Menu strony
Świat
Prawo dzieci do soboty bez telewizora

40% dzieci marzy

Prawo dzieci do soboty bez telewizora
Jednym z największych „pożeraczy” wolnego czasu i bliskości w rodzinie jest telewizor, co potwierdzają najnowsze badania oglądania telewizji prowadzone przez TNS OBOP. W okresie styczeń-kwiecień 2011 roku przeciętne dziecko spędziło dziennie średnio przed telewizorem 2 godziny i 25 minut.  To razem 34 dni w roku. Najwięcej czasu przed telewizorem spędziło w sobotę  – 3 godziny i 4 minuty. Absolutny rekord padł w sobotę 5 marca – aż 3 godzin i 43 minut.
słuchowisko

Słuchowiska jako twórczy sposób na rozrywkę, a zarazem zaznajomienie się z literaturą

Mała ilość czasu jest to stan powszechny. Jak w tak zagonionym świecie mieć czas na czytanie powieści? Ciekawą alternatywą są audiobooki. Doświadczamy literatury, a jednocześnie możemy wykonywać inną czynność.
filmy dla dzieci i dorosłych np. alvin i wiewiórki 3

Filmy które warto obejrzeć.

Dzisiejsze filmy często pozostają na pograniczu rzeczywistości i wyimaginowanego świata. Dzięki temu na dobrze dobrane filmy można wybierać się całymi rodzinami bądź grupami osób.
samochody

Nie posiadasz planu na prezenty? Gry planszowe to prawdziwy przebój - przekonaj się sam!

Masz już upominki dla swoich najbliższych czy wciąż gonisz czegoś niezapomnianego czym mógłbyś ich obdarować w tegoroczne Święta Bożego Narodzenia? Jeśli nie masz bladego pojęcia na co się zdecydować w tym roku to warto wiedzieć, iż planszówka to trafna zabawa nie tylko dla dzieci, lecz szczególnie dla pełnoletnich.


Nie posiadasz planu na prezenty? Gry planszowe to prawdziwy przebój - przekonaj się sam!

Święta to rewelacyjny moment, by podarować grę planszową bliskiej nam osobie.
eragon 2

Propozycja interesujących prezentów z księgarni. Co spodoba się osobom w różnym wieku?

Kupowanie upominków to konieczność poszukiwania pomysłów na taki prezent. Gdzie indziej jak nie w księgarni możemy znaleźć sporo ciekawych pomysłów?


Propozycja interesujących prezentów z księgarni. Co spodoba się osobom w różnym wieku?

Poszukując prezentu dla młodej osoby, warto pomyśleć o rzeczy przydatnej do szkoły. Z pewnością przyda się coś z lektur. Dzisiaj coraz bardziej popularne są lektury do słuchania. Można coś robić, a jednocześnie słuchać książki. Z tego względu Krzyżacy audiobook, to świetny pomysł. Uczeń może z wyprzedzeniem sięgnąć po lekturę i się z nią zaznajomić. Później, już podczas jej omawiania wystarczy, iż przypomni sobie ważne szczegóły i już będzie miał sporą wiedzę na temat książki. Jeśli chcesz przeczytać więcej sprawdź http://www.ceneo.pl/25217292. Dla młodych ludzi lubiących fantasy Eragon 2 jest odpowiednią pozycją. Pozwoli przenieść się do baśniowego świata i oderwać troszkę od obowiązków. Najlepiej, gdy uda się połączyć przyjemne z pożytecznym oraz podarujemy takiej osobie takie dwie powyższe książki.