Menu strony
Pracodawca
praca po studiach

Pierwsza praca jak ją znaleźć?-jak szukać?

Zamierzając utrzymać się na rynku pracy, należy dołożyć wszelkich starań, aby umocnić swą pozycje w oczach pracodawcy. Wraz podniesieniem poziomu poziomuwyedukowania przyszłych zatrudnionych, rosną również wymagania pracodawców wobec ludzi, których mają zatrudnić. Co zatem trzeba uczynić, by być postrzeganym jako najlepszy?
korporacja

Praca w znanej firmie – plusy i minusy

W dzisiejszej rzeczywistości rynek pracy nie daje zbyt dużych szans na zdobycie dobrej pracy, czy na rozwój osobisty. Dużo osób bez rezultatów poszukuje zatrudnienia, a ci, którzy mają pracę, przeważnie nie są nią usatysfakcjonowani.
Praca, biznesmen

W jaki sposób przeprowadzić ocenę pracownika?

Na polski rynku pojawia się coraz więcej korporacji ukierunkowanych na dobrze wykwalifikowanego pracownika. Decydują się na wdrążenie do swoich systemów ocen pracowniczych , które są w stanie obliczyć zdolność produkcyjną w danym kwartale czy miesiącu. Stosuje się je w zamyśle usunięcia najsłabszego ogniwa, lub likwidowania problemu przedsiębiorstwa.
Praca przy komputerze

Wybierz zawód z przyszłością

Kiedy wybiera się kierunek wykształcenia, poleca się połączyć własne zainteresowania z prognozami, jaki kierunek będzie za parę lat najbardziej wzięty. Szanse, jakie dać może dzisiaj praca dla programisty w Polsce są duże. Znawcy z branży it oraz mogą szczycić się bogatym doświadczeniem, zdobywanym także w czasie studiów są niezmiernie wziętym typem kandydatów na rynku w dzisiejszych czasach.
grupa prawników

Aktualizacje tego, co ważne w naszym kraju

Wiadomo, że u nas w kraju, choć oczywiście nie jedynie w naszym kraju, wszystko jest obłożone dużą ilością przepisów. Nie za każdym razem zdają nam się one logiczne, a z czasem też ludziom je ustanawiającym wydają się one za stare i w takiej sytuacji jakieś ustawy są nowelizowane, tak żeby wszystko wpasowywało się w obecną sytuację.
szkolenie firmowe

O tym dlaczego warto się dokształcać. Jakie to profity daje oraz jak wpływa na zdolności indywidualne, lecz także na korzyści dla firmy

Dzisiejsze czasy są niesamowicie zmienne, wszystko ulega zmianie w ogromnym tempie, aż trudno jest nad tym zapanować. W taki sposób całkiem zasadne jest twierdzenie, iż warto się doszkalać, aby za tym wszystkim nadążyć. Z jednej bowiem strony widoczne są te zmiany, z drugiej wciąż bardziej wymagających prawodawców. By to pogodzić i się odnaleźć w rzeczywistości konieczne jest, aby uczyć się na bieżąco, nie zapominając o odkrywaniu najnowszych trendów w konkretnej dziedzinie. Na pewno każdy pracodawca pragnąłby posiadać w swoich szeregach pracowników, jacy posiadają zdolność zdobywania nowej wiedzy, jak również dostosowania swoich działań do zmian, które mają miejsce na rynku.
rozmowa kwalifikacyjna

Cenne rady dla osób, które poszukują pracy

Najważniejsze wskazówki dla osób, które poszukują pracy bez dwóch zdań są w stanie przedstawić te osoby, które poszukiwały etatu bardzo długo i nie umiały znaleźć dla siebie satysfakcjonującego stanowiska. Jak albowiem wiadomo, właśnie dzięki tego typu technice poszukiwania trafnych i nietrafionych rozwiązań da się najwięcej dowiedzieć i odnaleźć wzorzec tego, jak trzeba zachowywać się, aby odnieść sukces.
Praca przy komputerze

Propozycje zatrudnienia w różnych regionach Polski.

Jeśli przeszukuje się oferty pracy w różnych rejonach Polski to będzie szansa zauważyć, iż nie będzie ich mało. Głównie, po lecie sytuacja na krajowym rynku się ustabilizowała i tym sposobem będzie okazja wyszukać propozycje odwołujące się nie tylko do pracy tymczasowej. Chodzi w takim wypadku o pracę w biurze, czy także pracę na określonych posadach kierowniczych.
monitorowanie pracowników

Czasami dobry pracownik też musi być kontrolowany. Taką politykę prowadzi wiele firm. Jest legalna, ale trzeba robić to jawnie

Nikt z nas nie lubi być obserwowany. Sporo osób to najzwyczajniej w świecie krępuje. Na co dzień natomiast wciąż jesteśmy pod obserwacją także sami zresztą to robimy. Wystarczy udać się w miasto, wszyscy na siebie spoglądają, z zainteresowaniem lub nie, lecz także oceniamy daną osobę po ubraniu lub zachowaniu. To normalne, także nie ma co popadać w paranoję. Problem się pojawia, gdy monitoring jest w miejscu zatrudnienia. Sporo osób głośno się przeciwko temu wypowiada, ale pracodawca posiada takie prawo, z tym że musi o tym fakcie powiadomić pracowników.