Menu strony
Opłaty
Windykacja

Jak tanio odzyskać własne pieniądze od kontrahenta?

Niestety współcześnie często zdarza się, że niektóre firmy nie wypłacają wynagrodzenia za pracę swoim pracownikom albo nieuczciwi klienci nie opłacają opłaty za kupione przez siebie rzeczy lub za wykonane usługi. Kiedy prowadzisz swoją firmę i czasami zdarzają Ci się takie nieprzyjemne sytuacje, wówczas być może powinieneś pomyśleć o zainstalowaniu programu do windykacji długów. Kiedy kiedykolwiek angażowałeś do rozwiązania swoich kłopotów komornika, wówczas z pewnością doskonale wiesz, jak dobry jest to sposób w przypadku niepłacących dłużników.
Miejsce pracy

Kwestie rachunkowe, których należałoby dopilnować w każdym bez wyjątku przedsiębiorstwie.

Pewne kwestie rachunkowe, których trzeba przypilnować w każdym bez wyjątku przedsiębiorstwie domagają się priorytetowego potraktowania. Pozostaje to istotne ze względu na ścisłe działanie przedsiębiorstwa, jak i patrząc na to, aby szef przedsiębiorstwa nie był wystawiony na kary.
Dyplom

W jaki sposób wyłonić jednostkę przeprowadzkową?

W jaki sposób odszukać najlepszą dla siebie firmę, jaka w swych usługach ma przenosiny?
bojler

Wodę z deszczu również możesz zużyć przy pracach gospodarczych, dzięki temu oszczędzisz pieniądze

Codziennie w gospodarstwie domowym zużywa się bardzo dużo wody. Wodę pije się, używa się jej do mycia, nawadniania roślin w ogródku, jak też do utrzymywania w domu porządku.
opłaty za telewizję i radio

Opłat bywa tak wiele, że nie sposób im podołać. Sprawdź, czy wszystkie rachunki są spłacone!

Każdego miesiąca bywamy zobowiązani do opłacania rachunków domowych. Opłacamy czynsz, prąd, rachunek za wodę, wywóz odpadów, jak także za usługi rekreacyjne, czyli telefon, sieć i telewizję. Każdy człowiek w Polsce posiadający zarejestrowany odbiornik TV jest zobligowany do opłacania abonamentu RTV.
Plac budowy

Opłata adiacencka. Zagadnienia ogólne. Definicja, podmioty zobowiązane, tryb nakładania

Opłata adiacencka jest to opłata nakładana przez gminy na właścicieli lub użytkowników wieczystych nieruchomości, których wartość wzrosła na skutek budowy urządzeń infrastruktury technicznej ze środków Skarbu Państwa, jednostek samorządu terytorialnego, środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej lub ze źródeł zagranicznych niepodlegających zwrotowi albo w związku ze scaleniem i podziałem nieruchomości, a także podziałem nieruchomości. Ustawowa definicja opłaty adiacenckiej zawarta jest w art. 4 pkt 11 ustawy o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. 1997 Nr 115 poz.741 ze zm., dalej zwana ustawą). Ustawa ta stanowi podstawę prawną obowiązku wnoszenia na rzecz gminy opłat adiacenckich.

Single na swoim

Rynek budowlany w mieszkaniach dla singli nie widzi nic dziwnego. Co więcej, ta grupa społeczna jest bardzo doceniana przez developerów. Single postrzegani są jako ludzie sukcesu, nastawieni na karierę, a co za tym idzie - na pieniądze. Czy jest to jednak regułą?
złoża naturalne

Największe złoża w Polsce

Ludzie w Polsce często patrzą z zawiścią na inne narody, że te posiadają spore złoża bogactw naturalnych. To błąd. Polska też ma się czym pochwalić i ma wielkie pokłady złóż. Zobaczmy,czym możemy się pochwalić.
podatki

Darowizna bez podatku i zaświadczenie o niezaleganiu z ZUS - co dobrze wiedzieć?

Darowizna dla familii czy bliskich to coś, na co dzisiaj decyduje się coraz więcej ludzi. Aczkolwiek, żeby przeznaczyć darowiznę, należy wiedzieć, w jaki sposób to uczynić oraz jakich przepisów powinno się przestrzegać. Wskazane jest również dowiedzieć się, jak wolno ofiarować darowiznę bez płacenia podatku. Darowizna bez podatku powinna zostać przeprowadzona w zerowej grupie podatkowej, jednak powinno się sprawdzić, czy jednostka, której chcemy oddać darowiznę, do tej grupy należy.