Menu strony
Nieruchomości
znak

Jak szybko i bez zbędnego stresu wycenić aktywów na sprzedaż w dużym mieście?

Sprzedanie mieszkania lub innego typu zróżnicowanych aktywów to sprawa tylko z pozoru łatwa, której finalizację można szybko załatwić we własnym zakresie. Dokonanie wyceny nieruchomości oraz mniejszych rzeczy dla wielu ludzi okazuje się jednak problemem nie do przezwyciężenia.
komornik

Dlaczego należy brać udział w aukcjach komorniczych

Kupno rozmaitych akcesoriów na licytacjach komorniczych bywa dziś wspaniałą okazją do nabycia wielu, ciekawych dóbr za naprawdę nie duże pieniądze. W Polsce takiego typu licytacje są jeszcze stosunkowo mało popularne, lecz ich znaczenie na ryku mocno rośnie. Kto pragnie dowiedzieć się więcej o regułach tych licytacji, powinien wpisać w komputerze hasło: komornik Stargard licytacje.
prawnik - odbitka

Które prace może przeprowadzać takowy mecenas jak notariusz?

Czy wiesz, że istnieje pewna dziedzina prawna, w której jedna z realizowanych poprzez jej przedstawicieli czynności niezwykle przypomina tę, jaka obecna jest w każdym banku? Chodzi o przyjmowanie do przechowania różnych wartościowych dokumentów albo nawet pieniędzy.
dom

Praca w nieruchomościach

Jak w każdej branży, tak i w tej niezbędne są pewne umiejętności i wiedza. Nie ma jednak aktu prawnego, który określałby, jakie wykształcenie jest niezbędne do zajmowania danego stanowiska. Oczywiście nie oznacza to, iż takie wymagania nigdzie nie obowiązują.
ręka podająca kartkę papieru

Kiedy udać się do kompetentnego notariusza?

Notariusz to osoba , która sporządza dokumenty na zlecenie i pieczątką urzędową nadaje im moc prawną. Z racji, że notariusz ma obowiązek dopilnowania zgodności z prawem stworzonego dokumentu oraz ma on troszczyć się o dobro każdej strony, której dokument dotyczy, dokumenty stworzone przez notariusza są dokumentami urzędowymi. Dokumenty spisane przez notariusza mają zapobiegać sporom sądowym, bądź być zabezpieczeniem interesów. Korzystanie z usług notarialnych jest dobrowolne, jednak przy niektórych typach umów, niezbędne jest notarialne jej potwierdzenie.
Warszawa

Co każdy powinien wiedzieć o budynkach mieszkalnych i usługowych w mieście stołecznym?

Nie bez przyczyny największym zainteresowaniem mogą pochwalić się dzisiaj nieruchomości w dużych miastach, a przede wszystkim w Warszawie, gdzie możemy zauważyć coraz większe uprzemysłowienie. Choć budynki mieszkalne, jak również przemysłowe w Warszawie osiągają dzisiaj wyjątkowo wysokie ceny, nie ulega wątpliwościom, że są one doskonałą inwestycją.
hotel

Dobre strony najmu mieszkania za pośrednictwem zarządcy

Serdecznie zachęcamy każdego, kto ma nowe mieszkanie i chciałby je wynająć, do skorzystania z ofert przedsiębiorstw trudniących się zarządzaniem nieruchomościami. Zarządzanie mieszkaniami jest w Polsce stosunkowo nowe i póki co niezbyt cenione, naprawdę jednakże warto przekonać się do takiego sposobu zarządzania swoimi lokalami. Na czym polega zarządzanie najmem? Najprościej rzecz ujmując, jest to oddanie wszystkich praw do zarządzania lokalem przez daną firmę. W zamian za to właściciel mieszkania dokonuje comiesięcznych opłat na rzecz tej firmy, nie jest to jednak tak duża kwota, że nie byłoby to korzystne dla właściciela nieruchomości.
pieniądze

Z jakich powodów dobrze jest być rzeczoznawcą majątkowym?

Jakie zawody sprawiają, że tak naprawdę nie powinniśmy bać się o własną przyszłość, ponieważ tak czy siak będziemy mieć zatrudnienie? Może pracownicy budżetówki mogą miewać takową pewność, w szczególności lekarze. Jednakże cała reszta zapewne nie musi przesadnie panikować, obawiać się o swoją przyszłość, lecz z pewnością akurat w dzisiejszych czasach ciężko o pewne zatrudnienie.
kable

Renta dożywotnia czy odwrócony kredyt hipoteczny?

Produkty kredytowe dla starszych osób wciąż nie są w naszej ojczyźnie popularne, jednakże rynek systematycznie rośnie.


Renta dożywotnia czy odwrócony kredyt hipoteczny?

W 2014 roku ilość umów podpisanych poprzez fundusze hipoteczne zrzeszone w KPF sięgnęła pięciuset.
Plac budowy

Opłata adiacencka. Zagadnienia ogólne. Definicja, podmioty zobowiązane, tryb nakładania

Opłata adiacencka jest to opłata nakładana przez gminy na właścicieli lub użytkowników wieczystych nieruchomości, których wartość wzrosła na skutek budowy urządzeń infrastruktury technicznej ze środków Skarbu Państwa, jednostek samorządu terytorialnego, środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej lub ze źródeł zagranicznych niepodlegających zwrotowi albo w związku ze scaleniem i podziałem nieruchomości, a także podziałem nieruchomości. Ustawowa definicja opłaty adiacenckiej zawarta jest w art. 4 pkt 11 ustawy o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. 1997 Nr 115 poz.741 ze zm., dalej zwana ustawą). Ustawa ta stanowi podstawę prawną obowiązku wnoszenia na rzecz gminy opłat adiacenckich.
1 2