Menu strony
Komornik
komornik

Profesja dla ludzi o silnych nerwach, czyli kto i dlaczego może zostać komornikiem

Komornicy nie cieszą się szacunkiem społeczeństwa. Zwykłe są uważani za bezduszne osoby, które żerują na nieszczęściu innych. Komornik to jednak zawód jak każdy. Z tą małą różnicą, iż należy być nieskazitelnym. Jakie cechy musi posiadać odpowiedni kandydat na posadę komornika? Zobaczmy z bliska...
Porady prawne

Jakie obowiązki wykonuje komornik?

Praca komornika jest na pewno niezwykle ciężkim zajęciem. Zwykle ludzie żywią do osób pracujących w tym zawodzie nie tylko niechęć, ale także wręcz agresję. Przyczyną tego jest naturalnie to, czym się komornik zajmuje. Praca komornika jest również zawodem niezwykle niebezpiecznym i wymagającym poświęcenia. Do podstawowych działań komornika można zaliczyć ściąganie długów. Proces ten posiada sporo etapów. Na początku windykacja długu opiera się na zajęciu konta bankowego. Konfiskuje się najczęściej sporą część dochodów dłużnika, jednak nie całość, aby nie pozbawiać go środków do życia. Czasami jednak zdarza się tego rodzaju sytuacja, gdy dłużnik nie ma żadnych dochodów i nie jest możliwym tego rodzaju działanie.
prawo

Wybór komornika do prowadzenia egzekucji

Chociaż przepisy kodeksu postępowania cywilnego wprowadzają generalną zasadę, że egzekucję prowadzi komornik właściwy ze względu na sposób egzekucji (a zatem komornik właściwy ze względu na miejsce położenia rzeczy lub ogólną właściwość dłużnika), wierzycielowi pozostawiono w tym zakresie prawo dokonania swobodnego wyboru, odsyłając do odrębnej ustawy. Czy takie rozwiązanie sprawdza się w praktyce?
Paragraf

Jak zostać komornikiem sądowym?

Komornik sądowy to jeden ze szczególnie nielubianych zawodów, lecz pomimo tego ktoś przecież musi wykonywać ten fach. A komornikiem wcale nie jest tak łatwo zostać. Należy spełnić precyzyjnie określone warunki, by móc cieszyć się mianowaniem na niniejsze stanowisko.
Ford Mondeo

Wybierz właściwego komornika sądowego

W całym naszym życiu, niekiedy przychodzi nam kooperować z innymi osobami, prowadząc biznes, korzystając z ich świadczeń. Czasami jednak takie osoby są nierzetelne lub po prostu niewypłacalne, przez co na tej współpracy tracimy niezwykle dużo.
dom

Jak dać sobie radę ze zobowiązaniami?

Kiedy zadłużenie już pojawi się, łatwo jest utracić nad nim kontrolę. Kredyty, jakie przestaliśmy być w stanie spłacać zaczynamy opłacać kolejnymi pożyczkami.


Jak dać sobie radę ze zobowiązaniami?

Są to najczęściej wysokooprocentowane tak zwane chwilówki, które szybko okazują się nie tylko kropelką w morzu potrzeb, ale początkiem następnych komplikacji.
komornik, licytacja sądowa

Windykator - co może a czego nie może zająć?

Windykator zobligowany jest postępować zgodnie z prawem, złożonym przyrzeczeniem oraz wytycznymi etyki zawodowej. Jednakże jakie są jego konkretne obowiązki i prawa? Podstawą wszelkich działań egzekucyjnych powinien być mający moc prawną wyrok bądź nakaz zapłaty opatrzony klauzulą wykonalności. Wtenczas dopiero może ruszyć procedura ściągania należności.