Menu strony
Kwoty
Porady prawne

Jakie obowiązki wykonuje komornik?

Praca komornika jest na pewno bardzo ciężkim zajęciem. Na ogół ludzie żywią do ludzi pracujących w tym zawodzie nie tylko niechęć, ale również wręcz nienawiść. Wynika to naturalnie z zakresu działań komornika. Zawód komornika jest także zajęciem wyjątkowo ryzykownym i wymagającym odwagi. Do typowych działań komornika należy włączyć ściąganie długów. Proces ten ma wiele etapów. Po pierwsze ściąganie należności polega na zajęciu konta bankowego. Zajmuje się przeważnie sporą część wynagrodzenia dłużnika, aczkolwiek nie wszystko, aby nie zabierać wszystkich środków na życie. Czasami jednak zdarza się tego typu sytuacja, kiedy dłużnik nie ma żadnych dochodów i nie ma możliwości tego typu działanie.
Ford Mondeo

Wybierz właściwego komornika sądowego

W całym naszym życiu, niekiedy zdarza się nam współpracować z innymi ludźmi, prowadząc interesy, korzystając z ich świadczeń. Niekiedy jednak takie persony są nieuczciwe albo po prostu niewypłacalne, zatem na takiej współpracy tracimy niezwykle dużo.
finanse

Czarna Lista Dłużników - wyjaśniamy o jakie rzeczy w tym wszystkim chodzi

Windykacja dosłownie oznacza dochodzenie roszczeń, defensywę konieczną, a nawet zemstę. Już za czasów Cesarstwa Rzymskiego działała instytucja prawna, której zadaniem było dążenie do odebrania rzeczy znajdującej się w posiadaniu osoby do tego nieuprawomocnionej. Otrzymywaniem, przechowywaniem i udostępnianiem informacji i danych osobowych oraz gospodarczych zajmuje się Rejestr Dłużników, znany obecnie jako Czarna Lista Dłużników.
kierowca

Notariusz wewnątrz Warszawie w dzielnicy Mokotów - czyli, jak dobrać najsilniej ludzkiego fachowca

Warszawa, a dokładnie jego dzielnica Mokotów, to dość duży obszar, na którym to znajdziemy wszelakiego typu budynki, w których mieści się praktycznie wszyściutko co jest potrzebne dla każdziutkiego człowieczka, w tym ciekawiące nasze osoby dzisiaj kancelarie notarialne, które to oferują ratunek każdziutkiemu człowiekowi, równocześnie temu który ma, i który to nie posiada pieniążków.
wycena opcji

Wycena opcji oraz Aktuariusz - czyli, matma w rozdziale finansów pełniutką parką

Co to bywa wycena opcji? Jakiego typu czynniki mają na nią wpływ? Czym zajmuje się Aktuariusz? Jakie jest jego robota? I co do tego wszystkiego posiada matma? Te wszystkie rzeczy oraz jeszcze więcej znajdziesz w naszym artykule!