Menu strony
Komornik
Porady prawne

Jakie obowiązki wykonuje komornik?

Zawód komornika jest na pewno bardzo ciężkim zajęciem. Najczęściej ludzie czują do osób wykonujących taki zawód nie tylko niechęć, ale również wręcz agresję. Wynika to oczywiście z zakresu działań komornika. Praca komornika jest także zajęciem bardzo niebezpiecznym i wymagającym poświęcenia. Do powszechnych działań komornika można zaliczyć ściąganie długów. Działanie takie posiada kilka części. Po pierwsze windykacja należności polega na wejściu na konto bankowe. Zajmuje się na ogół dużą część dochodów dłużnika, aczkolwiek nie wszystko, aby nie zabierać wszystkich środków na życie. Często jednak zdarza się taka sytuacja, gdy dłużnik jest bezrobotny i nie ma sposobu na tego typu działanie.
komornik, licytacja sądowa

Windykator - co może a czego nie może zająć?

Windykator zobligowany jest postępować zgodnie z prawem, złożonym przyrzeczeniem oraz wytycznymi etyki zawodowej. Jednakże jakie są jego konkretne obowiązki i prawa? Podstawą wszelkich działań egzekucyjnych powinien być mający moc prawną wyrok bądź nakaz zapłaty opatrzony klauzulą wykonalności. Wtenczas dopiero może ruszyć procedura ściągania należności.
dom

Jak dać sobie radę ze zobowiązaniami?

Jeżeli zadłużenie już się pojawi, łatwo będzie utracić nad nim kontrolę. Zadłużenia, jakie przestaliśmy być w stanie spłacać zaczynamy finansować kolejnymi kredytami.


Jak dać sobie radę ze zobowiązaniami?

Są to zwykle wysokooprocentowane tzw. chwilówki, jakie prędko okazują się nie jedynie kropelką w morzu potrzeb, ale początkiem następnych kłopotów.
Paragraf

Jak zostać komornikiem sądowym?

Komornik sądowy to jeden z nadzwyczaj nielubianych zawodów, lecz pomimo tego ktoś przecież musi sprawować tę posadę. A komornikiem wcale nie jest tak łatwo zostać. Trzeba spełnić precyzyjnie zdefiniowane warunki, aby móc cieszyć się powołaniem na powyższe stanowisko.
Ford Mondeo

Wybierz właściwego komornika sądowego

W całym naszym życiu, niekiedy przychodzi nam kooperować z innymi osobami, nawiązując biznes, korzystając z ich świadczeń. Czasami jednak takie osoby są nieuczciwe lub zwyczajnie niewypłacalne, zatem na tej współpracy tracimy niezwykle dużo.
komornik

Profesja dla ludzi o silnych nerwach, czyli kto i dlaczego może zostać komornikiem

Komornicy nie cieszą się sympatią ludzi. Zazwyczaj są uważani za bezduszne osoby, które żerują na nieszczęściu innych. Komornik to zawód jak wszystkie. Z tą małą różnicą, że należy być bez skazy. Jakie cechy powinien posiadać odpowiedni kandydat na posadę komornika? Przyjrzyjmy się z bliska...
prawo

Wybór komornika do prowadzenia egzekucji

Chociaż przepisy kodeksu postępowania cywilnego wprowadzają generalną zasadę, że egzekucję prowadzi komornik właściwy ze względu na sposób egzekucji (a zatem komornik właściwy ze względu na miejsce położenia rzeczy lub ogólną właściwość dłużnika), wierzycielowi pozostawiono w tym zakresie prawo dokonania swobodnego wyboru, odsyłając do odrębnej ustawy. Czy takie rozwiązanie sprawdza się w praktyce?