Menu strony
Dokument
ręka podająca kartkę papieru

Kiedy udać się do kompetentnego notariusza?

Notariusz to osoba , która spisuje dokumenty na zamówienie i pieczątką urzędową nadaje im moc prawną. Z uwagi na to, że notariusz musi dopilnować zgodności prawnej sporządzonego dokumentu oraz powinien on dbać o dobro wszystkich stron których dokument dotyczy, dokumenty sporządzone przez takiego specjalistę są dokumentami urzędowymi. Dokumenty sporządzane w kancelarii notarialnej mają na celu zapobieganie sporom sądowym, bądź być zabezpieczeniem interesów. Korzystanie z usług notarialnych jest dobrowolne, jednak w przypadku niektórych rodzajów umów, wymagane jest notarialne jej potwierdzenie.
audyt

Rozliczenia skarbowe - zastosowania, dzięki których proces będzie dużo łatwiejszy

Dla każdego człowieka początek roku kalendarzowego kojarzy się ze sporą pracą powiązaną z rozliczeniem fiskalnym. Całe szczęście w obecnych czasach coraz to więcej spraw da się z łatwością uregulować przy użyciu internetu.
Budynek z firmami

Życie pozostaje rzeczywiście nieprzewidywalne

Chociaż staramy się żyć zgodnie z prawem czasami na skutek różnorodnych wypadków życiowych jesteśmy zmuszeni przed Sądem udokumentować swoją niewinność.
zagraniczne banknoty

Oferty prawne, jakie mogą ułatwić nasz byt

Chociaż na co dzień się o tym nie myśli, czasem w życiu każdego z nas nadejdzie taki moment, kiedy pomoc adwokata okaże się nieodzowna, kiedy po prostu nie damy sobie rady bez profesjonalnej wiedzy i szerokiego doświadczenia.
fence

Czy osoba poszkodowana w zdarzeniu drogowym w każdym wypadku mogłaby mieć nadzieję na odszkodowanie?

W życiu człowieka pojawiają się różne wypadki. Może to być pożar albo wypadek drogowy. We wszystkich tych sytuacjach możemy starać się o odszkodowanie.


Czy osoba poszkodowana w zdarzeniu drogowym w każdym wypadku mogłaby mieć nadzieję na odszkodowanie?

Jeżeli jesteś poszkodowany w wypadku samochodowym, firma ubezpieczeniowa powinna wypłacić ci zadośćuczynienie, jeżeli jesteś ubezpieczony.
Turysta

Zalegalizowanie wizyty i zatrudnienia w Polsce, czyli jak cudzoziemiec może starać się o prawa i przywileje.

Pracując można zaobserwować jak wielu cudzoziemców, w szczególności ze wschodniej części Europy przyjeżdżają do naszego kraju, mając nadzieje na lepsze perspektywy życia. Co trzeba wykonać, by móc otrzymać kartę pobytu obcokrajowca, która daje przepustkę do przywilejów i przywilejów. Karta pobytu cudzoziemca jest to dokument istotny dla cudzoziemców.
sieć

Czym jest polityka prywatności i w jaki sposób ją poprawnie stosować?

Prawo do prywatności powinna posiadać każda osoba. To człowiek powinien decydować o tym, które wiadomości z jego życia są przekazywane do informacji dla pozostałych osób. Warto o tym pamiętać i egzekwować to prawo. Z tego względu tak ogromne znaczenie ma dziś polityka prywatności. Co kryje się pod tym terminem?
podatki

Darowizna bez podatku i zaświadczenie o niezaleganiu z ZUS - co dobrze wiedzieć?

Darowizna dla familii lub bliskich to coś, na co dzisiaj decyduje się coraz więcej ludzi. Jednakże, by ofiarować darowiznę, powinno się wiedzieć, jak na przykład to wykonać oraz jakich przepisów powinno się przestrzegać. Wskazane jest także dowiedzieć się, jakim sposobem można poświęcić darowiznę bez płacenia podatku. Darowizna bez podatku musi pozostać sporządzona w zerowej grupie podatkowej, aczkolwiek trzeba sprawdzić, czy osoba, jakiej pragniemy przeznaczyć darowiznę, do tej grupy należy.
podatki

Niedaleka przyszłość Polaków nocną marą?

W obecnych czasach nie warto męczyć się z uzupełnianiem góry dokumentów i przeliczaniem podatków czy czekaniem w kolejkach urzędowych. Najłatwiejszymi sposobami rozliczania podatków PIT są darmowe programy dostępne poprzez Internet.
zatrudnienia

Który pomysł na własną aktywność ekonomiczną jest dzisiaj opłacalny?

W dzisiejszych czasach niezmiernie wiele mówi się na przedmiot przedsiębiorczości. Organy państwowe czynią okazałe wysiłki aby realnie jak w najwyższym stopniu zachęcić ludzi do zakładania własnych firm. Trzeba tymczasem zauważyć, że ryzyko powiązane ze zrezygnowania z stabilnego etatu jest w tym przypadku niezmiernie duże.
1 2 3