Menu strony
Kraj
dłużnicy

Od kiedy funkcjonuje w naszym kraju bezpłatna pomoc prawna i dla kogo jest ona przewidziana?

Istnieją takowe sytuacje w bytowaniu, kiedy bardzo przydatna mogłaby być udzielona przez jakiegoś mecenasa porada. Naturalnie obecnie w bardziej zwykłych okolicznościach możemy się trochę posłużyć Internetem, szczególnie jeśli chodzi o samo brzmienie konkretnych artykułów, wszakże nic nie zrekompensuje rozmowy z prawnikiem.


Od kiedy funkcjonuje w naszym kraju bezpłatna pomoc prawna i dla kogo jest ona przewidziana?

Tylko wtedy taka konsultacja z personą, która ukończyła wyższe studia prawnicze będzie w najwyższym stopniu właściwą postacią nabywania informacji na jakikolwiek temat związany z przepisami prawa.
płatnik

Jakiego rodzaju istnieją źródła prawa międzynarodowego oraz co one określają?

Obowiązujące porozumienia pomiędzy reprezentantami różnych krajów oraz te, które odbywają się między organizacjami międzynarodowymi są określone przez szczególną dziedzinę prawa.
Dron z kamerą

To wydarzenie nie bywa już jedynie amerykańskie, też polskie maluchy chcą świętować Halloween, więc już dzisiaj obmyśl przebranie

Powoli zbliża się czas Halloween, określanego też nieraz świętem duchów. Obchodzenie tego radosnego, a zarazem trochę makabrycznego dnia wzięło się z amerykańskiej tradycji, niemniej w naszym kraju również się już porządnie zakorzeniło.
Praca przy komputerze

Wybierz zawód z przyszłością

Kiedy wybiera się kierunek wykształcenia, poleca się połączyć własne zainteresowania z prognozami, jaki kierunek będzie za parę lat najbardziej wzięty. Szanse, jakie dać może dzisiaj praca dla programisty w Polsce są duże. Znawcy z branży it oraz mogą szczycić się bogatym doświadczeniem, zdobywanym także w czasie studiów są niezmiernie wziętym typem kandydatów na rynku w dzisiejszych czasach.
Sylwestrowy makijaż glam grunge

Promocja outdoor jest w Polsce coraz popularniejsza. Moda na ten rodzaj promowania własnej firmy przyszła do nas z Zachodu

Telebimy jeszcze kilkanaście lat wstecz były tak dziwnym widokiem, że podobno były powodem kilku stłuczek w naszych miastach, gdyż kierowcy nie mogli oderwać od nich wzroku.
perspektywa - budynek

Czy warto studiować nauki prawnicze?

Maturzyści dzisiaj gorączkowo zapisują się na uczelnie. Medycyna, informatyka, psychologia? Nie masz pojęcia jakie studia wyselekcjonować?


Czy warto studiować nauki prawnicze?

A może wybrać prawo? Zanim jednakże podejmiesz decyzję o wyborze prawniczych studiów, przemyśl to gruntownie.
podróż

W wszystkich państwach prawa ściga się przestępstwa - też te finansowe wymierzone we wspólne dobro wszystkich mieszkańców

W naszym kraju, tak jak i w wielu państwach prawa, stworzono szereg różnych kodeksów karnych, które wyznaczają granicę swobód wszystkich ludzi.
notariusze toruń

Jak przedstawia się droga do urzędu notariusza? Jakimi cechami musi się odznaczać taka osoba?

Notariusz jest osobą, do jakiej od czasu do czasu każdy potrzebuje się zwrócić. Ma on rolę funkcjonariusza publicznego, który czuwa nad tym, by dokumenty mające charakter prawny będące w obiegu, były jak najbardziej poprawne.
Wszelkie prawa zastrzeżone

Z jakich powodów wynalazki i znaki towarowe są tak dużo warte, jakie są podstawowe metody ich prawnej ochrony.

W czasach, kiedy klienci coraz częściej przy podejmowaniu decyzji o zakupach sugerują się firmą, to znaki towarowe i loga uzyskują naprawdę dużą wartość. Niektóre z nich są obecnie wyceniane są na grube miliardy dolarów, i równocześnie znane przez ludzi z całego świata. Firmy bardzo dbają o swoje znaki, przede wszystkim ochraniając je przed wykorzystania przez konkurentów, gdyż wiążą się z tym czasami naprawdę duże pieniądze. Jednym z podstawowych form ochrony, od których powinno się wręcz zaczynać wszelkie działania, będzie rejestracja znaku towarowego. Przy pomocy takiego zgłoszenia otrzymuje się odpowiednie prawa do wykorzystywania danego znaku, a równocześnie pozbawia się tego prawa resztę firm. Więcej porad znajdziesz pod tym linkiem zarejestrowanie znaku zastrzeżonego. Dzięki temu w przypadku, kiedy któryś z innych podmiotów zacząłby stosować czyjeś logo czy znak firmowy, to będzie można żądać od niego odszkodowania. Znaki towarowe są zgłaszane na określony czas w odpowiednim urzędzie, jeśli chodzi o nasz kraj jest to urząd patentowy znak towarowy mający siedzibę w stolicy. Jeżeli chcesz przeczytać sporo więcej sprawdź znak zastrzeżony urząd patentowy.
prawo karne skarbowe

Jakie informacje powinien posiadać po zaliczeniu egzaminów student na tego rodzaju kierunku jak prawo karno-skarbowe?

Wśród mnóstwa gałęzi studiów prawniczych obecnie często wybierany jest taki, który dotyczy prawa skarbowego. Niestety w Polsce dochodzi do wielu przestępstw gospodarczych, dlatego absolwenci tego rodzaju kierunku na pewno posiadają zapewnioną przyszłość.
1 2