Menu strony
Sąd
sąd

Problemy z prawem? To jeszcze nie koniec świata! Powinieneś tylko znaleźć odpowiedniego specjalistę, który ci pomoże

Kłopoty związane z prawem mogą się przydarzyć każdemu z nas. I wcale nie musi to znaczyć, że jesteśmy przestępcami. Wręcz przeciwnie – bywają one bardzo różnorodne. Możemy chociażby dostać spadek i mieć kłopot z jego podzieleniem. Może nam się także przytrafić stłuczka na drodze, po której będzie trzeba dochodzić swoich praw na drodze sądowej.
Prawo

Konsultacje adwokackie we Wrocławiu

Dużo wybitnych intelektualistów twierdziło, że prawo ma być przejrzyste i zrozumiałe dla ogółu. Niestety, to postulat, który nie ma nic wspólnego z praktyką. By pojąć zasady polskiego prawa, trzeba ukończyć 5 lat trudnych studiów i przejść niełatwe egzaminy. Na szczęście całkiem sporo ambitnych ludzi siedzi po nocach nad książkami, aby potem służyć pomocą laikom w ciężkich sytuacjach.
sąd

Czy zaznaczymy że jest sprzeciw od nakazu zapłaty?

Nie zawsze zgadzamy się z wnioskiem kolejnych osób, albo z tym jak jesteśmy przez nie traktowani. Przez to należy powiedzieć, że wciąż możemy pokazać własny sprzeciw i jedynie od ważności danej osoby i naszej bliskości z nią, będzie zależało jak ten sprzeciw ma wyglądać. Kiedy to ktoś niedaleki, starczy słowne niezgodzenie się z nim, a jeśli jakaś instytucja, to powinniśmy się liczyć z tym, że niezbędne będzie stworzenie właściwego pisma, które zrozumiale i wyraźnie będzie ukazywało nasze stanowisko oraz to, że nie godzimy się z takim traktowaniem.
Regulamin, dokument

Wymarzone zakupy nie zawsze finalizują się przyjemnie. Należy zapoznać się ze swoimi prawami, by położyć kres bolesnym doświadczeniom.

Nowy miesiąc, kolejna wypłata. Nadszedł więc czas, by wybrać się na wytęsknione zakupy. Miejmy nadzieję, że skończą się korzystnie i bez większych trudności konsumenckich. Nic tak nie psuje naszej radości jak ekspresowa reklamacja, czy niekompletna zgodność produktu z opisem, w sytuacji zakupów na dystans.
Szkolenie

Jak znaleźć dobrą oraz tanią salę na szkolenie?

Wyszukanie sali konferencyjnej w stolicy nie jest skomplikowane. W gigantycznym mieście jest to nawet niezwykle łatwe.
prawnik

Bardzo przydatne porady prawnicze oraz strony internetowe, które pomogą rozwiązać nasze kłopoty z dziedziny prawa

Każdego z nas może spotkać sytuacja, w której trzeba będzie skorzystać z pomocy prawnika bądź udać się do sądu. Porady prawnicze mogą być bardzo przydatne w różnych przypadkach, powinniśmy więc czasami z nich korzystać, żeby ułatwić sobie rozwiązanie wielu problemów.
Pieniądze

Długi przed organem sądowym – czy osoba pozwana ma szansę na ochronę swoich praw?

Z całą pewnością nie każdy słyszał o postępowaniu upominawczym w formie elektronicznej. Będzie to czynność, jaka ma miejsce w trakcie braku spłacania wierzytelności. Jednostki, jakie otrzymały nakaz zapłaty, który jest skutkiem powyższego postępowania, mają świadomość, iż nie powinno się go ignorować.
przeprowadzka

Do jakiej osoby warto zwrócić się, kiedy potrzebujemy wsparcia w kwestiach prawnych? Jaka osoba nam pomoże?

Pomoc prawna przydaje się wielu osobom od czasu do czasu. To taki zakres wiedzy, jaką trudno jest zrozumieć, kiedy brakuje nam właściwego wykształcenia, czy doświadczenia.
prawo

Czym jest kaucja gwarancyjna natomiast kim interwenient uboczny?

Kaucja gwarancyjna jest to określona liczba pieniędzy, która zostaje zdeponowana w związku z gwarancją dotrzymania oddanego zobowiązania, prócz tego jest to także zrekompensowanie oraz odszkodowanie, które może zostać zrealizowane w wypadku zaistnienia szkody czy także nieprawidłowego wywiązania się z jakiegoś zlecenia.
prawo, obsługa prawna

Obsługa prawna firmy - możesz ją powierzyć tylko specjalistom

Prowadzenie firmy na pewno nie jest prostą sprawą, zwłaszcza w kontekście przepisów prawa. Dlatego chcąc założyć i prowadzić firmę w zgodzie z prawem, jak również stawiać odpowiednie kroki w jej rozwoju, warto wesprzeć się usługami kancelarii, które nierzadko wykraczają poza podstawowe usługi prawnicze, oferując obsługę księgową, doradztwo podatkowe, a ponadto doradztwo strategiczne i wiele innych.
1 2