych do pracy. Jest to istotna kwestia, ponieważ zmotywowani do pracy ludzie to lepsza praca a tym samym większe zarobki firmy. Sposób zachęcania do pracy podwładnych zależy od kilku czynników zależnych zarówno od pracodawcy jak i pracowników.