Menu strony
Formularz
pit

Zarabiałeś w danym roku podatkowym? Musisz rozliczyć się z fiskusem! Poznaj swoje prawa oraz obowiązki.

Każdy z nas, kto w konkretnym roku podatkowym był zatrudniony, a w efekcie osiągał jakiś dochód, jest zobowiązany do rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Wynika to z obowiązującego w Polsce prawa podatkowego. Jego lekceważenie wiąże się z naprawdę poważnymi konsekwencjami. Warto o tym pamiętać.
podatek

Nie zapomnij rozliczyć się z dochodowego podatku (PIT) za bieżący rok

Wszelki osiągany prawnie zysk, niezależnie od tego czy jest to profit z pracy zawodowej, z renty albo też z emerytury musi pozostać uwzględniony w rocznym rozliczeniu podatkowym, inaczej w Pit 2016.
Obliczanie podatku

Wypełnienie PIT 37 działa Ci komplikacje? Rozlicz się z wykorzystaniem internetu!

Początkowe miesiące z roku na rok tak samo dla właścicieli przedsiębiorstw, jak i pracowników to intensywny okres związany z rozliczeniem podatków. Nie można ukryć, że dla mnóstwa osób bez ustanku jest to dokuczliwy obowiązek, który kosztuje ich mnóstwo namysłu i pracy.
finanse, rachunki, pieniądze

Kto będzie mógł skorzystać z możliwości uzupełnienia PITu w internecie?

Aktualnie łącza internetowe są powszechnie dostępne w konkurencyjnych cenach, wobec tego nie można się dziwić, że w zasadzie każda osoba, jaka posiada komputer, posiada też internet. Zdecydowana większość Polaków, w szczególności tych młodych, nie potrafi sobie wyobrazić codziennego funkcjonowania bez korzystania z sieci.
pity 2016

W sieci rozliczysz się szybko oraz rzeczywiście łatwo, zatem nie wahaj się, jedynie wyszukaj odpowiedni program

Każda osoba, która jest zatrudniona albo ma swoją działalność gospodarczą, musi rozliczyć podatek. Służą do tego różne formularze pit. Teraz ich rozliczanie jest bardzo łatwe, ponieważ można skorzystać z licznych aplikacji komputerowych.
sąd

Czy zaznaczymy że jest sprzeciw od nakazu zapłaty?

Nie zawsze zgadzamy się z wnioskiem kolejnych osób, albo z tym jak jesteśmy przez nie traktowani. Przez to należy powiedzieć, że wciąż możemy pokazać własny sprzeciw i jedynie od ważności danej osoby i naszej bliskości z nią, będzie zależało jak ten sprzeciw ma wyglądać. Kiedy to ktoś niedaleki, starczy słowne niezgodzenie się z nim, a jeśli jakaś instytucja, to powinniśmy się liczyć z tym, że niezbędne będzie stworzenie właściwego pisma, które zrozumiale i wyraźnie będzie ukazywało nasze stanowisko oraz to, że nie godzimy się z takim traktowaniem.
umowa

Bycie pracodawcą to duża odpowiedzialność - dowiedz się, jakie prawa oraz obowiązki ma przedsiębiorca

Jeżeli mamy własną firmę, mamy wobec niej dużo obowiązków. Osoby, które zatrudniamy muszą mieć pewność, że stoimy za nimi murem, jeżeli będą sumienie wywiązywały się ze własnych obowiązków. Powinniśmy też nie zapominać, że czasem warto jest podpisać dodatkową umowę z pracownikiem, jedną z dodatkowych umów może być na przykład umowa o zakazie konkurencji. Wiadomo, że nie zawsze pracownicy mają ochotę się na to zgadzać. Ale, jeżeli ta umowa będzie obejmowała jedynie czas czynnej pracy w danej firmie to okej, ale bywa, że klauzula o zakazie konkurencji wiąże nas na dłużej, tak, więc nim podpiszemy umowę musimy ją punkt po punkcie przeanalizować.