Menu strony
Inwestycje
polskie banknoty

Czy inwestować w fundusze inwestycyjne?

Fundusze inwestycyjne okazują się obecnie coraz bardziej popularną w Polsce metodą oszczędzania. Musimy przekonać się zatem, jak inwestować w fundusze inwestycyjne, by przyniosły nam one jak najbardziej opłacalne profity.

Oszczędzanie środków na przyszłość dziecka

Odkładanie środków na przyszłość dziecka jest znakomitym sposobem na zapewnienie mu bezpiecznego startu w dorosłość. Jednak jak pokazują badania TNS OBOP, długoterminowe oszczędzanie wciąż nie jest mocną stroną Polaków. Oszczędzamy bowiem rzadko i krótkoterminowo. Expander radzi co zrobić, aby ułatwić dziecku start w dorosłość.
Inwestycje, nieruchomości

Czy Warszawa to wartościowe miejsce na inwestowanie w nieruchomości?

Szybko rozwijający się rynek nieruchomości przyciąga nowych inwestorów, którzy lokują swój dorobek w nieruchomości. Prócz inwestorów kupują również osoby fizyczne nie posiadające doświadczenia na rynku nieruchomościami i nie znające zasad w nim rządzących. Często jednak ich działania są na tyle roztropne i mądre, a założona działalność przynosi oczekiwane profity, iż należałoby zadać sobie pytanie - jak oni to robią?
garść pieniędzy na dłoni

SEPA – zagadkowo brzmiący akronim

Rozwinięcie skrótu SEPA ma odniesienie między innymi do jednolitego obszaru płatności w walucie Euro. W języku angielskim brzmi: Single Euro Payments Area. W szczególnej mierze chodzi o dostosowanie obszaru, gdzie klienci oraz przedsiębiorcy mają szansę płatności różnego typu właśnie w walucie Euro. Duże wówczas jest również uzyskiwanie takich płatności, więc warto docenić oferowane nam możliwości. Do całkowitej dyspozycji są nasi świetni konsultanci, gotowi udzielić wskazówek każdemu.
Samolot pasażerski

Obraz transportu lotniczego w Polsce

Położenie naszej ojczyzny bezustannie było szansą, a jednocześnie zagrożeniem. Zagrożenie wiązało się z nieoczekiwaną oraz bardziej przewidywaną inwazją sąsiednich krajów. Na szczęście żyjemy w bardziej umiarkowanych latach co więcej aktualnie nasze położenie to przede wszystkim szanse, zwłaszcza, iż jesteśmy przecież członkiem Zjednoczonej Europy.
giełda

Jak rozpocząć przygodę z inwestycjami na rynkach finansowych, czemu powinno się wcześniej posiąść odpowiednią wiedzę.

Posiadając nieco wolnych pieniędzy zastanowić się można nad tym, żeby je w jakiś sposób zainwestować. Możliwości oraz pomysłów na to jest naprawdę dużo, z tego też powodu warto się z nimi odpowiednio zaznajomić. Każdy sposób inwestycji wiąże się z ryzykiem porażki, generalnie reguła jest taka, że jeśli potencjalne możliwości zarobienia będą większe, to ryzyko wiążące się z całością inwestycji również rośnie.
gotówka

Gdy chcemy prędko pieniędzy to z pewnością przyda nam się pożyczka pod zastaw domu bez bik

Jak wiadomo teraz coraz więcej osób boryka się z kłopotem deficytu odpowiedniej ilości pieniędzy. Jest to bardzo kłopotliwa rzecz, która może dosięgnąć każdego, nieważne ile zarabia pierwotnie, dlatego że bogate są w życiu koleje losu i nieraz zarabiając niezmiernie dużo nie unikniemy czekającej nas porażki.
giełda

Gra na giełdzie i forex – podstawy, czyli co trzeba wiedzieć, żeby nie zaliczyć wielkiej klapy

Większości początkującym giełda zdaje się być miejscem owianym przerażającym mitem, gdzie tylko wybrani są w stanie grać i się bogacić. I będzie w tym odrobinę prawdy. Tylko, że każdy jest w stanie być „wybranym”. Podstawową regułą, którą trzeba się kierować to rozsądek. Nie powinniśmy działać pod wpływem emocji.
doradca finansowy

Pragniesz zlecić finanse firmy specjaliście? Wyszukaj doradcę finansowego

Jedną z podwalin działalności firmy są jej finanse. To one dają siłę napędową do rozpoczynanych inwestycji czy aranżowanych innowacji. Jest to strefa działalności, której trzeba poświęcić maksimum zaangażowania i w miarę możliwości jej zarządzanie zlecać zaufanemu i doświadczonemu pracownikowi. Właściciele małych firm, którzy w większości osobiście zarządzają swoją jednostką i samodzielnie muszą podejmować wszelkie decyzje, mają szansę korzystać z pomocy z zewnątrz.