Menu strony
Działalność gospodarcza
Biznesmen

Zezwolenie jako forma reglamentacji działalności gospodarczej

Zezwolenie obok koncesji jest formą ograniczenia działalności gospodarczej. Przedsiębiorca otrzymując zezwolenie legalnie wykonuje działalność podlegającą reglamentacji.
Księgowość

Jak rozliczać kadry i płace

Mając własną firmę należy zwracać dużą uwagę na bardzo wiele kwestii. W wypadku, jeżeli jest to jednoosobowa działalność gospodarcza oczywiście uważnie powinniśmy pilnować punktualnego odprowadzania składek ZUS, odpowiednio księgować wszelkie rachunki i koszty, we właściwym czasie i bez błędów rozliczać podatki – jest tego sporo.
sąd

Są problemy, które same się nie rozwikłają, dlatego warto mieć w zasięgu ręki fachową pomoc radcy prawnego

Obecnie, każdy współczesny biznesmen wie, że prowadzenie firmy , bez obsługi prawników, jest formalnie nierealne. Biznesmeni prowadzący działalność gospodarczą, wystawieni są na wszelkiego typu niebezpieczeństwa z tym związane.

Zawieszenie działalności gospodarczej

Przedsiębiorca, który ma zawieszoną firmę, składa roczne zeznanie podatkowe. Przedsiębiorcy niezatrudniający osób mogą zawieszać prowadzoną działalność gospodarczą na czas od 30 dni do 24 miesięcy. Chwilowe wstrzymanie firmowej pracy nie wyłącza obowiązku złożenia rocznego zeznania podatkowego.
Biznes, mężczyźni

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej

Z dniem 1 lipca 2011r. wejdzie w życie rozdział 3 ustawy z dnia 2 lipca 2004r. o swobodzie działalności gospodarczej, który normuje utworzenie Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), a także jej prowadzenie w systemie teleinformatycznym przez ministra właściwego do spraw gospodarki.