Menu strony
Bilet
pasażer

Jesteś pasażerem, lecz czy wiesz, jakie prawa Ci przysługują? Warto o nich wiedzieć, by nie zostać oszukanym

Czy wiesz jakie są prawa pasażera w ruchu lotniczym? W temacie odmowy przyjęcia na pokład czy odwołania lotu? To niezwykle istotne kwestie, ponieważ mogą się zdarzyć każdemu z nas. Warto wiedzieć, jakie prawa nam przysługują, by korzystać z nich świadomie. Regulacja określa, jaka jest odpowiedzialność sprzedawcy biletu, i nie jest istotne, czy jest to lot rejsowy czy czarterowy. Zastosowania nie mają tu też pozostałe czynniki, takie jak to, czy bilet zakupiliśmy bezpośrednio w biurze podróży czy sprzedały nam go linie lotnicze. Co jeszcze warto wiedzieć?
samolot

Opóźniony oraz odwołany lot – informacje od linii lotniczych

Oddanie pieniędzy za opóźnione loty od dłuższego czasu są sprawą dyskutowaną w szerokich kręgach. Kolejne linie lotnicze gwarantują niejednorodne usługi ubezpieczeniowe, dlatego kwoty nie są ujednolicone. Na rynku działa z powodzeniem niemało usług, jakie oparte są na wypełnieniu stosownej reklamacji w sieci. Dzięki temu odszkodowania lotnicze są przyznawane zgodnie z ustaleniami określonej firmy.
samolot w chmurach

Jakie prawa przysługują pasażerom wszystkich linii lotniczych?

Latanie stało się ostatnio bardziej popularne niż kiedykolwiek. Stało się tak z paru rozmaitych powodów. Co najważniejsze, na przemieszczanie się w ten sposób obecnie stać coraz więcej ludzi, przykładowo ze względu na obniżki kosztów biletów. Oprócz tego otwarcie granic dodatkowo ułatwiło podróżowanie tą metodą w Europie. Wielu ludzi doceniło fakt, że podróżowanie drogą powietrzną jest sposobem bardzo szybkim i bezpiecznym.
samolot

Ważny bilet a brak miejsca w samolocie - co robić?

Kiedyś usłyszałam, że linie lotnicze nie do końca są w pełni uczciwe wobec swojego klienta. Znajomy z pracy opowiedział mi, że na część lotów przedsiębiorstwa oferują w sprzedaży dużo więcej biletów niż jest miejsca w samolocie. Myślałam, że to tylko zwykłe plotki. Do momentu, jak mi osobiście wydarzyła się właśnie taka sytuacja.