Menu strony
Sąd
Pieniądze

Długi przed organem sądowym – czy osoba pozwana ma szansę na ochronę swoich praw?

Z całą pewnością nie wszyscy słyszeli o postępowaniu upominawczym w formie elektronicznej. Jest to akcja, jaka ma miejsce w toku niespłacania wierzytelności. Jednostki, które dostały zobowiązanie do zapłacenia należności, będący efektem takiego postępowania, mają świadomość, iż nie można go ignorować.
prawo - książki

Najlepsze kancelarie prawne we Wrocławiu

Polskie reguły prawa okazują się dla wielu normalnych
ludzi zbyt pokomplikowane, by samemu się w nich zorientować. Czasem w bardzo kłopotliwej sprawie potrzebna jest również wsparcie adwokata, czy fachowego doradcy prawnego. Takie sytuacje mają miejsce szczególnie w ogromnych miastach, takich jak choćby Wrocław.
przeprowadzka

Do jakiej osoby warto zwrócić się, kiedy potrzebujemy wsparcia w kwestiach prawnych? Jaka osoba nam pomoże?

Pomoc prawna potrzebna jest wielu osobom od czasu do czasu. To ten zakres wiedzy, którą trudno jest pojąć, gdy brak nam właściwego wykształcenia, czy doświadczeń.
Budynek z firmami

Życie pozostaje rzeczywiście nieprzewidywalne

Chociaż staramy się żyć w zgodzie z prawem niekiedy na skutek różnych wypadków życiowych musimy przed Sądem udowadniać swoją niewinność.
prawo, obsługa prawna

Obsługa prawna firmy - możesz ją powierzyć tylko specjalistom

Prowadzenie swojej firmy na pewno nie jest bezproblemowe, szczególnie w kontekście przepisów prawa. Z tego powodu jeśli chcemy założyć i prowadzić firmę zgodnie z przepisami, jak również stawiać odpowiednie kroki w jej rozwoju, najlepiej skorzystać z usług kancelarii, które nierzadko wykraczają poza tradycyjne usługi prawnicze, zapewniając obsługę księgową, doradztwo podatkowe, jak również doradztwo strategiczne oraz wiele innych.
Regulamin, dokument

Wymarzone zakupy nie zawsze finalizują się przyjemnie. Należy zapoznać się ze swoimi prawami, by położyć kres bolesnym doświadczeniom.

Nowy miesiąc, kolejna wypłata. Przyszedł więc moment, aby wybrać się na upragnione zakupy. Miejmy nadzieję, że sfinalizują się szczęśliwie oraz bez większych trudności konsumenckich. Nic tak nie niszczy naszej radości jak szybka reklamacja, czy niepełna zgodność towaru z opisem, w przypadku zakupów na odległość.
prawnik

Bardzo przydatne porady prawnicze oraz strony internetowe, które pomogą rozwiązać nasze kłopoty z dziedziny prawa

Niejednego z nas może napotkać sytuacja, w której trzeba będzie skorzystać z porady prawnika lub udać się do sądu. Porady prawników mogą być bardzo przydatne w różnych przypadkach, dobrze jest więc czasem z nich korzystać, aby ułatwić sobie rozwiązanie wielu spraw.
Prawo

Konsultacje adwokackie we Wrocławiu

Dużo mądrych ludzi uważało, że prawo ma być przejrzyste i przyswajalne dla wszystkich. Niestety, to pobożne życzenie, które nie ma nic wspólnego z światem realnym. By przyswoić wszelkie niuanse krajowego prawa, trzeba zaliczyć kilka lat niełatwych studiów i zdać skomplikowane egzaminy. Na szczęście wiele ambitnych ludzi przesiaduje po nocach nad książkami, żeby później służyć radą laikom w ciężkich momentach.
finanse

Monitoring należności to dogodna forma egzekwowania środków finansowych od dłużników

Firmy windykacyjne funkcjonują wyjątkowo oczywiście. W ich prace wlicza się przede wszystkim to, by skutecznie odzyskiwały środki finansowe od dłużników. Firmy te wykonują swą pracę w oparciu o uprawnienia, jakie umożliwiają im prowadzić różnorodne czynności prawne, na podstawie jakich płatnicy posiadają obowiązek spłacić dług, czy to w formie finansowej, czy również poprzez oddanie innej wartości materialnej, jaka będzie równowartością zadłużenia.
sąd

Problemy z prawem? To jeszcze nie koniec świata! Powinieneś tylko znaleźć odpowiedniego specjalistę, który ci pomoże

Problemy dotyczące prawa mogą się przytrafić niejednemu z nas. I wcale nie znaczy to, że jesteśmy przestępcami. Prawdą jest, że bywają one bardzo różne. Możemy na przykład dostać spadek i mieć problem z jego podziałem. Może nam się również przydarzyć stłuczka na drodze, po której będzie trzeba dochodzić swoich praw w sądzie.
1 2