Menu strony
Termin
prawnik

Zwykle sądzimy, że żadna życiowa sytuacja nie spowoduj, że będziemy musieli stawić się przed wymiarem sprawiedliwości

Czasami w naszym życiu przytrafiają się nam takie chwile, które - pomimo iż jesteśmy uczciwi, to obligują nas do wzięcia udziału w rozprawie w sądzie. Wtedy niezbędny nam specjalista, który będzie nas wspomagał.


Słój z oszczędnościami

Licytacje jako metoda spieniężenia rzeczy dłużnika

Jakakolwiek osoba, która nie płaci własnych zobowiązań powinna być świadoma tego, że dobra nabyte za pożyczone pieniądze zdołają jej być odebrane i zbyte w drodze aukcji.
kancelaria

Kancelaria - czym jest? Co możemy rozumieć pod tą definicją? Co powinniśmy wiedzieć?

Kancelarią można zdefiniować każdy samodzielny urząd lub instytucję, jaka wytwarza własną dokumentację. Zarówno na etapie formalnym, ale i merytorycznym. Nie ma jednakże jednej definicji kancelarii, jeżeli odniesiemy takie pojęcie do archiwalnej terminologii.
fence

Czy osoba poszkodowana w zdarzeniu drogowym w każdym wypadku mogłaby mieć nadzieję na odszkodowanie?

W życiu człowieka zdarzają się przeróżne historie. Mógłby to być pożar lub wypadek samochodowy. We wszystkich takich sytuacjach możemy starać się o zadośćuczynienie.


Czy osoba poszkodowana w zdarzeniu drogowym w każdym wypadku mogłaby mieć nadzieję na odszkodowanie?

Jeżeli zostałeś poszkodowany w wypadku samochodowym, firma ubezpieczeniowa musi wypłacić ci odszkodowanie, jeśli byłeś ubezpieczony.
pracownicy

Czym okazuje się być prawo międzynarodowe i jakimi sprawami ono się para?

Obecnie posiadamy do czynienia z obrotem międzypaństwowym lub z emigracją do różnorodnych krajów np. w poszukiwaniu zatrudnienia. Wszyscy pragną żeby wszystko było zgodne z prawem i nie chcą mieć do czynienia z prawem międzynarodowym.