Menu strony
Komornik
komornik, licytacja sądowa

Windykator - co może a czego nie może zająć?

Egzekutor zobligowany jest postępować zgodnie z prawem, złożonym ślubowaniem jak też zasadami etyki zawodowej. Jednakże jakie są jego konkretne prawa i obowiązki? Podstawą wszystkich aktywności egzekucyjnych powinien być mający moc prawną wyrok albo nakaz zapłaty opatrzony klauzulą wykonalności. Wtenczas dopiero może ruszyć cała procedura przymusowego ściągania należności.
prawo

Wybór komornika do prowadzenia egzekucji

Chociaż przepisy kodeksu postępowania cywilnego wprowadzają generalną zasadę, że egzekucję prowadzi komornik właściwy ze względu na sposób egzekucji (a zatem komornik właściwy ze względu na miejsce położenia rzeczy lub ogólną właściwość dłużnika), wierzycielowi pozostawiono w tym zakresie prawo dokonania swobodnego wyboru, odsyłając do odrębnej ustawy. Czy takie rozwiązanie sprawdza się w praktyce?
dom

Jak dać sobie radę ze zobowiązaniami?

Jeśli zadłużenie już się pojawi, łatwo będzie stracić nad nim kontrolę. Zobowiązania, które przestaliśmy być w stanie płacić stopniowo zaczynamy opłacać kolejnymi kredytami.


Jak dać sobie radę ze zobowiązaniami?

Są to z reguły wysokooprocentowane tzw. chwilówki, jakie błyskawicznie okazują się nie tylko kroplą w całym morzu potrzeb, ale początkiem następnych kłopotów.
Porady prawne

Jakie obowiązki wykonuje komornik?

Praca komornika jest na pewno bardzo ciężkim zajęciem. Na ogół ludzie żywią do ludzi pracujących w tym zawodzie nie tylko niechęć, ale również wręcz nienawiść. Wynika to naturalnie z zakresu działań komornika. Zawód komornika jest także zajęciem wyjątkowo ryzykownym i wymagającym odwagi. Do typowych działań komornika należy włączyć ściąganie długów. Proces ten ma wiele etapów. Po pierwsze ściąganie należności polega na zajęciu konta bankowego. Zajmuje się przeważnie sporą część wynagrodzenia dłużnika, aczkolwiek nie wszystko, aby nie zabierać wszystkich środków na życie. Czasami jednak zdarza się tego typu sytuacja, kiedy dłużnik nie ma żadnych dochodów i nie ma możliwości tego typu działanie.
komornik

Profesja dla ludzi o silnych nerwach, czyli kto i dlaczego może zostać komornikiem

Komornicy nie cieszą się sympatią ludzi. Zwykłe są uważani za bezduszne osoby, jakie żerują na nieszczęściu innych. Komornik to jednak zawód jak wszystkie. Z tą małą różnicą, iż należy być nieskazitelnym. Jakie cechy powinien posiadać odpowiedni kandydat na posadę komornika? Zobaczmy z bliska...
Ford Mondeo

Wybierz właściwego komornika sądowego

W całym naszym życiu, niekiedy zdarza się nam współpracować z innymi ludźmi, prowadząc interesy, korzystając z ich świadczeń. Niekiedy jednak takie persony są nieuczciwe albo po prostu niewypłacalne, zatem na takiej współpracy tracimy niezwykle dużo.
Paragraf

Jak zostać komornikiem sądowym?

Komornik sądowy to jeden ze szczególnie nielubianych zawodów, lecz mimo tego ktoś przecież musi wykonywać tę profesję. A komornikiem wcale nie jest tak łatwo zostać. Trzeba spełnić ściśle wyznaczone warunki, by móc cieszyć się mianowaniem na powyższe stanowisko.