Menu strony
Księgowość
Księgowość

Jak rozliczać kadry i płace

Prowadząc własną firmę musimy zwracać baczną uwagę na bardzo wiele kwestii. W wypadku, jeżeli jest to jednoosobowa działalność gospodarcza naturalnie dobrze musimy pilnować punktualnego odprowadzania składek emerytalnych, dobrze wpisywać wszelkie rachunki i koszty, we właściwym momencie i bez błędów rozliczać podatki – jest tego bardzo dużo.
Księgowość, finanse

PIT bez wpadki – podsumowanie roku w małej firmie

Jakie zmiany czekają w tym roku właścicieli podmiotów gospodarczych i jak mogą ułatwić sobie prowadzenie księgowości w małej firmie?
księgowość internetowa

Dlaczego warto zaufać internetowej księgowości

W dzisiejszych czasach duże ilości kłopotów ze sprawami biznesowymi i tymi powiązanymi z księgowością mogą pomóc rozwiązywać wykwalifikowani specjaliści ,a także urządzenia. Wiele z nich może pomóc w tak zwanej małej księgowości.
prawo

Internet czyli źródło przeróżnych wiadomości czyli jak i gdzie wyszukiwać w nim można potrzebnych informacji

Internet jest pełen poradników na najróżniejsze tematy. Tak naprawdę chyba nie ma w nim rzeczy, jakiej by się nie można było dowiedzieć, a sposobów na to będzie co najmniej parę. Najcenniejszym źródłem informacji internetowych będą rozmaite serwisy i strony tematyczne, których właściciele publikują bardziej lub mniej wartościowe informacje. Wiele z takich stron prowadzą hobbyści, którzy się interesują danym zagadnieniem, ale coraz więcej działa dużych serwisów prowadzonych przez firmy.
mała księgowość

Propozycje usług księgowości internetowej

W ciągu ostatnich lat pojęcia dywidendy wypłacanej przez spółkę, której akcje posiadamy. Innym pomysłem na pomnażanie majątku są lokaty, te jednak mają zbyt niskie oprocentowanie aby nie musieć nigdy więcej pracować… W obecnej dobie ogromnego pośpiechu oraz zwyczajowego zabiegania chociażby drobne kwestie księgowe, mogą zajmować cenny czas.
księgowość

Usługi z jakich można bez problemu zrobić użytek w każdym bez wyjątku biurze rachunkowym.

Usługi z jakich da się bez kłopotu skorzystać w każdym bez wyjątku biurze rachunkowym to standardowy zakres usług dzięki jakim da się poczuć pewnie, gdy będzie chciało się załatwiać wszelkie sprawy formalne połączone ze swoimi dochodami. Ze świadczeń takich najczęściej korzystają osoby posiadające swoje przedsiębiorstwa jednak i osoby fizyczne bardzo często zgłaszają się do biura rachunkowego.
Księgowość

Księgowość zewnętrzna – czy warto?

Outsourcing księgowości to chętnie wybierane i w wielu wypadkach niezbędne rozwiązanie w współczesnym biznesie. Spory odsetek przedsiębiorstw wybiera likwidację własnego działu księgowości i zlecanie tych zadań fachowym biurom. Sprawdź, jakie zalety i wady ma taki wybór i poznaj najważniejsze elementy, które musisz wziąć po uwagę dobierając outsourcing księgowości.
księgowość

W jaki sposób najlepiej kierować firmą?

Księgowość jest potrzeba w każdym przedsiębiorstwie. Trzeba się bowiem rozliczać ze wszystkich przychodów i dochodów i odpowiednio rejestrować wszystkie daneo firmie. Zasadniczą kwestią jest księgowość magazynowa, którą nazywa się także księgowością gospodarczą oraz ilościową. Chodzi w niej w szczególności o ujmowanie zdarzeń gospodarczych w mierze ilościowej, na przykład według kilogramów, lub sztuk. Zasadniczym zadaniem księgowości magazynowej jest katalogowanie przedmiotowych aktywów, które spadają z magazynu.
księgowość

Czy ogarnięcie kwestii finansowych w naszej firmie jest łatwe?

Uniwersalnie wiadomo, że prowadzenie własnej działalności gospodarczej to oczywiście ogromnie zagmatwane zadanie. Jak pokazuje nam praktyka, to wyłącznie nieliczni mogą sobie po wielokroć pozwolić na swobodne działanie bez żadnych problemów, ze względu na sporą wiedzę na temat rachunkowości oraz innych, w wielu przypadkach zagmatwanych aspektów prawnych. Wobec takiej sytuacji jak najbardziej jesteśmy zmuszeni do korzystania z wszelkiego rodzaju firm świadczących swoje usługi komercyjnie.
księgowość

Biuro rachunkowe w Małopolsce

Współcześnie wiele kłopotów ze sprawami rachunkowymi przy rozliczaniu swojej firmy są w stanie pomóc rozwiązywać doświadczeni fachowcy. Najpewniej w razie rozmaitych problematycznych spraw nie zwlekać za dużo i zaczerpnąć kilku istotnych rad w konkretnych kwestiach. Do tego rodzaju spraw należą niewątpliwie liczne problemy z płatnością, przeliczaniem stóp procentowych, albo przelicznikami walut. Z takimi drobnymi problemami można jednak bardzo banalnie sobie poradzić. Fachowe biuro rachunkowe Kraków będzie skutecznym narzędziem, w szczególności dla księgowych które pozwoli na zaoszczędzenie czasu i pozwoli uniknąć stresujących momentów.