Menu strony
Dokument
zagraniczne banknoty

Oferty prawne, jakie mogą ułatwić nasz byt

Chociaż generalnie się o tym nie mówi, czasami w życiu wszystkich nas nadchodzi taki moment, kiedy pomoc prawnika okaże się niezbędna, gdy zwyczajnie nie poradzimy sobie bez fachowej wiedzy oraz bogatego doświadczenia.
podatki

Niedaleka przyszłość Polaków nocną marą?

W XXI wieku nie warto męczyć się z uzupełnianiem stosów dokumentów oraz kalkulowaniem podatków czy czekaniem w kolejkach urzędowych. Najłatwiejszymi sposobami rozliczania podatków PIT są nieodpłatne aplikacje dostępne poprzez Internet.
sieć

Czym jest polityka prywatności i w jaki sposób ją poprawnie stosować?

Prawo do prywatności powinna mieć każda osoba. To człowiek powinien decydować o tym, które szczegóły z jego życia są przekazywane do informacji dla pozostałych osób. Warto mieć to na uwadze i egzekwować to prawo. Z tego względu tak istotne znaczenie ma dziś polityka prywatności. Co kryje się pod tym terminem?
podatki

Darowizna bez podatku i zaświadczenie o niezaleganiu z ZUS - co dobrze wiedzieć?

Darowizna dla familii czy bliskich to coś, na co dzisiaj decyduje się coraz więcej ludzi. Aczkolwiek, żeby przeznaczyć darowiznę, należy wiedzieć, w jaki sposób to uczynić oraz jakich przepisów powinno się przestrzegać. Wskazane jest również dowiedzieć się, jak wolno ofiarować darowiznę bez płacenia podatku. Darowizna bez podatku powinna zostać przeprowadzona w zerowej grupie podatkowej, jednak powinno się sprawdzić, czy jednostka, której chcemy oddać darowiznę, do tej grupy należy.
regulamin

Posiadanie sklepu internetowego i prawa klienta

Jeżeli zamierzamy otwarcie sklepu internetowego, powinno się pamiętać o dwóch ważnych terminach, jakimi są: regulamin sklepu i rejestr klauzuli niedozwolonych. Pierwszy dokument możemy napisać sami, albo powierzyć tę formalność profesjonaliście działającego w usługach ecommerce.
Budynek z firmami

Życie pozostaje rzeczywiście nieprzewidywalne

Choć staramy się żyć zgodnie z prawem niekiedy na skutek wszelakich wypadków życiowych jesteśmy zmuszeni przed Sądem udokumentować własną niewinność.
rzeczoznawcy majątkowi

Do kogo zwrócić się kiedy potrzebujemy oceny nieruchomości

Bez względu na to czy jesteśmy zwykłym obywatelem czy właścicielem przedsiębiorstwa, potrzebujemy czasami w decyzjach biznesowych pomocy specjalistów. Nikogo dziś nie zdumiewa fakt zlecania poniektórych prac informatykowi lub księgowemu. Takie mamy czasy, że różne zawody przechodzą proces znacznej specjalizacji, dotyczy to również zajęć mających związek z finansami czy z prawem.
dokument do podpisania

Co robić, gdy dostaniemy informacje o nakazie zapłaty? Jak można wtedy zareagować?

Kiedy można zażądać wydania nakazu zapłaty? A co można uczynić, jeśli nakaz będzie wydany przeciwko nam? Jakie są możliwość w takiej sytuacji i na czym to tak naprawdę polega? Co to jest w ogóle jest nakaz zapłaty? W sądownictwie w dużej ilości spraw o roszczenia dotyczące pieniędzy sądy cywilne orzekają nakaz zapłaty. Tego rodzaju decyzji nie powinno się jednak wiązać z klasycznym postępowaniem w sądzie.
ręka podająca kartkę papieru

Kiedy udać się do kompetentnego notariusza?

Notariusz to osoba , która spisuje dokumenty na zamówienie i pieczęcią urzędową nadaje im moc w świetle prawa. Z uwagi na to, że notariusz ma obowiązek dopilnowania zgodności z prawem stworzonego dokumentu oraz ma on troszczyć się o interesy każdej strony, której dokument dotyczy, dokumenty sporządzone przez takiego specjalistę mają charakter urzędowy. Dokumenty sporządzane przez notariusza mają na celu zapobieganie sprawom w sądzie, bądź być zabezpieczeniem interesów. Korzystanie z usług notarialnych ma charakter dobrowolny, jednak przy niektórych typach umów, niezbędne jest potwierdzenie jej przez notariusza.
obrazeczek - firmy

Skuteczne ocenienie wartości mieszkania w wielkim mieście – czemu lepiej jest się zgłosić do specjalisty?

Wycena mieszkania to proces, który potrafi sprawić dużo kłopotów. Przełożenie wartości emocjonalnej na pieniężną nierzadko skutkuje za wysoką ceną, która efektywnie odrzuca potencjalnych nabywców.


1 2 3