Menu strony
Dokument
Budynek z firmami

Życie pozostaje rzeczywiście nieprzewidywalne

Choć staramy się żyć zgodnie z prawem niekiedy na skutek wszelakich wypadków życiowych jesteśmy zmuszeni przed Sądem udokumentować własną niewinność.
rzeczoznawcy majątkowi

Do kogo zwrócić się kiedy potrzebujemy oceny nieruchomości

Bez względu na to czy jesteśmy zwykłym obywatelem czy właścicielem przedsiębiorstwa, potrzebujemy czasami w decyzjach biznesowych pomocy specjalistów. Nikogo dziś nie zdumiewa fakt zlecania poniektórych prac informatykowi lub księgowemu. Takie mamy czasy, że różne zawody przechodzą proces znacznej specjalizacji, dotyczy to również zajęć mających związek z finansami czy z prawem.
dokument do podpisania

Co robić, gdy dostaniemy informacje o nakazie zapłaty? Jak można wtedy zareagować?

Kiedy można zażądać wydania nakazu zapłaty? A co można uczynić, jeśli nakaz będzie wydany przeciwko nam? Jakie są możliwość w takiej sytuacji i na czym to tak naprawdę polega? Co to jest w ogóle jest nakaz zapłaty? W sądownictwie w dużej ilości spraw o roszczenia dotyczące pieniędzy sądy cywilne orzekają nakaz zapłaty. Tego rodzaju decyzji nie powinno się jednak wiązać z klasycznym postępowaniem w sądzie.
ręka podająca kartkę papieru

Kiedy udać się do kompetentnego notariusza?

Notariusz to osoba , która spisuje dokumenty na zamówienie i pieczęcią urzędową nadaje im moc w świetle prawa. Z uwagi na to, że notariusz ma obowiązek dopilnowania zgodności z prawem stworzonego dokumentu oraz ma on troszczyć się o interesy każdej strony, której dokument dotyczy, dokumenty sporządzone przez takiego specjalistę mają charakter urzędowy. Dokumenty sporządzane przez notariusza mają na celu zapobieganie sprawom w sądzie, bądź być zabezpieczeniem interesów. Korzystanie z usług notarialnych ma charakter dobrowolny, jednak przy niektórych typach umów, niezbędne jest potwierdzenie jej przez notariusza.
obrazeczek - firmy

Skuteczne ocenienie wartości mieszkania w wielkim mieście – czemu lepiej jest się zgłosić do specjalisty?

Wycena mieszkania to proces, który potrafi sprawić dużo kłopotów. Przełożenie wartości emocjonalnej na pieniężną nierzadko skutkuje za wysoką ceną, która efektywnie odrzuca potencjalnych nabywców.


E-biznes, internet

WorkFlow- obieg informacji w Twojej firmie

Jednym z podstawowych problemów przy prowadzeniu dużej lub średniej firmy jest obieg dokumentów i informacji. Klasyczny, papierowy sposób jest wolny oraz zawodny, ze względu chociażby na fakt, że jakiś istotny dokument na przykład może się zgubić workflow.
fence

Czy osoba poszkodowana w zdarzeniu drogowym w każdym wypadku mogłaby mieć nadzieję na odszkodowanie?

W życiu człowieka zdarzają się przeróżne wypadki. Może to być pożar albo wypadek samochodowy. We wszystkich tych sytuacjach możemy starać się o odszkodowanie.


Czy osoba poszkodowana w zdarzeniu drogowym w każdym wypadku mogłaby mieć nadzieję na odszkodowanie?

Jeżeli zostałeś poszkodowany w wypadku samochodowym, firma ubezpieczeniowa powinna wypłacić ci zadośćuczynienie, jeżeli jesteś ubezpieczony.
zagraniczne banknoty

Oferty prawne, jakie mogą ułatwić nasz byt

Chociaż generalnie się o tym nie mówi, czasami w życiu wszystkich nas nadchodzi taki moment, kiedy pomoc prawnika okaże się nieodzowna, gdy zwyczajnie nie damy sobie rady bez fachowej wiedzy i bogatego doświadczenia.
Turysta

Zalegalizowanie wizyty i zatrudnienia w Polsce, czyli jak cudzoziemiec może starać się o prawa i przywileje.

Studiując można zauważyć jak wielu cudzoziemców, w szczególności ze wschodniej części Europy podróżują do Polski, mając nadzieje na lepsze szanse życia. Co trzeba wykonać, by móc otrzymać kartę pobytu cudzoziemca, która daje przepustkę do przywilejów i przywilejów. Karta pobytu cudzoziemca jest to dokument znaczący dla obcokrajowców.
nieruchomości

Przez całe swoje życie starałeś się żyć uczciwie

Takie same zdanie mają też o Tobie najbliżsi i znajomi. Nigdy nie wszedłeś w konflikt z prawem, nigdy nie uczyniłeś nikomu krzywdy. Niestety nieprzewidziany nieszczęśliwy traf przymusił Cię do tego, że musisz uzasadnić własną niewinność przed sądem.
1 2 3