Menu strony
Nieruchomości
komornik

Dlaczego należy brać udział w aukcjach komorniczych

Kupowanie rozlicznych akcesoriów na licytacjach komorniczych okazuje się dziś świetną okazją do kupienia cennych, ciekawych dóbr za naprawdę nie wielkie pieniądze. W Polsce takiego typu licytacje są jeszcze stosunkowo mało rozpowszechnione, ale ich znaczenie na ryku stopniowo coraz bardziej rośnie. Kto pragnie dowiedzieć się więcej o regulacjach tych licytacji, musi wpisać w komputerze słowa: komornik Stargard licytacje.
Inwestycje, nieruchomości

Czy Warszawa to wartościowe miejsce na inwestowanie w nieruchomości?

Stale rozwijający się rynek nieruchomości wciąga nowych biznesmenów, którzy lokują swój dorobek w nieruchomości. Prócz inwestorów zakupu dokonują również osoby nie posiadające doświadczenia na rynku nieruchomości i nie znające praw w nim panujących. Jednakże bardzo często ich inwestycje są na tyle rozważne i mądre, a rozkręcona działalność przynosi oczekiwane profity, że należałoby zadać sobie podstawowe pytanie - jak oni to robią?
Warszawa

Co każdy powinien wiedzieć o budynkach mieszkalnych i usługowych w mieście stołecznym?

Nie bez powodu największym zainteresowaniem mogą pochwalić się dziś nieruchomości w większych miejscowościach, a w szczególności w Warszawie, gdzie można zauważyć coraz większe uprzemysłowienie. Choć budynki mieszkalne, jak i przemysłowe w Warszawie osiągają aktualnie dość wysokie ceny, niewątpliwie są one doskonałą inwestycją.
błąd

Jeśli szukamy doświadczonego rzeczoznawcy, to na pewno odnajdziemy go w Bielsku-Białej

Jeżeli pragniemy zlecić zrobienie wyceny jakiejś nieruchomości, to musimy udać się do dobrego specjalisty z dużym doświadczeniem. Owa osoba jest w stanie nam doradzić w wielu kwestiach powiązanych z zakupem lub zbyciem lokalu mieszkalnego.
pieniądze

Z jakich powodów dobrze jest być rzeczoznawcą majątkowym?

Które zawody sprawiają, że jakby nie patrzeć nie musimy bać się o własną przyszłość, bo i tak będziemy mieli pracę? Może pracownicy sektora budżetowego mogą mieć takową pewność, szczególnie lekarze. Jednak cała reszta zapewne nie musi przesadnie panikować, obawiać się o swoją przyszłość, lecz z pewnością akurat obecnie ciężko o pewną pracę.
rzeczoznawcy majątkowi

Do kogo zwrócić się kiedy potrzebujemy oceny nieruchomości

Bez względu na to czy jesteśmy osobą fizyczną czy posiadaczem przedsiębiorstwa, potrzebujemy niekiedy w decyzjach biznesowych pomocy specjalistów. Nikogo obecnie nie dziwi fakt zlecania niektórych działań informatykowi lub księgowemu. Obecnie rozliczne profesje przechodzą proces znacznej specjalizacji, dotyczy to także profesji związanych z prawem lub z finansami.
Kredyty i pożyczki

Pożyczki pod zastaw posiadłości bez BIK-u

Banki nie zawsze entuzjastycznie udzielają pożyczek. By dostać pożyczkę należy mieć czystą historię w BIK, nie wolno znajdować się w rejestrze dłużników, lecz to nie wszystko, albowiem banki biorą również pod uwagę regularność otrzymywanych przychodów, długość pracy albo jej rodzaj.
Plac budowy

Opłata adiacencka. Zagadnienia ogólne. Definicja, podmioty zobowiązane, tryb nakładania

Opłata adiacencka jest to opłata nakładana przez gminy na właścicieli lub użytkowników wieczystych nieruchomości, których wartość wzrosła na skutek budowy urządzeń infrastruktury technicznej ze środków Skarbu Państwa, jednostek samorządu terytorialnego, środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej lub ze źródeł zagranicznych niepodlegających zwrotowi albo w związku ze scaleniem i podziałem nieruchomości, a także podziałem nieruchomości. Ustawowa definicja opłaty adiacenckiej zawarta jest w art. 4 pkt 11 ustawy o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. 1997 Nr 115 poz.741 ze zm., dalej zwana ustawą). Ustawa ta stanowi podstawę prawną obowiązku wnoszenia na rzecz gminy opłat adiacenckich.
dom

Praca w nieruchomościach

Jak w każdej branży, tak i w tej niezbędne są pewne umiejętności i wiedza. Nie ma jednak aktu prawnego, który określałby, jakie wykształcenie jest niezbędne do zajmowania danego stanowiska. Oczywiście nie oznacza to, iż takie wymagania nigdzie nie obowiązują.
prawnik - odbitka

Które prace może przeprowadzać takowy mecenas jak notariusz?

Czy wiesz, iż istnieje pewna dziedzina prawna, w jakiej jedna z realizowanych przez jej przedstawicieli czynności wyjątkowo przynosi na myśl tę, która obecna jest w jakimkolwiek banku? Chodzi o przyjmowanie do przechowania różnorodnych cennych dokumentów lub wręcz pieniędzy.
1 2