Menu strony
Biznes
apteka1

A może, by tak zacząć handlować lekarstwami

Gdy mamy rozkręcić własny interes nie zawsze wydaje nam się to sensowne. To znaczy nie do końca mamy pojęcie jak się wszystkim zająć. Jednak jest całe mnóstwo możliwości, które w jakiś sposób są w stanie nam ułatwić początki.
pasażer

Jesteś pasażerem, lecz czy wiesz, jakie prawa Ci przysługują? Warto o nich wiedzieć, by nie zostać oszukanym

Czy orientujesz się jakie są prawa pasażera w ruchu lotniczym? W temacie odmowy przyjęcia na pokład lub anulowania lotu? To bardzo istotne sprawy, ponieważ mogą się zdarzyć każdemu z nas. Korzystnie wiedzieć, które prawa nam się należą, żeby egzekwować je świadomie. Regulacja definiuje, jaka jest odpowiedzialność sprzedawcy biletu, i nie jest istotne, czy jest to lot rejsowy czy czarterowy. Zastosowania nie mają tu także pozostałe czynniki, takie jak to, czy bilet nabyliśmy bezpośrednio w biurze podróży a może sprzedały nam go linie lotnicze. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć?
Ocena pracownika

W internecie można znaleźć wyjaśnienia na różnorakie zagadnienia

Obliczanie wynagrodzenia netto nie jest trudną sprawą. Jeśli rozpoczynamy kolejną pracę, to przeważnie bardzo interesuje nas to, ile będziemy otrzymywać. Pracodawca zazwyczaj podaje tylko kwotę brutto, jednak warto pamiętać, żeby odjąć od niej sporo niewielkich kwot, które powinny pójść na opłacenie naszego chorobowego, naszej emerytury czy podatku, dlatego nie zawsze jesteśmy w stanie od razu wiedzieć ile będziemy dostawać co miesiąc na konto.
w firmie

Zatroszczmy się o rozwój swojego przedsiębiorstwa, ponieważ to istotne

Jeśli któraś firma nie idzie do przodu, po prostu się zwija. Taka prawda. Stagnacja w żadnym przypadku nie jest w porządku, bo w niesamowicie wielu przypadkach sytuacja jest taka, iż ciężko utrzymać się na powierzchni bez ciągłego inwestowania w innowacje. Można powiedzieć, że często realia są takie, iż biznesmenowi zależy wyłącznie na tym by nachapać się, generalnie nie za bardzo dba o rozwój własnego interesu. To źle, bo firma w taki sposób zarządzona nie będzie wiecznie dawała profitów.
dokumenty

Dotacje dla firm - dużo narzędzi finansowych dla spółek

Dochodem jest nadwyżka przychodów nad wartościami ich osiągnięcia. Dochód i przychód nie są tym samym, a termin dochodu odróżnić należy od pojęcia przychodu.
znak towarowy

Każdy biznesmen powinien zdawać sobie sprawę z tego czym jest znak towarowy, nieuczciwa praktyka rynkowa oraz w jaki sposób zarejestrować patent

Masz chęć rozkręcić własny biznes? Właśnie teraz jest perfekcyjny moment, zatem nie zastanawiaj się dłużej, tylko już dziś zacznij kompletować wymagane papiery, dzięki którym będziesz mógł założyć swoją pierwszą firmę. Wielu ludziom wydaje się, że jest to niezwykle czasochłonne oraz kłopotliwe.
Kask, BHP

Profesjonalne usługi BHP

Usługi bezpieczeństwa i higieny pracy są zwykle standardowymi szkoleniami, które organizowane są w miejscu pracy od razu przyjęciu do pracy nowego pracownika. Najistotniejszymi założeniami takiego rodzaju szkoleń zdają się być przepisy wiążące się z utrzymaniem stosownego poziomu bezpieczeństwa w zakładzie czy też każdym innym miejscu pracy.
firma w niemczech

Jak najlepiej założyć działalność w Niemczech.

Z powodu nadmiernych finansowych obciążeń wielu ludzi z naszego kraju myśli poważnie o otworzeniu firmy w innym kraju. W związku z tym że od 2004 roku Polska wchodzi w skład Unii Europejskiej, to nie ma żadnych prawnych przeciwwskazań, żeby nie zrobić tego. Do najbardziej popularnych miejsc na założenie swojej firmy poza granicami Polski zaliczane są Niemcy, będące również naszym sąsiadem z zachodu.
Transport towarów

Spedycja wspaniały pomysł na biznes Przeczytaj cenne informacje!

Czymś naprawdę typowym jest to, że jeśli człowiek ma trochę większe wymagania od życia, otwiera firmę. Chociaż oczywiście nie można powiedzieć, że to jakaś reguła. Jednak fakty są takie, iż czymś niesamowicie ważnym jest to, aby wiedzieć, że otwieranie firmy nie jest łatwe. I nie chodzi nawet o nadmierną biurokrację albo brak pieniędzy, lecz chociażby brak pomysłów, jaką firmę warto otworzyć.

Przenieśmy biznes do Sieci

Jak ciężko w naszym świecie, w dobie szalejącego kryzysu, utrzymać firmę na rynku, wiedzą ci, którzy zdecydowali się na ten szalony krok. Ludzie żyją obecnie bardzo ekonomicznie i niełatwo jest trafić do potencjalnych klientów. Należy szukać pozostałych kanałów przekazu oraz docierać do różnych grup potencjalnych klientów.
1 2 3 4