Menu strony
Interes
firma

Krótka charakterystyka podstawowych sposobów i metod wyceniania wartości firm, spółek i przedsiębiorstw.

Przy sprzedawaniu jakiejś spółki bardzo ważną rzeczą jest zrobienie jej wyceny. W sumie takie wyceny przydatne są nie tylko w takich transakcjach, ale też na przykład przy negocjacjach z bankami czy emisji akcji.
kredyt

Na czym polega prawo karne skarbowe? O czym mówi? Jakiego typu są jego postanowienia?

prawo karne skarbowe to dość specjalna część prawa karnego, jaka zawiera najważniejsze przepisy, jakie odnoszą się do unormowania odpowiedzialności osób fizycznych za przestępstwa, jak również skarbowe wykroczenia.
Zbliżenie kalkulatora

Jakiego rodzaju świadczenia może oferować kancelaria adwokacka zatrudniona przez np. spółkę?

Jeśli jesteś właścicielem spółki oraz posiadasz problemy z uzyskaniem zobowiązań od swoich klientów, powinieneś zasięgnąć porady mecenasa, co robić w takiej okoliczności.
Słój z oszczędnościami

Licytacje jako metoda spieniężenia rzeczy dłużnika

Każda osoba, która nie płaci swoich długów winna być świadoma tego, że rzeczy nabyte za użyczone pieniądze zdołają jej być zabrane i sprzedane w drodze licytacji.
biofeedback wrocław

Biofeedback i coach we Wrocławiu to dwa zasadnicze punkty niejednego wyjazdu z zakładu pracy

Wiadomo, iż dla kierownika prawie każdej marki najważniejsi są wydajni, pracowici i operatywni robotnicy. Są to zaiste 3 zasadnicze cechy, jakie winniśmy mieć, jeśli aplikujemy na konkretne stanowisko, niezależnie od tego czego ono się tyczy.

Może założymy wypożyczalnię aut?

Czy na krajowym rynku działa odpowiednia liczba wypożyczalni aut? Tak naprawdę nie jest tak! Wciąż sytuacja jest taka, że solidna wypożyczalnia aut może zarobić właścicielowi dosyć spore pieniądze.
kancelaria patentowa Warszawa, znaki towarowe i ochrona własności intelektualnej

Jakie czynności należy podjąć gdy ma się do czynienia z nieuczciwą konkurencją

Nieuczciwa konkurencja to zgodnie z ustawą dział prawa, które zabezpiecza interes przedsiębiorców, a także klientów. Ustawa z 16 kwietnia 1993 r. reguluje prawne konsekwencje praktyk sprzecznych z literą prawa albo naruszającymi godność przedsiębiorcy lub konsumenta. Do tego typu czynów należy chociażby stosowanie cen dumpingowych produktów, podrabianie marki towaru, wprowadzanie w błąd w kwestii miejsca pochodzenia i zawartości towaru, a także niewłaściwa, wprowadzająca w błąd albo też uwłaczająca reklama. Szczęśliwie w przypadku bycia pokrzywdzonym przez tego rodzaju zdarzenie, bardzo użyteczne mogą się okazać kancelarie prawne.
Komputer PC all-in-one HP Omni 100z

Pewna metoda pozwalająca odpowiednio administrować firmą?

Wszyscy wiemy doskonale, jak niełatwo w dzisiejszych czasach odnaleźć stałe zatrudnienie. W dobie światowego kryzysu korporacje nie chcą zatrudniać następnych ludzi. Jest odwrotnie, bardzo często dochodzi do dużych zwolnień. Firmy są zmuszone oszczędzać gdzie tylko się da. W związku z tym, nawet jeśli posiadamy pracę, powinniśmy być świadomi tego, że w tych niepewnych czasach nigdy nie możemy mieć gwarancji, ile jeszcze będziemy pracować na swoim stanowisku.

Przenieśmy biznes do Sieci

Jak niełatwo w naszym świecie, w dobie szalejącego kryzysu, utrzymać przedsiębiorstwo na rynku, wiedzą ci, którzy wybrali ten ryzykowny krok. Konsumenci żyją teraz niezwykle ekonomicznie i ciężko jest dotrzeć do potencjalnych klientów. Trzeba poszukiwać innych dróg dystrybucji i trafiać do różnych grup przyszłych nabywców.