Menu strony
Należności
komornik, licytacja sądowa

Windykator - co może a czego nie może zająć?

Windykator zobowiązany jest postępować zgodnie z przepisami prawa, złożonym przyrzeczeniem a także zasadami etyki zawodowej. Jednakże jakie właściwie są jego konkretne obowiązki i prawa? Przesłanką wszelkich aktywności egzekucyjnych powinien być mający moc prawną wyrok albo nakaz zapłaty podparty klauzulą wykonalności. Wtedy dopiero może ruszyć cała procedura przymusowego windykowania należności.
10 zł

Czego można się spodziewać, podczas gdy korzysta się z usług firmy windykacyjnej?

Podczas gdy korzysta się z usług w firmie windykacyjnej to głównie należy oczekiwać na duży profesjonalizm. Osoby, jakie tam pracują troszczą się bowiem o to, aby mieć do zaproponowania klientom to, co korzystne. Dzięki temu nie ma także niebezpieczeństwa, że coś zostanie wykonane niewłaściwie.
udzielanie porad prawnych

Co może windykator?

Przystąpienie egzekutora do egzekucji zaległych zobowiązań to wyjście ostateczne, jednak częstokroć praktykowane przez samych wierzycieli czy też jednostki windykacyjne.


Co może windykator?

egzekucja komornicza to przymus i ostateczność.
finanse

Czarna Lista Dłużników - wyjaśniamy o jakie rzeczy w tym wszystkim chodzi

Windykacja dosłownie oznacza dochodzenie roszczeń, defensywę konieczną, a nawet zemstę. Już za czasów Cesarstwa Rzymskiego działała instytucja prawna, której zadaniem było dążenie do odebrania rzeczy znajdującej się w posiadaniu osoby do tego nieuprawomocnionej. Otrzymywaniem, przechowywaniem i udostępnianiem informacji i danych osobowych oraz gospodarczych zajmuje się Rejestr Dłużników, znany obecnie jako Czarna Lista Dłużników.
pieniądze

Propozycja przedsiębiorstwa windykacyjnego, która wybierana jest bardzo chętnie

Dochodzenie roszczeń nigdy nie stanowiło formy miłej i przyjemnej, o czym miało możliwość przekonać się wielu dłużników. Windykacja jako propozycja jest ceniona od czasów Cesarstwa Rzymskiego i bazuje na dochodzeniu swych praw pod względem danej rzeczy. Teraz firmy windykacyjne świadczą szczególnie kompleksowe usługi, jakie oparte są na wykorzystaniu tylko wypróbowanych i bezpiecznych technik. Dotyczy to dochodzenia własności za pomocą środków, jakie są podane w teraźniejszych przepisach prawnych. Windykacja może być polubowna oraz sądowa.