Menu strony
Dokument
notariusz wrocław

Notariusz jako postać zaufania społecznego

Notariusz to wyznaczony przez ministra sprawiedliwości prawnik notariatu upoważniony do przygotowywania czynności notarialnych i dopełniania różnych czynności notarialnych.


Notariusz jako postać zaufania społecznego

Notariusz Wrocław jest postacią zaufania publicznego i powołany jest do realizowania czynności, jakim strony są zobowiązane, lub chcą przyznać postać notarialną, przy czym działania takie mają charakter poświadczenia oficjalnego.
składka

Kiedy nieodzowny mi będzie jurysta?

Wydaje ci się, iż świat prawniczy jest daleko od twego powszedniego życia? Nawet nie masz pojęcia jak możesz się mylić. Życie przysparza nam rozlicznych problemów, z jakimi przychodzi nam sobie radzić.
Turysta

Zalegalizowanie wizyty i zatrudnienia w Polsce, czyli jak cudzoziemiec może starać się o prawa i przywileje.

Studiując można zaobserwować jak wielu obcokrajowców, w szczególności ze wschodniej części Europy przyjeżdżają do Polski, mając nadzieje na lepsze perspektywy życia. Co trzeba wykonać, by móc uzyskać kartę pobytu cudzoziemca, która daje przepustkę do praw i przywilejów. Karta pobytu cudzoziemca jest to dokument ważny dla obcokrajowców.
rzeczoznawcy majątkowi

Do kogo zwrócić się kiedy potrzebujemy oceny nieruchomości

Bez względu na to czy jesteśmy osobą fizyczną czy posiadaczem przedsiębiorstwa, potrzebujemy niekiedy w decyzjach biznesowych pomocy specjalistów. Nikogo obecnie nie dziwi fakt zlecania niektórych działań informatykowi lub księgowemu. Obecnie rozliczne profesje przechodzą proces znacznej specjalizacji, dotyczy to także profesji związanych z prawem lub z finansami.
fence

Czy osoba poszkodowana w zdarzeniu drogowym w każdym wypadku mogłaby mieć nadzieję na odszkodowanie?

W życiu człowieka zdarzają się przeróżne wypadki. Mógłby to być pożar lub wypadek samochodowy. We wszystkich tych okolicznościach możemy ubiegać się o odszkodowanie.


Czy osoba poszkodowana w zdarzeniu drogowym w każdym wypadku mogłaby mieć nadzieję na odszkodowanie?

Jeśli jesteś poszkodowany w wypadku samochodowym, firma ubezpieczeniowa musi wypłacić ci odszkodowanie, jeżeli jesteś ubezpieczony.
prawo

Zgodny z prawem patent na odwołanie się od wystosowanego przez sąd nakazu zapłaty

Nakaz zapłaty jest wydany przez instytucję sądową, podczas gdy to powód dochodzi odzyskania pieniędzy lub świadczenia innych rzeczy zamiennych. Skuteczne dochodzenie roszczeń przez powoda związane pozostaje z udowadnianiem postulatów po stronie skarżącego przy pomocy dodanych do pozwu dokumentów.
regulamin

Posiadanie sklepu internetowego i prawa klienta

Jeżeli myślimy o otwarciu sklepu internetowego, powinno się mieć na uwadze dwie bardzo istotnie kwestie: regulamin sklepu i rejestr klauzuli niedozwolonych. Pierwszy dokument możemy sporządzić samodzielnie, albo zlecić to zadanie fachowcowi działającego w usługach ecommerce.
podatki

Niedaleka przyszłość Polaków nocną marą?

W obecnych czasach nie trzeba zajmować się wypełnianiem góry papierów oraz kalkulowaniem podatków czy też staniem w kolejkach urzędowych. Najszybszymi ścieżkami rozliczania podatków PIT są nieodpłatne programy dostępne poprzez Internet.
Budynek z firmami

Życie pozostaje rzeczywiście nieprzewidywalne

Chociaż staramy się żyć w zgodzie z prawem niekiedy na skutek różnych wypadków życiowych musimy przed Sądem udowadniać swoją niewinność.
Przedsiebiorstwo

Sposoby zapisu danych a elektroniczny obieg dokumentów

W każdej firmie relewantne jest, aby w przychodzących dokumentach panował ład oraz przekaz wszelkich informacji przebiegał efektywnie. Niezliczone egzemplarze różnego rodzaju pism muszą być dostępne w każdym momencie, właśnie z tego powodu elektroniczny obieg dokumentów usprawnia rozłożenie spraw takich jak kategorie danych.
1 2 3