Menu strony
Dokument
prawo

Zgodny z prawem patent na odwołanie się od wystosowanego przez sąd nakazu zapłaty

Nakaz zapłaty jest wydany przez sąd, podczas gdy to oskarżający chce dochodzić odzyskania pieniędzy albo uzyskania podobnych rzeczy zamiennych. Wydajne dochodzenie świadczeń przez poszkodowanego powiązane pozostaje z udowadnianiem żądań po stronie skarżącego przy pomocy dołączonych do pozwu dowodów.
pieniędzy

Notariusz Ochota chętnie pomaga wszystkim w potrzebie

Gdy powinniśmy stworzyć jakieś dokumenty, które będą zawierały sporą wartość nawet przed sądem i których nie uda się podważyć, to obowiązkowo powinniśmy to zrobić w towarzystwie wykwalifikowanego człowieka, który swoją pozycją będzie mógł potwierdzić, że konkretny wpis został przez nas przygotowany bez przymusu i byliśmy w pełni świadomi tego co ma miejsce.
składka

Kiedy nieodzowny mi będzie jurysta?

Zdaje ci się, że świat prawniczy jest daleko od twojego codziennego życia? Nawet nie wiesz jak bardzo możesz być w błędzie. Życie przysparza nam rozlicznych kłopotów, z jakimi przychodzi nam sobie radzić.
fence

Czy osoba poszkodowana w zdarzeniu drogowym w każdym wypadku mogłaby mieć nadzieję na odszkodowanie?

W życiu człowieka pojawiają się przeróżne historie. Mógłby to być pożar albo wypadek drogowy. We wszystkich takich okolicznościach możemy starać się o zadośćuczynienie.


Czy osoba poszkodowana w zdarzeniu drogowym w każdym wypadku mogłaby mieć nadzieję na odszkodowanie?

Jeśli jesteś poszkodowany w wypadku samochodowym, firma ubezpieczeniowa musi wypłacić ci zadośćuczynienie, jeżeli byłeś ubezpieczony.
Przedsiebiorstwo

Sposoby zapisu danych a elektroniczny obieg dokumentów

W każdej firmie ważne jest, aby w pozyskiwanych papierach panował ład i przekaz wszystkich informacji odbywał się skutecznie. Liczne wzory różnego rodzaju pism powinny być dostępne zawsze, dlatego elektroniczny obieg dokumentów pomaga lepiej rozłożyć kategorie złożonych pism.
zagraniczne banknoty

Oferty prawne, jakie mogą ułatwić nasz byt

Chociaż generalnie się o tym nie mówi, czasami w życiu wszystkich nas nadchodzi taki moment, kiedy pomoc prawnika okaże się niezbędna, gdy zwyczajnie nie poradzimy sobie bez fachowej wiedzy oraz bogatego doświadczenia.
podatki

Niedaleka przyszłość Polaków nocną marą?

W XXI wieku nie warto męczyć się z uzupełnianiem stosów dokumentów oraz kalkulowaniem podatków czy czekaniem w kolejkach urzędowych. Najłatwiejszymi sposobami rozliczania podatków PIT są nieodpłatne aplikacje dostępne poprzez Internet.
sieć

Czym jest polityka prywatności i w jaki sposób ją poprawnie stosować?

Prawo do prywatności powinna mieć każda osoba. To człowiek powinien decydować o tym, które szczegóły z jego życia są przekazywane do informacji dla pozostałych osób. Warto mieć to na uwadze i egzekwować to prawo. Z tego względu tak istotne znaczenie ma dziś polityka prywatności. Co kryje się pod tym terminem?
podatki

Darowizna bez podatku i zaświadczenie o niezaleganiu z ZUS - co dobrze wiedzieć?

Darowizna dla familii czy bliskich to coś, na co dzisiaj decyduje się coraz więcej ludzi. Aczkolwiek, żeby przeznaczyć darowiznę, należy wiedzieć, w jaki sposób to uczynić oraz jakich przepisów powinno się przestrzegać. Wskazane jest również dowiedzieć się, jak wolno ofiarować darowiznę bez płacenia podatku. Darowizna bez podatku powinna zostać przeprowadzona w zerowej grupie podatkowej, jednak powinno się sprawdzić, czy jednostka, której chcemy oddać darowiznę, do tej grupy należy.
regulamin

Posiadanie sklepu internetowego i prawa klienta

Jeżeli zamierzamy otwarcie sklepu internetowego, powinno się pamiętać o dwóch ważnych terminach, jakimi są: regulamin sklepu i rejestr klauzuli niedozwolonych. Pierwszy dokument możemy napisać sami, albo powierzyć tę formalność profesjonaliście działającego w usługach ecommerce.
1 2 3