Menu strony
Sąd
mieszkanie

Kiedy konieczna jest pomoc komornika? W jakiego rodzaju okolicznościach powinniśmy się do komornika zgłosić?

Sądowi komornicy są funkcjonariuszami publicznymi, którzy działają w rejonowych sądach. Dzięki tej funkcji zapewniają efektywną ochronę prawną zgodną z prawem karnymi.
Pieniądze

Długi przed organem sądowym – czy osoba pozwana ma szansę na ochronę swoich praw?

Na pewno nie każdy słyszał o postępowaniu upominawczym w formie elektronicznej. Bywa to akcja, która ma miejsce podczas braku spłacania wierzytelności. Osoby, które dostały zobowiązanie do zapłaty, który jest efektem takiego postępowania, mają świadomość, że nie należy go lekceważyć.
sąd

Czy zaznaczymy że jest sprzeciw od nakazu zapłaty?

Nie zawsze chcemy się zgodzić z wnioskiem innych osób, albo z tym jak jesteśmy przez nie potraktowani. Przez to warto powiedzieć, że wciąż mamy szansę pokazać własny sprzeciw oraz tylko od ważności konkretnej osoby oraz naszej bliskości z nią, będzie zależeć jak ten sprzeciw ma prezentować się. Kiedy to ktoś niedaleki, wystarczy słowne sprzeciwienie się z nim, a kiedy jakaś instytucja, to musimy się liczyć z tym, że konieczne będzie wystosowanie właściwego dokumentu, które zrozumiale i wyraźnie będzie ukazywało nasze stanowisko oraz to, że nie zgadzamy się z takim potraktowaniem.
Budynek z firmami

Życie pozostaje rzeczywiście nieprzewidywalne

Chociaż staramy się żyć zgodnie z prawem czasami na skutek różnorodnych wypadków życiowych jesteśmy zmuszeni przed Sądem udokumentować swoją niewinność.
finanse

Monitoring należności to dogodna forma egzekwowania środków finansowych od dłużników

Firmy windykacyjne prosperują wyjątkowo przejrzyście. W ich uprawnienia zalicza się głównie to, żeby skutecznie egzekwowały środki pieniężne od płatników. Firmy te prowadzą swoją działalność w oparciu o uprawnienia, jakie pozwalają im prowadzić rozmaite czynności prawne, na podstawie jakich dłużnicy posiadają obowiązek spłacić dług, czy to w formie finansowej, czy również przez oddanie innej wartości materialnej, która jest równowartością zadłużenia.
prawo - książki

Najlepsze kancelarie prawne we Wrocławiu

Polskie zasady postępowania prawnego bywają dla wielu normalnych
osób zbyt zagmatwane, aby samemu się w nich zorientować. Bywa, że w niezwykle drażliwej kwestii potrzebna jest także wsparcie adwokata, czy doświadczonego doradcy prawnego. Takie wypadki mają miejsce w szczególności w ogromnych miastach, takich jak choćby Wrocław.
Szkolenie

Jak znaleźć dobrą oraz tanią salę na szkolenie?

Odnalezienie auli na konferencję w Warszawie nie jest trudne. W gigantycznym mieście jest to nawet nad wyraz łatwe.
sąd

Problemy z prawem? To jeszcze nie koniec świata! Powinieneś tylko znaleźć odpowiedniego specjalistę, który ci pomoże

Problemy dotyczące prawa mogą się przytrafić niejednemu z nas. I wcale nie znaczy to, że jesteśmy przestępcami. Prawdą jest, że bywają one bardzo różnorodne. Możemy na przykład dostać spadek i mieć problem z jego podziałem. Może nam się także przytrafić stłuczka na drodze, po której będzie trzeba dochodzić swoich praw na drodze sądowej.
prawnik

Bardzo przydatne porady prawnicze oraz strony internetowe, które pomogą rozwiązać nasze kłopoty z dziedziny prawa

Każdego z nas może napotkać sytuacja, w której będziemy musieli skorzystać z pomocy prawnika lub udać się do sądu. Porady prawników mogą być bardzo przydatne w różnych przypadkach, warto więc czasem z nich korzystać, aby ułatwić sobie rozwiązanie wielu problemów.
Prawo

Konsultacje adwokackie we Wrocławiu

Dużo wybitnych intelektualistów twierdziło, że prawo ma być przejrzyste i zrozumiałe dla ogółu. Niestety, to postulat, który nie ma nic wspólnego z praktyką. By pojąć zasady polskiego prawa, trzeba ukończyć 5 lat trudnych studiów i przejść niełatwe egzaminy. Na szczęście całkiem sporo ambitnych ludzi siedzi po nocach nad książkami, aby potem służyć pomocą laikom w ciężkich sytuacjach.
1 2