Menu strony
Formularz
finanse, rachunki, pieniądze

Kto będzie mógł skorzystać z możliwości uzupełnienia PITu w internecie?

Dzisiaj łącza internetowe są powszechnie dostępne w atrakcyjnych cenach, toteż nie należy się dziwić, że w zasadzie każda osoba, jaka posiada komputer, posiada też internet. Oczywiście większość Polaków, szczególnie tych młodych, nie jest w stanie sobie wyobrazić codziennego funkcjonowania bez korzystania z sieci.
podatek

Nie zapomnij rozliczyć się z dochodowego podatku (PIT) za bieżący rok

Jakikolwiek pozyskiwany prawnie zysk, niezależnie od tego czy jest to dochód z pracy zawodowej, z renty bądź także z emerytury musi zostać uwzględniony w rocznym rozliczeniu podatkowym, czyli w Pit 2016.
pity 2016

W sieci rozliczysz się szybko oraz rzeczywiście łatwo, zatem nie wahaj się, jedynie wyszukaj odpowiedni program

Każda osoba, która jest zatrudniona albo posiada swoją działalność gospodarczą, powinna rozliczyć podatek. Wykorzystuje się do tego przeróżne formularze pit. Obecnie ich rozliczanie okazuje się nad podziw łatwe, bo można korzystać z licznych aplikacji internetowych.
pit

Zarabiałeś w danym roku podatkowym? Musisz rozliczyć się z fiskusem! Poznaj swoje prawa oraz obowiązki.

Każdy z nas, kto w konkretnym roku podatkowym był zatrudniony, a w efekcie osiągał konkretny dochód, jest zobowiązany do rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Wynika to z obowiązującego w naszym kraju prawa podatkowego. Jego lekceważenie wiąże się z naprawdę znacznymi konsekwencjami. Warto o tym pamiętać.
sąd

Czy zaznaczymy że jest sprzeciw od nakazu zapłaty?

Nie zawsze chcemy się zgodzić z wnioskiem innych osób, albo z tym jak jesteśmy przez nie potraktowani. Przez to warto powiedzieć, że wciąż mamy szansę pokazać własny sprzeciw oraz tylko od ważności konkretnej osoby oraz naszej bliskości z nią, będzie zależeć jak ten sprzeciw ma prezentować się. Kiedy to ktoś niedaleki, wystarczy słowne sprzeciwienie się z nim, a kiedy jakaś instytucja, to musimy się liczyć z tym, że konieczne będzie wystosowanie właściwego dokumentu, które zrozumiale i wyraźnie będzie ukazywało nasze stanowisko oraz to, że nie zgadzamy się z takim potraktowaniem.
Obliczanie podatku

Wypełnienie PIT 37 działa Ci komplikacje? Rozlicz się z wykorzystaniem internetu!

Początkowe miesiące z roku na rok tak samo dla właścicieli przedsiębiorstw, jak i pracowników to intensywny okres związany z rozliczeniem podatków. Nie można ukryć, że dla mnóstwa osób bez ustanku jest to dokuczliwy obowiązek, który kosztuje ich mnóstwo namysłu i pracy.
umowa

Bycie pracodawcą to duża odpowiedzialność - dowiedz się, jakie prawa oraz obowiązki ma przedsiębiorca

Jeżeli mamy własną firmę, mamy wobec niej dużo obowiązków. Osoby, które zatrudniamy muszą mieć pewność, że stoimy za nimi murem, jeżeli będą sumienie wywiązywały się ze własnych obowiązków. Powinniśmy też nie zapominać, że czasem warto jest podpisać dodatkową umowę z pracownikiem, jedną z dodatkowych umów może być na przykład umowa o zakazie konkurencji. Wiadomo, że nie zawsze pracownicy mają ochotę się na to zgadzać. Ale, jeżeli ta umowa będzie obejmowała jedynie czas czynnej pracy w danej firmie to okej, ale bywa, że klauzula o zakazie konkurencji wiąże nas na dłużej, tak, więc nim podpiszemy umowę musimy ją punkt po punkcie przeanalizować.