Menu strony
Bezpieczeństwo
opony

Posiadasz auto? Zobacz, co trzeba nabyć, kiedy skończy się zima

W Rzeczypospolitej Polskiej mamy klimat umiarkowany, co oznacza, iż panują przeróżne warunki atmosferyczne – tak, jak często świeci słońce, tak samo częstokroć pada deszcz (a w mroźne dni również śnieg) czy wieje wiatr. Na taką pogodę muszą być przygotowani i ludzie, i wszelkie sprzęty, na które wpływają te warunki. Zatem każdy człowiek posiadający przykładowo auto, wie, iż, by przetrwał on tego typu pogodę, trzeba o niego dbać we właściwy sposób.
szkolenie

Szkolenia wstępne a także cykliczne z zakresu BHP

Obowiązek zatrudnienia służby BHP nakłada na pracodawcę Kodeks Pracy. W myśl regulacji pracodawca ma obowiązek organizować pracę w sposób przynoszący bezpieczne i higieniczne warunki pracy, oraz zagwarantować przestrzeganie w zakładzie pracy przepisów, również reguł BHP.
Kask, BHP

Profesjonalne usługi BHP

Usługi bezpieczeństwa i higieny pracy są zwykle standardowymi szkoleniami, które organizowane są w miejscu pracy od razu przyjęciu do pracy nowego pracownika. Najistotniejszymi założeniami takiego rodzaju szkoleń zdają się być przepisy wiążące się z utrzymaniem stosownego poziomu bezpieczeństwa w zakładzie czy też każdym innym miejscu pracy.

Jak działają odlewnie żeliwa

Odlewnictwo jest gałęzią gospodarki produkującą elementy wykorzystywane w wielu różnych branżach. Czasem nawet nie wiemy, jak dużo elementów wytwarzanych jest właśnie przy użyciu tej techniki. Naturalnie są różnorodne gatunki żeliwa. Dla przykładu żeliwo szare, ciągliwe, białe, sferoidalne. Wymagają odmiennych technik odlewania, różnych umiejętności.
praca

BHP - główne wiadomości

Z określeniem bezpieczeństwa i higieny pracy (skrótowo BHP) można się spotkać niezwykle często. Skrót ten został stworzony i wdrożony dłuższy czas temu i używany jest w bardzo wielu zróżnicowanych lokalizacjach i okazjach. Określenie to obejmuje zbiór konkretnych zapisów prawnych, dotyczących reguł bezpiecznej i właściwej pracy fabryce czy innych zakładach. Punkty BHP stosują się w zasadzie do każdego miejsca, w którym znajduje się spora liczba osób przez określony czas.
zboże

Czy gazowanie zboża to zawsze odpowiednie działania

Jakie są sposoby działania jeśli zauważymy szkodniki w zbożu?
Gdy przechowujemy w jakimś miejscu zboże, to musimy się liczyć z tym, że będą próbowały się do niego dobrać przeróżnego rodzaju owady, takie jak myszy, albo owady, by składać w nim jaja, czy zwyczajnie je spożyć. Przez to tak istotne okazuje się być to, żeby zaznaczyć, w jaki sposób bronić się przed takimi niebezpiecznymi wydarzeniami, bo jedynie wówczas będziemy mieli pewność, że uda nam się chronić nasze zboże oraz że z czystym sumieniem będziemy mieli szansę je odsprzedawać.
odzież gastronomiczna

Z jakiego powodu w wielu zawodach właściwy ubiór jest tak ważny, jak dobrze wybrać odzież roboczą.

Praca w wielu zawodach będzie się wiązać z koniecznością noszenia właściwego ubioru. Niekiedy są to kwestie ustalone przez wewnętrzne regulaminy albo pracodawców. Taka sytuacja będzie miała często miejsce w korporacjach i w dużych firmach, w jakich są jasno określone zasady dotyczące tego, jak należy być ubranym.
pracownicy w odzieży ochronnej

Czy profesjonalne ubrania ochronne są niezbędnym elementem w czasie pracy?

Nie da się ukryć faktu, że praca to niewątpliwie nasza codzienna powinność. Dzięki niej jesteśmy w stanie dobrze funkcjonować oraz zaspokajać nasze podstawowe potrzeby. Niemniej pomimo tego, często zdarza się, że warunki, w których przychodzi nam pracować są wybitnie trudne. Jak się bowiem okazuje wielu pracodawców zapomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które niestety niezmiernie mocno odbijają się na możliwości bezproblemowej pracy osób zatrudnionych.
Pomoc prawna

Co robić po studiach? Postępować według rodziców czy własnego umysłu? Z czym zmagają się młodzi ludzie?

Życie przedstawia przed tobą wiele wyzwań, lecz nie tylko ono. Razem z nim przedstawiają Ci je opiekunowie, a może nawet dziadkowie. Kończąc każdy etap szkoły musisz na coś się zdecydować, musisz określić swoją drogę do kariery. A co jeśli jeszcze jej nie znasz oraz nie wiesz co z życiem uczynić?
dzieci

Zajmujące propozycje zatrudnienia za granicą - opiekunka osób starszych i dzieci

Współcześnie wyjeżdżanie na prace sezonowe za granicę jest nadzwyczaj popularne. Zwłaszcza tyczy się to młodzieży, jaka zaraz po maturze decyduje się wyjechać na parę miesięcy do pracy przykładowo do Holandii bądź Niemiec. Nie można ukryć, że jest to dla nich jedna z bardziej opłacalnych alternatyw zarobienia dużej sumy gotówki w krótkim czasie tuż przed początkiem studiów. Dodatkowo, praca za granicą jest dużym doświadczeniem zarówno zawodowym, jak i życiowym, dlatego jeżeli posiadamy taką możliwość warto się jej podjąć. Naturalnie niezwykle znaczące jest dogłębne skontrolowanie miejsca, do którego się wybieramy, warunków pracy i mnóstwa innych spraw, jakie mają wpływ na nasze poczucie bezpieczeństwa.
1 2