Menu strony
Bezpieczeństwo
doradztwo bhp warszawa

Szkolenia BHP są obowiązkowe i każdy pracownik musi je zaliczyć, więc warto znaleźć dobrą firmę, która się tym zajmuje

Jeśli planujemy zatroszczyć się o bezpieczeństwo naszych pracowników i firmy, to musimy przeprowadzić szkolenie BHP. W Warszawie działa bardzo wiele firm, które się tym trudnią oraz pilnują, żeby kursy wykonywane były w zgodzie z najnowszymi wytycznymi.


Szkolenia BHP są obowiązkowe i każdy pracownik musi je zaliczyć, więc warto znaleźć dobrą firmę, która się tym zajmuje

Szkolenia BHP bardzo często nie dotyczą tylko kwestii powiązanych z bezpieczeństwem oraz higieną pracy, lecz także zajmują się ochroną przeciwpożarową.
praca

BHP - główne wiadomości

Z pojęciem bezpieczeństwa i higieny pracy (w skrócie BHP) można się spotkać bardzo często. Termin ten powstał i został wdrożony dłuższy czas temu i stosowany jest w bardzo wielu różnych lokalizacjach i okazjach. Określenie to zawiera zbiór konkretnych przepisów, dotyczących zasad niezagrażającej zdrowiu i życiu i prawidłowej pracy w zakładzie produkcyjnym lub innym. Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy dotyczą właściwie każdego miejsca, gdzie znajduje się znaczna liczba ludzi przez określony czas.
Gaśnica

Przeważnie dyskredytowana kwestia w przedsiębiorstwach - kilka informacji o PPOŻ

Znaczna część naszego społeczeństwa z pewnością na co dzień pracuje we wszelkiego rodzaju fabrykach. Statystki bowiem niezwykle jasno pokazują nam, że zdecydowanie największy odsetek zatrudnienia nasze społeczeństwo po wielokroć znajduje właśnie w tej branży. Taki stan rzeczy niewątpliwie niesie za sobą pozytywne, ale zarówno po wielokroć negatywne aspekty. W tym miejscu mowa przede wszystkim o aspektach bezpieczeństwa, które niestety niejednokrotnie nie są szanowane przez naszych pracodawców. Na szczęście w naszym kraju istnieją niezmiernie restrykcyjne przepisy, dzięki którym pracownicy bezsprzecznie będą posiadać zagwarantowane swoje podstawowe prawa.
opony

Posiadasz auto? Zobacz, co trzeba nabyć, kiedy skończy się zima

W Rzeczypospolitej Polskiej mamy klimat umiarkowany, co oznacza, iż panują przeróżne warunki atmosferyczne – tak, jak często świeci słońce, tak samo częstokroć pada deszcz (a w mroźne dni również śnieg) czy wieje wiatr. Na taką pogodę muszą być przygotowani i ludzie, i wszelkie sprzęty, na które wpływają te warunki. Zatem każdy człowiek posiadający przykładowo auto, wie, iż, by przetrwał on tego typu pogodę, trzeba o niego dbać we właściwy sposób.
szkolenie

Szkolenia wstępne a także cykliczne z zakresu BHP

Obowiązek zatrudnienia służby BHP nakłada na pracodawcę Kodeks Pracy. W myśl regulacji pracodawca ma obowiązek organizować pracę w sposób przynoszący bezpieczne i higieniczne warunki pracy, oraz zagwarantować przestrzeganie w zakładzie pracy przepisów, również reguł BHP.
Kask, BHP

Profesjonalne usługi BHP

Usługi bezpieczeństwa i higieny pracy są zwykle standardowymi szkoleniami, które organizowane są w miejscu pracy od razu przyjęciu do pracy nowego pracownika. Najistotniejszymi założeniami takiego rodzaju szkoleń zdają się być przepisy wiążące się z utrzymaniem stosownego poziomu bezpieczeństwa w zakładzie czy też każdym innym miejscu pracy.

Jak działają odlewnie żeliwa

Odlewnictwo jest gałęzią gospodarki produkującą elementy wykorzystywane w wielu różnych branżach. Czasem nawet nie wiemy, jak dużo elementów wytwarzanych jest właśnie przy użyciu tej techniki. Naturalnie są różnorodne gatunki żeliwa. Dla przykładu żeliwo szare, ciągliwe, białe, sferoidalne. Wymagają odmiennych technik odlewania, różnych umiejętności.
zboże

Czy gazowanie zboża to zawsze odpowiednie działania

Jakie są sposoby działania jeśli zauważymy szkodniki w zbożu?
Gdy przechowujemy w jakimś miejscu zboże, to musimy się liczyć z tym, że będą próbowały się do niego dobrać przeróżnego rodzaju owady, takie jak myszy, albo owady, by składać w nim jaja, czy zwyczajnie je spożyć. Przez to tak istotne okazuje się być to, żeby zaznaczyć, w jaki sposób bronić się przed takimi niebezpiecznymi wydarzeniami, bo jedynie wówczas będziemy mieli pewność, że uda nam się chronić nasze zboże oraz że z czystym sumieniem będziemy mieli szansę je odsprzedawać.
odzież gastronomiczna

Z jakiego powodu w wielu zawodach właściwy ubiór jest tak ważny, jak dobrze wybrać odzież roboczą.

Praca w wielu zawodach będzie się wiązać z koniecznością noszenia właściwego ubioru. Niekiedy są to kwestie ustalone przez wewnętrzne regulaminy albo pracodawców. Taka sytuacja będzie miała często miejsce w korporacjach i w dużych firmach, w jakich są jasno określone zasady dotyczące tego, jak należy być ubranym.
pracownicy w odzieży ochronnej

Czy profesjonalne ubrania ochronne są niezbędnym elementem w czasie pracy?

Nie da się ukryć faktu, że praca to niewątpliwie nasza codzienna powinność. Dzięki niej jesteśmy w stanie dobrze funkcjonować oraz zaspokajać nasze podstawowe potrzeby. Niemniej pomimo tego, często zdarza się, że warunki, w których przychodzi nam pracować są wybitnie trudne. Jak się bowiem okazuje wielu pracodawców zapomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które niestety niezmiernie mocno odbijają się na możliwości bezproblemowej pracy osób zatrudnionych.
1 2