Menu strony
Obywatel
ZUS

Możesz odwołać się od niesprzyjającej uchwały Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Zakład Ubezpieczeń Społecznych umie opublikować decyzję, która jest nieżyczliwa dla obywatela. Szczęśliwie mamy możliwość złożenia odwołania. Należy o tym pamiętać, aby dbać o własne dobro. Powinno się przy tym mieć na uwadze kilka ważnych czynników.

W Łodzi odbędzie się Festiwal Wolnej Kultury

W dniach 1-3 października 2010 r. w Łodzi odbędzie się VI Festiwal Obywatela, w tym roku jako Festiwal Wolnej Kultury. Trzydniowa impreza ma za zadanie przybliżyć ideę Wolnej Kultury oraz popularyzować twórczość tworzoną na wolnych licencjach.
zyski

Co to okazują się być aukcje komornicze, kto je przeprowadza oraz co można na nich kupić?

Jak mamy pojęcie przynajmniej ze słuchu państwo jest niezwykle pedantyczne w dochodzeniu do swych wierzytelności nawet, jeżeli te tyczą się bardzo niskich kwot. Jeśli rzeczy posunęły się tak daleko, że do egzekucji należności został wykorzystany wręcz werdykt sądu, to taki może skorzystać z pomocy specjalnego urzędu.


Co to okazują się być aukcje komornicze, kto je przeprowadza oraz co można na nich kupić?

Komornik, bo o nim jest rozmowa w niniejszym artykule, to pracownik sądowy, który na zamówienie instytucji sądowej lub prokuratora zajmuje kapitał dłużnika na poczet jego wierzytelności.
płatnik

Jakiego rodzaju istnieją źródła prawa międzynarodowego oraz co one określają?

Obowiązujące porozumienia pomiędzy reprezentantami różnych krajów oraz te, które odbywają się między organizacjami międzynarodowymi są określone przez szczególną dziedzinę prawa.