Menu strony
Firma
Wnętrze fabryki

W jaki sposób dzisiaj wybierać wyposażenie dla przemysłu, by mieć pewność, że podejmuje się faktycznie rozsądną decyzję?

Działalność przemysłowa cieszy się obecnie dosyć dużą popularnością, szczególnie ze względu na fakt, że to właśnie przemysł generuje spore zyski. Rzecz jasna, kluczem do sukcesu jest przede wszystkim skompletowanie odpowiedniego wyposażenia, jak na przykład węże przemysłowe.
listwy

Ochranianie znaku towarowego, przeciwko ochrona danych osobowych - czyli, jakie rzecyz robimy źle, oraz w czym pomoże naszym osobom prawnik

Jakie są najbardziej częste błędy, popełniane poprzez zakładających firmy, jeśli chodzi o dobór znaczku towarowego? A co z ochranianiem danych osobowych? Czy może ratunek prawnika jest konieczna? Te wszystkie rzeczy oraz jeszcze bardziej dużo znajdziesz w naszym felietonie!


prawnik

Jak znaleźć najskuteczniejszą firmę windykacyjną i kiedy może pomóc prawnik?

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu w Rzeszowie może pochwalić się coraz większym szacunkiem pracodawców i ekspertów – co roku pnie się coraz wyżej w zestawieniach uczelni państwowych. Absolwenci wydziału chętnie zostają na Podkarpaciu, zakładają tu swoje kancelarie prawnicze i zaczynają działalność na własną rękę.
w firmie

Zatroszczmy się o rozwój swojego przedsiębiorstwa, ponieważ to istotne

Jeśli któraś firma nie idzie do przodu, po prostu się zwija. No taka prawda. Stagnacja nigdy nie jest OK, ponieważ w niesamowicie wielu przypadkach sytuacja jest taka, iż trudno utrzymać się na rynku bez inwestowania w innowacje. Można powiedzieć, że bardzo często sytuacja jest tak, iż przedsiębiorcy zależy tylko na tym by nachapać się, ogólnie nie dba o rozwój swojego interesu. To niefajne, ponieważ firma tak zarządzona nie będzie przez cały czas dawała profitów.

Przenieśmy biznes do Sieci

Jak trudno w dzisiejszym świecie, w dobie utrzymującego się kryzysu, utrzymać firmę na rynku, wiedzą ci, którzy wybrali ten szalony krok. Ludzie żyją teraz wyjątkowo ekonomicznie i niełatwo jest znaleźć potencjalnych klientów. Trzeba szukać pozostałych kanałów przekazu oraz trafiać do różnych grup przyszłych klientów.
fotografia ślubna

Obecnie często można spotkać się w sieci z nazwą agencji interaktywnych.

Dla niektórych brzmi to dość egzotycznie, dla innych dość zwyczajnie. Czym tak właściwie agencja interaktywna? Agencja taka jest wytworem współczesnym, powstałym w wyniku ogromnej popularności internetu i możliwości, które zaczął on oferować właścicielom firm.
konta bankowe

Czy warto założyć konto w banku specjalnie dla prowadzonej działalności? Jakie wybrać?

Jednoosobowa działalność gospodarcza to zdecydowanie najczęstszy wariant prowadzonej działalności. Istnieje faktycznie bardzo dużo plusów prowadzenia tego typu działalności, między innymi proste jej zarejestrowanie, mniejsze składki ZUS przez początkowe dwa lata od rozpoczęcia (jeżeli jest to pierwsza nasza działalność), a także możliwość samemu podejmowania decyzji.Nawet jednak tego typu forma działalności musi posiadać rachunek w banku.
komputery

System ERP - podstawowe informacje

Niemal każda większa organizacja, niezależnie od tego, czy jest to przedsiębiorstwo, urząd czy innego typu instytucja, jest wykorzystuje w swej pracy oprogramowanie erp, które jest znakomitym narzędziem wspomagającym zarządzanie w różnych obszarach, niekiedy istotnych dla ich funkcjonowania. Tak więc aplikacje te mogą obsługiwać procesy zachodzące w księgowości, finansach, działach HR, mogą trudnić się technicznym przygotowaniem produkcji oraz jej sterowaniem, logistyką, pełnym procesem sprzedaży oraz logistyką i zarządzaniem jakością.
wygląd kopalni odkrywkowej

Groźby, jakie wywołuje ze sobą działanie kopalni odkrywkowej.

Na terenie dwóch gmin, czyli Krobi oraz Miejskiej Górki wykryto pokłady węgla brunatnego Oczkowice, jakie zajmują powierzchnię około 72 kilometrów kwadratowych. Patrząc na to, że da się z tego pozyskać około jednego miliarda ton węgla brunatnego - to pozostają to na ten moment jedne z największych pośród nieeksploatowanych złóż węgla tego typu w Polsce.

Oszczędzamy - obligacje korporacyjne, listy zastawne

Niedawna afera z oszustwem kanciarskiej firmy inwestycyjnej z Trójmiasta wskazała Polakom, że nie warto inwestować oszczędności w niesprawdzonych rękach. Ten krach zaufania do parabanków czynie, że częściej wybierane stają się sposoby inwestowania zabezpieczane przez rząd.