Menu strony
Przepis
kancelaria adwokacka

Adwokat a radca prawny

Dzisiaj mnóstwo osób korzysta z pomocy radców prawnych oraz adwokatów. Niestety również wciąż wiele osób nie wie czym różnią się te dwie fachy.


Adwokat a radca prawny

Nierzadko radcę prawnego rozpatruje się jako osobę, jaka nie bierze uczestnictwa w postępowaniach sądowych.
E-biznes, internet

Radca prawny - niezastąpiona pomoc przy kłopotach prawnych.

Prawo obowiązuje wszystkich ludzi. Przepisy są niestety dostatecznie trudnym zbiorem zasad, że niemądrze jest oczekiwać, że każdy człowiek będzie znał każdy przepis, mimo że, przynajmniej w teorii, ma taki obowiązek. Na szczęście nie musimy być skazani na tkwienie pośród setek tomów i przepisów.
Grill czyli sposób na relaks

Grill czyli sposób na relaks

Gdy za oknem zaczyna się robić ciepło, a deszcze to rzadkość, większość z nas czeka z utęsknieniem na weekend, aby rozpalić ogień w swoim grillu i spotkać się ze znajomymi. Można mówić już o pewnym rytuale w naszym kraju. Dawne ogniska czyli kiełbaski na patykach i pieczone ziemniaki zostały wyparte przez grille o przeróżnej budowie, kolorystyce i pojemności.
podróż

W wszystkich państwach prawa ściga się przestępstwa - też te finansowe wymierzone we wspólne dobro wszystkich mieszkańców

W naszym kraju, tak jak i w wielu państwach prawa, stworzono szereg różnych kodeksów karnych, które wyznaczają granicę swobód wszystkich ludzi.
budowa

W każdej dziedzinie niezwykle konieczne i niezbędne są odpowiednie regulacje. Bez nich trudno zapanować nad rzeczywistością

Jak ważne są regulacje w zakresie różnych robót, różnorodnych projektów i inicjatyw, wie każdy, kto musiał podpisać konieczne do tego umowy. Być może i jest to utrudniająca życie „papierologia”, ale jednakże bardzo potrzebna, by wszystkie założenia zostały przeprowadzone, jak należy. Na szczególną uwagę zasługują takie umowy, które wiążą się z dużymi inicjatywami, jak na przykład umowa o roboty budowlane, gdzie wszystko musi się zgadzać. W tym samym jednakowoż sensie można powiedzieć o wszystkim, co ma ważność dla następnych wydarzeń, co ustala konkretny porządek.