Menu strony
Opłaty
Windykacja

Jak tanio odzyskać własne pieniądze od kontrahenta?

Niestety obecnie często zdarza się, że niektóre przedsiębiorstwa nie wypłacają wynagrodzenia za pracę swoim pracownikom albo nieuczciwi klienci nie regulują opłaty za kupione przez siebie rzeczy lub za wykonane usługi. Jeśli prowadzisz własną firmę i niejednokrotnie zdarzają Ci się takie nieprzyjemne sytuacje, wtedy bez wątpliwości powinieneś pomyśleć o używaniu programu do windykacji długów. Kiedy kiedykolwiek angażowałeś do rozwiązania swoich problemów komornika, wówczas bez wątpliwości doskonale wiesz, jak dobry jest to sposób w przypadku wiecznych dłużników.
Dyplom

W jaki sposób wyłonić jednostkę przeprowadzkową?

W jaki sposób odnaleźć najlepszą dla siebie jednostkę, która w swoich usługach posiada przeprowadzki?

Single na swoim

Rynek budowlany w mieszkaniach dla singli nie widzi nic dziwnego. Co więcej, ta grupa społeczna jest bardzo doceniana przez developerów. Single postrzegani są jako ludzie sukcesu, nastawieni na karierę, a co za tym idzie - na pieniądze. Czy jest to jednak regułą?
Plac budowy

Opłata adiacencka. Zagadnienia ogólne. Definicja, podmioty zobowiązane, tryb nakładania

Opłata adiacencka jest to opłata nakładana przez gminy na właścicieli lub użytkowników wieczystych nieruchomości, których wartość wzrosła na skutek budowy urządzeń infrastruktury technicznej ze środków Skarbu Państwa, jednostek samorządu terytorialnego, środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej lub ze źródeł zagranicznych niepodlegających zwrotowi albo w związku ze scaleniem i podziałem nieruchomości, a także podziałem nieruchomości. Ustawowa definicja opłaty adiacenckiej zawarta jest w art. 4 pkt 11 ustawy o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. 1997 Nr 115 poz.741 ze zm., dalej zwana ustawą). Ustawa ta stanowi podstawę prawną obowiązku wnoszenia na rzecz gminy opłat adiacenckich.
opłaty za telewizję i radio

Opłat bywa tak wiele, że nie sposób im podołać. Sprawdź, czy wszystkie rachunki są spłacone!

Każdego miesiąca jesteśmy zobowiązani do opłacania rachunków domowych. Opłacamy czynsz, prąd, rachunek za wodę, wywóz odpadów, jak też za usługi rozrywkowe, czyli telefon, internet i telewizję. Każdy abonent w naszym kraju mający zarejestrowany odbiornik TV zostaje zobligowany do uiszczania opłaty abonamentowej RTV.
podatki

Darowizna bez podatku i zaświadczenie o niezaleganiu z ZUS - co dobrze wiedzieć?

Darowizna dla familii lub bliskich to coś, na co dzisiaj decyduje się coraz więcej ludzi. Jednakże, by ofiarować darowiznę, powinno się wiedzieć, jak na przykład to wykonać oraz jakich przepisów powinno się przestrzegać. Wskazane jest także dowiedzieć się, jakim sposobem można poświęcić darowiznę bez płacenia podatku. Darowizna bez podatku musi pozostać sporządzona w zerowej grupie podatkowej, aczkolwiek trzeba sprawdzić, czy osoba, jakiej pragniemy przeznaczyć darowiznę, do tej grupy należy.
Miejsce pracy

Kwestie rachunkowe, których należałoby dopilnować w każdym bez wyjątku przedsiębiorstwie.

Pewne kwestie rachunkowe, których trzeba przypilnować w każdym bez wyjątku przedsiębiorstwie domagają się priorytetowego potraktowania. Pozostaje to istotne ze względu na ścisłe działanie przedsiębiorstwa, jak i patrząc na to, aby szef przedsiębiorstwa nie był wystawiony na kary.
bojler

Wodę z deszczu również możesz zużyć przy pracach gospodarczych, dzięki temu oszczędzisz pieniądze

Codziennie w gospodarstwie domowym zużywa się bardzo dużo wody. Wodę pije się, używa się jej do mycia, nawadniania roślin w ogródku, jak też do utrzymywania w domu porządku.
złoża naturalne

Największe złoża w Polsce

Ludzie w Polsce często patrzą z zawiścią na inne narody, że te posiadają spore złoża bogactw naturalnych. To błąd. Polska też ma się czym pochwalić i ma wielkie pokłady złóż. Zobaczmy,czym możemy się pochwalić.