Menu strony
Urząd Skarbowy
Usługi księgowe

Odnalezienie dobrej i odpowiedzialnej księgowej zależne jest od rodzaju przedsiębiorstwa

Każdy, kto posiada firmę lub chce taką działalność uruchomić wie ile zachodu i fatygi to wszystko kosztuje. Prócz posiadania samego konceptu na biznes należy także jeszcze mieć jakiekolwiek pojęcie na temat dziedziny, w której chce się pracować. Znaczące jest również posiadanie znajomości prawa zwłaszcza prawa podatkowego.
Łazienka w mieszkaniu

W jaki sposób rozliczać się za wynajem mieszkania? Sprawdź jakie posiadasz możliwości i o czym powinieneś wiedzieć?

Wynajmujesz mieszkanie i chcesz to robić przestrzegając prawa? W tym celu powinieneś podpisać umowę z najemcą, a następnie rozliczyć z tej kwoty należny podatek. Czy jesteś pewien jak to zrobić? Czy wiesz jakie posiadasz możliwości?
podatek

Nie zapomnij rozliczyć się z dochodowego podatku (PIT) za bieżący rok

Jakikolwiek pozyskiwany prawnie profit, niezależnie od tego czy jest to zysk z pracy zawodowej, z renty albo także z emerytury musi zostać uwzględniony w jednorocznym rozliczeniu podatkowym, inaczej w Pit 2016.
podatki, rozliczenia

Właściwe rozliczenie ze Skarbówką

Wszyscy dobrze wiemy, że co roku powinniśmy rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Od jakiegoś czasu jest dużo udogodnień w tej kwestii. Nie musimy siedzieć i oczekiwać w kolejce, aż będzie można zostawić swoją deklarację podatkową. Da się wszystko ogarnąć drogą internetową. Rozliczanie się online są coraz bardziej popularne.
pit

Zarabiałeś w danym roku podatkowym? Musisz rozliczyć się z fiskusem! Poznaj swoje prawa oraz obowiązki.

Każdy z nas, kto w wybranym roku podatkowym pracował, a w efekcie osiągał konkretny dochód, jest zobligowany do rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Jest to wynik obowiązującego w naszym kraju prawa podatkowego. Jego lekceważenie związane jest z naprawdę znacznymi konsekwencjami. Warto o tym pamiętać.
pit

Kiedy nie musisz składać zeznania podatkowego? Zorientuj się, co może zwolnić cię ze składania PIT-u

Każdy podatnik jest zobowiązany raz w roku złożyć należyte dokumenty podsumowujące jego dochody. To tzw. PIT, jaki podług ustanowionych zasad należy dostarczyć do ostatniego dnia kwietnia – rzecz jasna najlepiej wcześniej, lecz mimo tego, że z góry znamy niniejszą datę, to wielu z nas często zwleka do ostatniego momentu. Jest jednakże grupa osób, które są zwolnione z tego, by składać PIT 2016. Zorientuj się czy zaliczasz się do grona tych szczęśliwców.
Księgowość, finanse

PIT bez wpadki – podsumowanie roku w małej firmie

Jakie zmiany czekają w tym roku właścicieli podmiotów gospodarczych i jak mogą ułatwić sobie prowadzenie księgowości w małej firmie?
Szara strefa

Zakładanie własnej firmy od A do Z

Obierając ścieżkę kariery zawodowej wielu z nas wychodzi z zamiarem otworzenia własnej firmy. Posiadanie osobistej firmy ma wiele zalet: pracujemy sami dla siebie, nie na osoby, którzy są nad nami, zyskujemy możliwość podejmowania własnych decyzji, kierowania rozwojem firmy, doboru odpowiadających nam współpracowników i podwładnych. Jak to się mówi: „sami sobie jesteśmy szefami”.

Gdańsk: sąd administracyjny w sprawie prawa dwóch kobiet do bycia rodziną

Gdańsk: Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił skargę dwóch kobiet na decyzję Urzędu Skarbowego, a dotyczącą darowizny jednej z pań i ulg podatkowych z nią związanych. Dwie kobiety będące w wieloletnim związku przekazały sobie wzajemnie darowiznę, którą następnie uwzględniły w deklaracji podatkowej. Sprawa wniesiona do sądu była próbą walki o precedensowe uznanie ich związku za rodzinę w świetle prawa fiskalnego.
biuro rachunkowe

Fachowe biura rachunkowe proponujące fachowe oraz wyborne usługi

Biurarachunkowe prowadzą obecnie swoją działalność na istotnie niezmiernie okazałą skalę, ponieważ na fachowe usługi rachunkowe i księgowe jest teraz nadzwyczaj wielki popyt. Z usług biur rachunkowych korzysta w dzisiejszych czasach bardzo sporo osób, są to osoby, które prowadzą małe firmy bądź posiadają osobistą, jednoosobową aktywność gospodarczą.
1 2