Menu strony
Hotele
Dzieci, Korbielów

Jak promować usługi turystyczne?

Sprzedaż usług turystycznych nie musi polegać wyłącznie na udostępnianiu miejsc noclegowych uczestnikom wycieczki.
Pokój dzienny - kolekcja CLASSIC

Uroda kwater sypialnych dla pracowników

Hotele pracownicze to specjalne budynki, które goszczą na pobyt czasowy pracowników różnych instytucji i zakładów pracy. Miejsca proponujące noclegi pracownicze powstają zazwyczaj przy zakładach medycznych, komisariatach policji, instytucjach oświatowych wszystkich stopni, pocztach, budynkach wojskowych i dużych fabrykach. Niektórym kojarzą się one z czasami Polski Ludowe, bo w erze ogromnych komunalnych zakładów przemysłowych hotele robotnicze były bardzo popularne.
Siedlisko Morena

Turystyka biznesowa w Polsce

Jak wynika z marcowego raportu portalu biznesowego IPO, polskie hotele oferują dziesięć razy mniej miejsc noclegowych na jednego mieszkańca niż pozostałe kraje Europy Zachodniej. Ponadto, większość hoteli o wysokim standardzie skupiona jest w największych aglomeracjach miejskich.
Tatry, Chochołowska

Gdzie zarezerwować noclegi w Zakopanem?

Ostatnimi czasy Karkonosze stały się niesłychanie lubiane wśród naszych wschodnich sąsiadów. Góry są z chęcią odwiedzanew sezonie letnim, gdy temperatura jest właściwa do długich, wyżynnych wycieczek – marszy do Karpacza i głębiej w Tatry, do innych miejsc. Zimą za to Szklarska Poręba jest odwiedzana przez entuzjastów białego szaleństwa z całej Polski i z zagranicy. A co z okresem pomiędzy ciepłym lipcem i sierpniem a zimowym mrozem? Tatry jesienią to świetna propozycja na króciutki wyjazd. Polecam ci, abyś już dziś zarezerwował sobie porządne noclegi w Karpaczu.
korytarz hotelowy

Odpowiedzialność utrzymujących hotele i podobne zakłady

Przyjęcie gościa do hotelu wymaga regulacji prawnej, bowiem w takich sytuacjach może wystąpić wiele punktów spornych. Polska przystąpiła do konwencji europejskiej o odpowiedzialności utrzymujących hotele za rzeczy wniesione przez gości hotelowych, która została sporządzona w 1962r. w Paryżu. Prawo polskie musiało zostać dostosowane do postanowień prawa międzynarodowego, co wymagało nowelizacji kodeksu cywilnego.
nocowanie

Tani hotel dla robotników najlepszym miejscem zakwaterowania dla budowlańców

Aktualna sytuacja na rynku pracy pozostawia dużo do życzenia. Najtrudniej mają osoby tuż po szkole, panie po 60 i osoby bez żadnych ściśle określonych umiejętności. Wielu młodych magistrów decyduje się wyjechać zagranicę, a pozostali bywają gotowi porzucić swoje teraźniejsze miejsce zameldowania, aby tylko znaleźć pracę. Do takich dalekich wyjazdów zobowiązani są także pracownicy firm budowlanych.