Menu strony
Praca
prawo

Istotne informacje o tym, jak najszybciej polscy adwokaci otworzyć mogą swoją kancelarię w Niemczech.

Po wejściu naszego kraju do Unii Europejskiej bardzo mocno się zwiększyły możliwości pracy w państwach członkowskich. Dotyczy to także prowadzenia swoich własnych firm. Aktualnie panuje zasada, że obywatele Unii mają możliwość wykonywania w dowolnym kraju swojej działalności, z pewnymi wyjątkami w niektórych branżach.
Szkolenie menedżerów

Droga do sukcesu i podnoszenia kompetencji przez fachowe szkolenia menedżerskie

Praca w charakterze profesjonalnego managera bez wątpienia może być świetną propozycją dla każdego, kto tylko chciałby cieszyć się posadą gwarantującą mu jednocześnie spore zarobki jak i zwykłą satysfakcję. Warto przy okazji wspomnieć o tym, że samo słowo „manager” może odnosić się do całego mnóstwa różnych branż, zatem jeśli sami interesujemy się czymś takim to nade wszystko musimy jak najdokładniej ustalić, gdzie tak właściwie chcemy pracować – w końcu wymagania na konkretnych posadach tego typu mogą znacznie się od siebie różnić.
kurs językowy

Nauczanie dialogu w języku włoskim - gdzie poszukiwać propozycji?

Żyjemy w czasach, gdy znajomość języków obcych jest niezbędna. Dzieci już w przedszkolu zaczynają nauczanie się języków przez zabawę, naukę piosenek. W toku edukacji szkolnej nauka języka nie jest maluchowi obca.
praca w biurze

Niektóre szkolenia Trójmiasto oferuje bezpłatnie - przeczytaj informacje

Trzeba poszerzać własne zdolności

Kiedy chcemy posiadać pewność, że ciągle będziemy się atrakcyjnie przedstawiać na rynku zatrudnienia, a do tego wszystkiego jeszcze chcemy pokonać konkurencję w czasie rekrutacji, to koniecznie powinniśmy poszerzać własne zdolności. Im więcej będziemy potrafili, im lepiej będziemy się przedstawiać aniżeli odmienni, tym znaczniejsza będzie szansa, że uda nam się odnaleźć interesująca pracę.
rozmowa kwalifikacyjna

Cenne rady dla osób, które poszukują pracy

Cenne porady dla osób, jakie szukają zatrudnienia bez wątpienia są w mocy wyłożyć takie osoby, jakie robiły to bardzo długo i nie umiały wyszukać dla siebie zadowalającego wakatu. Jak albowiem wiadomo, bezpośrednio dzięki takiej technice poszukiwania trafnych i nietrafionych rozwiązań da się najwięcej dowiedzieć i znaleźć wzorzec tego, w jaki sposób należy postępować, by odnieść korzyści.
Apple MacBook

Poszukiwanie zatrudnienia

Przeciętna osoba, na hasło „programista”, myśli o osobie pracującej osobiście nad procesem sporządzania programu komputerowego. Jak pokazuje rynek zatrudnienia swoją zróżnicowaną ofertą dedykowaną właśnie programistom – jest to skojarzenie mylne, a pojęcie programisty jest o wiele szersze. Tym słowem opisuje się już nie tylko ludzi tworzących programy na komputer, ale również aplikacje mobilne oraz stworzone do działania w ramach witryn internetowych.
praca

Praca nie tylko dla magistra

Ukończenie renomowanej wyższej uczelni nie zawsze jest gwarancją zdobycia interesującej i dobrze płatnej pracy. Wśród polskich magistrów stale rośnie liczba bezrobotnych. Jaką ścieżkę kariery wybrać, by po wielu latach szkoły średniej i studiów realizować się zawodowo, a nie rejestrować w urzędzie pracy?
praca

BHP - główne wiadomości

Z pojęciem bezpieczeństwa i higieny pracy (w skrócie BHP) można się spotkać bardzo często. Termin ten powstał i został wdrożony dłuższy czas temu i stosowany jest w bardzo wielu różnych lokalizacjach i okazjach. Określenie to zawiera zbiór konkretnych przepisów, dotyczących zasad niezagrażającej zdrowiu i życiu i prawidłowej pracy w zakładzie produkcyjnym lub innym. Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy dotyczą właściwie każdego miejsca, gdzie znajduje się znaczna liczba ludzi przez określony czas.
Gaśnica

Przeważnie dyskredytowana kwestia w przedsiębiorstwach - kilka informacji o PPOŻ

Znaczna część naszego społeczeństwa z pewnością na co dzień pracuje we wszelkiego rodzaju fabrykach. Statystki bowiem niezwykle jasno pokazują nam, że zdecydowanie największy odsetek zatrudnienia nasze społeczeństwo po wielokroć znajduje właśnie w tej branży. Taki stan rzeczy niewątpliwie niesie za sobą pozytywne, ale zarówno po wielokroć negatywne aspekty. W tym miejscu mowa przede wszystkim o aspektach bezpieczeństwa, które niestety niejednokrotnie nie są szanowane przez naszych pracodawców. Na szczęście w naszym kraju istnieją niezmiernie restrykcyjne przepisy, dzięki którym pracownicy bezsprzecznie będą posiadać zagwarantowane swoje podstawowe prawa.
Szkolenie Instytutu Przemiany i Akademii Kobiet Sukcesu

Gry biznesowe pozwalają symulować wiele elementów mających związek z realnym światem.

Gry biznesowe, są w aktualnych czasach bardzo często wybierane przez wiele osób, ponieważ wymagają one dużego skupienia, ale również zdolności strategicznego myślenia, jak także podejmowania szybkich decyzji, które mogą wywołać duży przypływ korzyści w postaci fikcyjnych lub też prawdziwych pieniędzy. Gry biznesowe znacznie częściej przejawiają się w sieci, ponieważ ludzie szukają rozmaitych metod, by nauczyć się tak pomocnych cech, jakie potrzebne są do radzenia sobie w biznesie. Istnieje wiele gier, w których jest się prezesem firmy, lub instytucji i trzeba prowadzić szkolenia zarządzanie, aby w takiego typu sposób wirtualni pracownicy działali poprawnie, a więc aby wykonywali wszystkie czynności zgodnie z zaleceniami i żeby ich praca była zdecydowanie jak najbardziej wydajna.