Menu strony
Urząd Skarbowy
Szara strefa

Zakładanie własnej firmy od A do Z

Wybierając ścieżkę kariery zawodowej wielu z nas wychodzi z zamiarem otworzenia swojej firmy. Posiadanie osobistej działalności gospodarczej ma wiele plusów: pracujemy sami na siebie, nie na osoby, którzy są nad nami, zyskujemy możliwość podejmowania własnych decyzji, kierowania rozwojem firmy, doboru pasujących nam partnerów i pracowników. Jak to się mówi: „sami sobie jesteśmy szefami”.
Łazienka w mieszkaniu

W jaki sposób rozliczać się za wynajem mieszkania? Sprawdź jakie posiadasz możliwości i o czym powinieneś wiedzieć?

Wynajmujesz mieszkanie i chciałbyś to robić zgodnie z prawem? W takim razie powinieneś podpisać kontrakt z najemcą, a następnie rozliczyć od tej kwoty należny podatek. Czy wiesz w jaki sposób to zrobić? Czy dowiedziałeś się już jakie posiadasz możliwości?
podatek

Nie zapomnij rozliczyć się z dochodowego podatku (PIT) za bieżący rok

Jakikolwiek pozyskiwany prawnie zysk, niezależnie od tego czy jest to dochód z pracy zawodowej, z renty bądź także z emerytury musi zostać uwzględniony w rocznym rozliczeniu podatkowym, czyli w Pit 2016.
Księgowość, finanse

PIT bez wpadki – podsumowanie roku w małej firmie

Jakie zmiany czekają w tym roku właścicieli podmiotów gospodarczych i jak mogą ułatwić sobie prowadzenie księgowości w małej firmie?
biuro rachunkowe

Fachowe biura rachunkowe proponujące fachowe oraz wyborne usługi

Biurarachunkowe prowadzą w dzisiejszych czasach swoją działalność na faktycznie niezmiernie dużą skalę, albowiem na fachowe usługi rachunkowe oraz księgowe jest współcześnie niezmiernie duży popyt. Z usług biur rachunkowych korzysta teraz ogromnie sporo ludzi, są to osoby, jakie prowadzą małe firmy lub posiadają osobistą, jednoosobową aktywność gospodarczą.
pit

Zarabiałeś w danym roku podatkowym? Musisz rozliczyć się z fiskusem! Poznaj swoje prawa oraz obowiązki.

Każdy z nas, kto w konkretnym roku podatkowym był zatrudniony, a w efekcie osiągał konkretny dochód, jest zobowiązany do rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Wynika to z obowiązującego w naszym kraju prawa podatkowego. Jego lekceważenie wiąże się z naprawdę znacznymi konsekwencjami. Warto o tym pamiętać.

Gdańsk: sąd administracyjny w sprawie prawa dwóch kobiet do bycia rodziną

Gdańsk: Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił skargę dwóch kobiet na decyzję Urzędu Skarbowego, a dotyczącą darowizny jednej z pań i ulg podatkowych z nią związanych. Dwie kobiety będące w wieloletnim związku przekazały sobie wzajemnie darowiznę, którą następnie uwzględniły w deklaracji podatkowej. Sprawa wniesiona do sądu była próbą walki o precedensowe uznanie ich związku za rodzinę w świetle prawa fiskalnego.
Gotówka

Jeden % podatku z pit 2014 – przekonaj się, dlaczego warto go przekazać?

Rozliczenie pit 2014 to powinność każdego podatnika. Trzeba to robić w każdym roku, w terminach wyznaczonych przez Urząd Skarbowy, inaczej mogą grozić nam poważne kary. Rozliczanie pit może się łączyć również z przyjemną chwilą, która dotyczy sposobności przekazania jednego % swojego podatku. Na czym to polega i dlaczego warto jest to robić?
pit

Kiedy nie musisz składać zeznania podatkowego? Zorientuj się, co może zwolnić cię ze składania PIT-u

Każdy podatnik jest zobligowany raz w roku złożyć należyte dokumenty podsumowujące jego dochody. To tzw. PIT, jaki podług ustanowionych reguł należy dostarczyć do ostatniego dnia kwietnia – oczywiście najlepiej wcześniej, ale pomimo tego, iż z góry znamy niniejszą datę, to wielu z nas częstokrotnie zwleka do ostatniego momentu. Jest jednak grupa osób, jakie są zwolnione z tego, aby złożyć PIT 2016. Zweryfikuj czy zaliczasz się do grona tych szczęśliwców.
Usługi księgowe

Odnalezienie dobrej i odpowiedzialnej księgowej zależne jest od rodzaju przedsiębiorstwa

Każdy, kto posiada przedsiębiorstwo lub chce taką działalność stworzyć wie ile zachodu i fatygi to wszystko kosztuje. Prócz posiadania samego projektu na biznes trzeba taż jeszcze mieć jakiekolwiek pojęcie na temat dziedziny, w której chce się działać. Znaczące jest również posiadanie wiedzy z prawa głównie prawa podatkowego.
1 2