Menu strony
Firma
wycena opcji w czasie pracy

Programy lojalnościowe

Spółki obecne na giełdzie papierów wartościowych mają programy lojalnościowe wynagradzające pracę najlepszym menadżerom. Programy te polegają na dawaniu ludziom, zatrudnionym na najwyższych stanowiskach w takiej firmie, pakietów akcji tej samej firmy, lub równowartości pieniężnej takiego pakietu. Popularnie, na takie premie mówi się „opcje menadżerskie”. Akcje są przydzielane raz w roku, tym osobom, które przepracowały w firmie ustalony okres. Ponadto do przydzielenia zestawu akcji muszą być zapewnione inne aspekty.
Recykling dokumentów

9 polecanych metod dbania o środowisko w przedsiębiorstwie

Współcześnie niezwykle modne jest dbanie o ochronę natury. Jeżeli prowadzisz własną firmę i jest to zakład produkcyjny, zdecydowanie dbałość o dobro środowiska powinno być Ci wyjątkowo bliskie. Jeśli Twoja firma jest zakładem produkcyjnym, niewątpliwie nie raz musiałeś brać udział w różnego rodzaju szkoleniach dotyczących ochrony środowiska. Jeżeli słuchałeś uważnie, na pewno wiesz dobrze, jak wiele niedobrych jest skutków pobocznych Twojej produkcji. Niestety wytwarzanie niemal każdego towaru powoduje pewne straty dla środowiska – jednakże ludzką rolą jest, aby je obniżać do minimum.
biuro firmy

Prowadzenie własnej firmy – jak podejmować ważne decyzje, aby mieć gwarancję zadowolenia?

Każda osoba, która decyduje się na założenie własnej firmy musi być świadoma tego, że jest to rzeczywiście niełatwe zadanie, wymagające niemałego poświęcenia. Każda podejmowana decyzja może mieć bowiem ogromny wpływ na działanie firmy i osiągane przez nią zyski. Warto więc o tym pamiętać. Jak w takim razie podejmować podstawowe decyzje, żeby mieć gwarancję, że ostatecznie okażą się one strzałem w dziesiątkę?
Spodnie robocze

Bezpieczeństwo w pracy, to znaczy czemu wypada nosić odzież ochronną

Aktualnie istnieje masa zawodów, wśród jakich jedne nie wiążą się z jakimś szczególnym zagrożeniem czy też niebezpieczeństwem, niemniej inne mogą być niezwykle groźne dla naszego życia. Zawód stolarza, strażaka czy robotnika budowlanego - wszelkie te zawody wymagają dużego zaangażowania, dobrych umiejętności i także ostrożności. Takich zawodów jest oczywiście jeszcze niemało.
kasa fiskalna

Czy to jeśli chodzi o odliczanie składek ZUS, czy zwykły leasing samochodu tylko fachowy księgowy będzie w stanie nam właściwie doradzić

Mało jest takich zawodów, jakie w perspektywie lat nie tracą swojej roli. Ale tego rodzaju dziedzina jak księgowość zdaje się zawsze pełnić priorytetową rolę, bowiem zawsze będzie istniał rynek wymiany, który obliguje do realizowania różnego rodzaju operacji księgowych. Muszą być one właściwie rozpisane i wyliczone, dlatego nawet deregulacja zawodu księgowego nie wpłynęłaby na ograniczenie roli tej działalności.
oragnizacja imprez

Jak istotna jest techniczna strona organizowania imprez? O jakiego rodzaju sprawach powinny pamiętać firmy, jakie się tym zajmują?

Uczestnicy różnych koncertów, dużych imprez plenerowych lub konferencji, faktycznie nie zdają sobie sprawy, jak skomplikowana jest obsługa techniczna tego typu imprez, nie wiedzą również, jak bardzo dużo przygotowań poprzedziło taką realizację. Zauważalny jest tylko efekt końcowy, a on wynika z wielomiesięcznej pracy różnych grup specjalistów. Musimy zagwarantować odpowiednie miejsce na organizacje takiego koncertu, zebrać ekipę oświetleniową, kupić catering, organizować dodatkowe atrakcje i wykonać inne czynności, ażeby ogólnie impreza okazała się jak najbardziej udana.
materiały biurowe

Jak zaoszczędzić sporo na kupnie potrzebnych materiałów biurowych do firmy? Parę niezbędnych porad dla każdego

Kiedy prowadzisz własną firmę, wówczas niewątpliwie świetnie zdajesz sobie sprawę z tego, że zawsze dobrze szukać okazji do oszczędzenia nawet niewielkiej sumy pieniędzy. Oczywiście życzymy Ci, żeby zawsze szło Ci na tyle świetnie żebyś nie musiał zastanawiać się przykładowo nad tym, skąd wziąć pieniądze na wypłaty dla podwładnych, jednak zawsze dobrze pomyśleć o tym wcześniej i mieć pewien zapas pieniędzy.
reklama

Ochraniaj własny wizerunek – uważaj na nieuczciwą konkurencję.

Prowadząc firmę należy mieć świadomość, iż prawie za każdym rogiem czyhają pewne zagrożenia. Konkurencyjna firma jest stale uważna i z ochotą działa celem zdobycia najwyższej pozycji na rynku. Nierzadko posuwa się w tym działaniu do niezbyt zgodnych z prawem postępowań. Toteż powinno się pozyskiwać informacje o tego typu problematyce. Poza tym zalecane będzie powzięcie wszelakich kroków, które są w stanie ochronić interesy danego przedsiębiorstwa.
konta bankowe

Czy warto założyć konto w banku specjalnie dla prowadzonej działalności? Jakie wybrać?

Jednoosobowa firma to z pewnością najczęstszy wariant prowadzonej działalności. Można wymienić rzeczywiście sporo plusów prowadzenia tego typu działalności, między innymi łatwość założenia, mniejsze wpłaty na ZUS przez pierwsze dwa lata od rozpoczęcia (jeśli jest to pierwsza nasza działalność), jak również możliwość swobodnego podejmowania decyzji.Nawet jednak taka forma działalności musi mieć rachunek w banku.
Szkolenie Instytutu Przemiany i Akademii Kobiet Sukcesu

Z jakich szkoleń powinno się korzystać prowadząc własny biznes?

Prowadzenie własnej firmy niesie za sobą ogromną odpowiedzialność. Jeśli komuś wydaje się, że życie biznesmena opiera się tylko na wystawnych przyjęciach w wybornym towarzystwie, podczas których popija się modne koktajle i zawiera ciekawe znajomości, to jest w ogromnym błędzie. Taki obraz chcą sprzedać nam media.
1 2 3 4 5 6 7 8