Menu strony
Świat
Prawo dzieci do soboty bez telewizora

40% dzieci marzy

Prawo dzieci do soboty bez telewizora
Jednym z największych „pożeraczy” wolnego czasu i bliskości w rodzinie jest telewizor, co potwierdzają najnowsze badania oglądania telewizji prowadzone przez TNS OBOP. W okresie styczeń-kwiecień 2011 roku przeciętne dziecko spędziło dziennie średnio przed telewizorem 2 godziny i 25 minut.  To razem 34 dni w roku. Najwięcej czasu przed telewizorem spędziło w sobotę  – 3 godziny i 4 minuty. Absolutny rekord padł w sobotę 5 marca – aż 3 godzin i 43 minut.
eragon 2

Propozycja interesujących prezentów z księgarni. Co spodoba się osobom w różnym wieku?

Kupowanie prezentów to konieczność poszukiwania pomysłów na taki prezent. Gdzie indziej jak nie w księgarni możemy znaleźć sporo ciekawych pomysłów?


Propozycja interesujących prezentów z księgarni. Co spodoba się osobom w różnym wieku?

Poszukując prezentu dla kogoś młodego, warto pomyśleć o rzeczy przydatnej do szkoły. Z pewnością przyda się coś z lektur. Dzisiaj coraz popularniejsze są lektury do słuchania. Można coś robić, a jednocześnie słuchać książki. Dlatego Krzyżacy audiobook, to świetny pomysł. Młody człowiek może wcześniej sięgnąć po lekturę i się z nią zaznajomić. Później, już w trakcie jej omawiania wystarczy, iż powtórzy najważniejsze szczegóły i już będzie miał sporą wiedzę na temat książki. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej sprawdź krzyżacy audio. Dla tych co lubią fantasy Eragon 2 jest idealną pozycją. Pozwoli przenieść się do baśniowego świata oraz oderwać troszkę od obowiązków. Najlepiej, jeśli uda się połączyć przyjemne z pożytecznym i podarujemy takiej osobie takie dwie powyższe książki.
ubrania - obrazek

Błyskawiczny pomysł na rozrywkę - dobry film

Spora grupa mieszkańców Polski nie umie wyobrazić sobie wieczoru bez oglądania tv. Uwielbiamy produkcje filmowe, szczególnie komedie. Idealny pomysł na wieczorny relaks to dla wielu z nas fotel i film.
Gra komputerowa

Jakiego rodzaju gry komputerowe będą najodpowiedniejsze dla Twojej pociechy?

Jeśli jesteś już rodzicem dorastającego dziecka, z pewnością wiesz już dobrze, jak ciężkie jest odpowiednie wychowywanie takiego małego osobnika. Właściwie na każdym kroku należy mieć oczy dookoła głowy - szczególnie, że w dzisiejszym świecie na małe osoby czeka naprawdę sporo zagrożeń. Jednym z poważnych tematów są gry komputerowe i ich wpływ na rozwój dzieci. Czy pozwolić swojemu dziecku grać w gry na komputerze, a jeżeli tak, to jakie tytułī będą dla niego najlepsze?
słuchowisko

Słuchowiska jako twórczy sposób na rozrywkę, a zarazem zaznajomienie się z literaturą

Brak czasu jest to stan powszechny. W jaki sposób w tak rozpędzonym świecie znaleźć moment na czytanie książek? Interesująca alternatywą są audiobooki. Doświadczamy literatury, a zarazem możemy robić inną czynność.
filmy dla dzieci i dorosłych np. alvin i wiewiórki 3

Filmy które warto obejrzeć.

Nowoczesne filmy często pozostają na pograniczu rzeczywistości i wyimaginowanego świata. W praktyce na dobrze wyreżyserowane filmy można wybierać się całymi rodzinami lub grupami osób.
samochody

Nie posiadasz planu na prezenty? Gry planszowe to prawdziwy przebój - przekonaj się sam!

Masz już upominki dla swoich najbliższych czy wciąż gonisz czegoś niezapomnianego czym mógłbyś ich obdarować w tegoroczne Święta Bożego Narodzenia? Jeśli nie masz bladego pojęcia na co się zdecydować w tym roku to warto wiedzieć, iż planszówka to trafna zabawa nie tylko dla dzieci, lecz szczególnie dla pełnoletnich.


Nie posiadasz planu na prezenty? Gry planszowe to prawdziwy przebój - przekonaj się sam!

Święta to rewelacyjny moment, by podarować grę planszową bliskiej nam osobie.