Menu strony
UG
Komputery i programowanie

W wypadku życiowych problemów skorzystaj z pomocy prawnika

Coraz częściej z telewizji słyszy się o różnego rodzaju konfliktach wywołujących co raz to poważniejsze problemy. Często kłótnie pomiędzy byłymi małżonkami, czy współpracownikami mogą zakończyć się tragedią.
wycena aktywów i pasywów

Wyceny w kontekście przedsiębiorstwa

Jeśli chodzi o funkcjonujące wyceny dotyczące firm najważniejsza jest wycena przedsiębiorstwa, można tu wyróżnić również wycenę poszczególnych spółek. W sprawozdaniu finansowym istotna jest także wycena bilansowa - aktywów i pasywów.


Wyceny w kontekście przedsiębiorstwa

Wymienić można kilka najistotniejszych celów wyceny przedsiębiorstwa w zależności od roli, którą ma pełnić wycena.
płatnik

Jakiego rodzaju istnieją źródła prawa międzynarodowego oraz co one określają?

Obowiązujące porozumienia pomiędzy reprezentantami różnych krajów oraz te, które odbywają się między organizacjami międzynarodowymi są określone przez szczególną dziedzinę prawa.
kancelaria radcy prawnego nowy sącz

W Nowym Sączu bez problemu odnajdziemy bardzo wielu świetnych radców prawnych, którzy nam pomogą

W wypadku kiedy niezbędny będzie nam sprawdzony prawnik, to warto przeznaczyć trochę czasu na szukanie, żeby zyskać gwarancję, że zatrudnimy kompetentnego fachowca, który się zajmie naszymi sprawami.


sądownie

Jakich danych ma prawo żądać zwierzchnik w momencie rekrutacji kandydata do pracy?

Gdy przychodzimy na rozmowę kwalifikacyjną do potencjalnego zwierzchnika nie w każdym przypadku wiemy, jakich dokumentów może wymagać rekruter. Oprócz typowych danych jak imię czy wykształcenie, w co poniektórych przypadkach moglibyśmy być spytani o informacje dotyczące naszych dzieci czy niekaralności.
świadczenia

Jak walczyć o odszkodowanie za wypadek samochodowy?

Na szosie czeka na nas wiele niebezpieczeństw. Pewnym z nich jest drogowy wypadek. Dlatego należy mieć pojęcie, co zrobić, jeżeli spotka nas nieszczęście i na skutek takiego zdarzenia doświadczymy obrażeń czy też utracimy osobę bliską.


Jak walczyć o odszkodowanie za wypadek samochodowy?

Nierzadko przejeżdżając nieopodal miejsca wypadku myślimy sobie, co za strapienie spotkało owych ludzi, całe szczęście, że mnie to nie dotyczy.
absolwenci

Rzeczoznawca majątkowy musi posiadać niezmiernie duże kwalifikacje i spore doświadczenie

Dobry fachowiec szacujący wartość nieruchomości będzie nam niezbędny, jeśli na ten przykład otrzymaliśmy spadek albo pragniemy kupić budynek do generalnego remontu.
Budowa domu

Wybranie najlepszego rzeczoznawcy majątkowego – poradnik krok po kroku

Wykonanie oceny wartości nieruchomości leży w zakresie obowiązków rzeczoznawcy majątkowego. Posada rzeczoznawcy majątkowego jest związana z piętnem ogromnej odpowiedzialności, gdyż to od rzeczoznawcy majątkowego zależy wartość nieruchomości.
zwolnienie

W jakich sytuacjach może nastąpić natychmiastowe wydalenie zatrudnionego z pracy?

Pracodawca może w pewnych, umotywowanych wyjątkowymi okolicznościami sytuacjach, rozwiązać z pracobiorcą umowę o pracę w natychmiastowym trybie.


W jakich sytuacjach może nastąpić natychmiastowe wydalenie zatrudnionego z pracy?

Kodeks pracy przewiduje takową ewentualność jednostronnego wypowiedzenia umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia.
Młotek sędziego

Dzięki radom radcy dowiemy się, gdzie skierować kroki w momencie, gdy mamy plany założyć swoją działalność gospodarczą

Zakładanie spółek na terenie Polski wymaga dopełnienia szeregu wymagań formalnych, których załatwienie może trwać wiele czasu. W przypadku spółki cywilnej konieczne jest pamiętanie o wielu elementach.
1 2