Menu strony
Dokument
prawo

Zgodny z prawem patent na odwołanie się od wystosowanego przez sąd nakazu zapłaty

Nakaz zapłaty jest wydany przez instytucję sądową, podczas gdy to powód dochodzi odzyskania pieniędzy lub świadczenia innych rzeczy zamiennych. Skuteczne dochodzenie roszczeń przez powoda związane pozostaje z udowadnianiem postulatów po stronie skarżącego przy pomocy dodanych do pozwu dokumentów.
regulamin

Posiadanie sklepu internetowego i prawa klienta

Jeżeli myślimy o otwarciu sklepu internetowego, powinno się mieć na uwadze dwie bardzo istotnie kwestie: regulamin sklepu i rejestr klauzuli niedozwolonych. Pierwszy dokument możemy sporządzić samodzielnie, albo zlecić to zadanie fachowcowi działającego w usługach ecommerce.
składka

Kiedy nieodzowny mi będzie jurysta?

Wydaje ci się, iż świat prawniczy jest daleko od twojego powszedniego życia? Nawet nie masz pojęcia jak bardzo możesz być w błędzie. Życie przysparza nam przeróżnych kłopotów, z którymi przychodzi nam sobie poradzić.
podatki

Niedaleka przyszłość Polaków nocną marą?

W obecnych czasach nie trzeba zajmować się wypełnianiem góry papierów oraz kalkulowaniem podatków czy też staniem w kolejkach urzędowych. Najszybszymi ścieżkami rozliczania podatków PIT są nieodpłatne programy dostępne poprzez Internet.
Budynek z firmami

Życie pozostaje rzeczywiście nieprzewidywalne

Chociaż staramy się żyć w zgodzie z prawem niekiedy na skutek różnych wypadków życiowych musimy przed Sądem udowadniać swoją niewinność.
Przedsiebiorstwo

Sposoby zapisu danych a elektroniczny obieg dokumentów

W każdej firmie relewantne jest, aby w przychodzących dokumentach panował ład oraz przekaz wszelkich informacji przebiegał efektywnie. Niezliczone egzemplarze różnego rodzaju pism muszą być dostępne w każdym momencie, właśnie z tego powodu elektroniczny obieg dokumentów usprawnia rozłożenie spraw takich jak kategorie danych.
zatrudnienia

Który pomysł na własną aktywność ekonomiczną jest dzisiaj opłacalny?

W dzisiejszych czasach szczególnie wiele mówi się na przedmiot przedsiębiorczości. Organy państwowe czynią okazałe wysiłki aby realnie jak najbardziej zachęcić ludzi do zapoczątkowywania prywatnych firm. Powinno się jednakże odnotować, że ryzyko związane ze zrezygnowania z stabilnego etatu jest w tym przypadku niezwykle duże.
Turysta

Zalegalizowanie wizyty i zatrudnienia w Polsce, czyli jak cudzoziemiec może starać się o prawa i przywileje.

Pracując można zauważyć jak wielu obcokrajowców, szczególnie ze wschodniej partii Europy podróżują do Polski, mając nadzieje na lepsze perspektywy życia. Co trzeba wykonać, by móc uzyskać kartę pobytu obcokrajowca, która daje przepustkę do przywilejów i dodatkowych względów. Karta pobytu cudzoziemca jest to dokument istotny dla obcokrajowców.
pieniędzy

Notariusz Ochota chętnie pomaga wszystkim w potrzebie

Gdy powinniśmy stworzyć jakieś dokumenty, które będą zawierały sporą wartość nawet przed sądem i których nie uda się podważyć, to obowiązkowo powinniśmy to zrobić w towarzystwie wykwalifikowanego człowieka, który swoją pozycją będzie mógł potwierdzić, że konkretny wpis został przez nas przygotowany bez przymusu i byliśmy w pełni świadomi tego co ma miejsce.
fence

Czy osoba poszkodowana w zdarzeniu drogowym w każdym wypadku mogłaby mieć nadzieję na odszkodowanie?

W życiu człowieka pojawiają się przeróżne historie. Mógłby to być pożar albo wypadek drogowy. We wszystkich takich okolicznościach możemy starać się o zadośćuczynienie.


Czy osoba poszkodowana w zdarzeniu drogowym w każdym wypadku mogłaby mieć nadzieję na odszkodowanie?

Jeśli jesteś poszkodowany w wypadku samochodowym, firma ubezpieczeniowa musi wypłacić ci zadośćuczynienie, jeżeli byłeś ubezpieczony.
1 2 3