Menu strony
Inwestycje
polskie banknoty

Czy inwestować w fundusze inwestycyjne?

Fundusze inwestycyjne okazują się obecnie coraz częściej stosowaną w kraju formą oszczędzania. Należy dowiedzieć się więc, jak inwestować w fundusze inwestycyjne, aby przyniosły nam one maksymalnie wymierne profity.
garść pieniędzy na dłoni

SEPA – zagadkowo brzmiący akronim

Rozwinięcie skrótu SEPA odnosi się głównie do jednolitego obszaru płatności w walucie Euro. Po angielski brzmi: Single Euro Payments Area. W głównej mierze chodzi o dostosowanie obszaru, w którym klienci oraz przedsiębiorcy mają możliwość płatności różnego rodzaju właśnie w walucie Euro. Nieograniczone wówczas jest również uzyskiwanie takich płatności, więc rekomendowane jest docenić oferowane nam możliwości. Do całkowitej dyspozycji są nasi doświadczeni konsultanci, gotowi udzielić wskazówek każdemu.
doradca finansowy

Pragniesz zlecić finanse firmy specjaliście? Wyszukaj doradcę finansowego

Jedną z podwalin działalności firmy są jej finanse. To one stanowią siłę napędową do rozpoczynanych inwestycji czy wprowadzanych innowacji. Jest to sfera działalności, której należy poświęcić mnóstwo zaangażowania i w miarę możliwości jej administrowanie zlecać zaufanemu i wykwalifikowanemu pracownikowi. Prezesi małych firm, którzy na ogół sami zarządzają swą jednostką i samodzielnie muszą podejmować wszystkie decyzje, mogą korzystać z usług z zewnątrz.
giełda

Gra na giełdzie i forex – podstawy, czyli co trzeba wiedzieć, żeby nie zaliczyć wielkiej klapy

Wielu początkującym giełda wydaje się być miejscem owianym przerażającym mitem, tam gdzie wyłącznie wybrani są w stanie grać i wygrać. I będzie w tym ziarenko prawdy. Tak się jednak składa, że każdy jest w stanie być „wybranym”. Podstawową regułą, jaką trzeba się kierować to rozsądek. Nie warto działać emocjonalnie.
giełda

Jak rozpocząć przygodę z inwestycjami na rynkach finansowych, czemu powinno się wcześniej posiąść odpowiednią wiedzę.

Mając nieco wolnych środków finansowych zastanowić się można nad tym, aby je w jakiś sposób zainwestować. Możliwości oraz pomysłów na to jest naprawdę dużo, dlatego też powinno się z nimi dobrze zapoznać. Każda metoda inwestycji może się wiązać z ryzykiem porażki, w praktyce zasada jest taka, że jeżeli potencjalne możliwości zarobienia są duże, to ryzyko związane z całością inwestycji również wzrasta.
Samolot pasażerski

Obraz transportu lotniczego w Polsce

Położenie naszej ojczyzny cały czas było szansą, a także zagrożeniem. Zagrożenie wiązało się z nieprzewidzianą lub mocniej oczekiwaną inwazją sąsiednich krajów. Na szczęście żyjemy w bardziej umiarkowanych latach co więcej aktualnie nasze położenie to przede wszystkim szanse, szczególnie, że jesteśmy jak by nie było członkiem Zjednoczonej Europy.
gotówka

Gdy chcemy prędko pieniędzy to z pewnością przyda nam się pożyczka pod zastaw domu bez bik

Jak wiadomo na obecną chwilę coraz to więcej ludzi boryka się z trudem braku stosowniej ilości pieniędzy. Jest to bardzo drażliwa kwestia, która może dosięgnąć każdego, bez znaczenia ile zarabia początkowo, gdyż rozmaite są w życiu koleje losu i niekiedy zarabiając wyjątkowo wiele nie unikniemy czekającej nas porażki.

Oszczędzanie środków na przyszłość dziecka

Odkładanie środków na przyszłość dziecka jest znakomitym sposobem na zapewnienie mu bezpiecznego startu w dorosłość. Jednak jak pokazują badania TNS OBOP, długoterminowe oszczędzanie wciąż nie jest mocną stroną Polaków. Oszczędzamy bowiem rzadko i krótkoterminowo. Expander radzi co zrobić, aby ułatwić dziecku start w dorosłość.
Inwestycje, nieruchomości

Czy Warszawa to wartościowe miejsce na inwestowanie w nieruchomości?

Stale rozwijający się rynek nieruchomości przyciąga nowych biznesmenów, którzy lokują swój dorobek w nieruchomości. Oprócz inwestorów zakupu dokonują również osoby fizyczne nie mające doświadczenia na rynku nieruchomości i nie znające praw w nim rządzących. Często jednak ich inwestycje są na tyle roztropne i przemyślane, a założona działalność przynosi zyski, że należałoby zadać sobie pytanie - jak to możliwe?