Menu strony
Biznes
pasażer

Jesteś pasażerem, lecz czy wiesz, jakie prawa Ci przysługują? Warto o nich wiedzieć, by nie zostać oszukanym

Czy orientujesz się jakie są prawa pasażera w ruchu lotniczym? W temacie odmowy przyjęcia na pokład lub odwołania lotu? To bardzo ważne kwestie, gdyż mogą się zdarzyć każdemu z nas. Warto znać, jakie prawa nam przysługują, ażeby egzekwować je świadomie. Regulacja określa, jaka jest odpowiedzialność sprzedawcy biletu, i nie jest ważne, czy jest to lot rejsowy czy czarterowy. Zastosowania nie mają tu również pozostałe czynniki, takie jak to, czy bilet zakupiliśmy bezpośrednio w biurze podróży czy sprzedały nam go linie lotnicze. Co jeszcze warto wiedzieć?
reklama

Ochraniaj własny wizerunek – uważaj na nieuczciwą konkurencję.

Prowadząc firmę trzeba mieć świadomość, że prawie na każdym etapie czają się pewne niebezpieczeństwa. Konkurencyjna firma będzie stale czuwająca i chętnie działa celem zdobycia jak najlepszej pozycji na rynku. Często posuwa się w tym działaniu do niekoniecznie zgodnych z prawem postępowań. Toteż powinno się pozyskiwać informacje o tego typu tematyce. Prócz tego wskazane jest powzięcie wszelkich kroków, jakie mogą zabezpieczyć dobro danego przedsiębiorstwa.
Teczki ofertowe

Jak reklamować swoje przedsiębiorstwo

Co krok ostatnio można zauważyć reklamy. Są wszędzie i w różnej formie. Od wielkich billboardów przy ulicach, poprzez plakaty, całe strony w czasopismach, breloczki czy inne przedmioty Gdy mamy firmę, która trudni się sprzedawaniem czegokolwiek – produktów czy usług – to nie ma znaczenia, najważniejszym nośnikiem reklamowym będą teczki ofertowe.
firma w niemczech

Jak najlepiej założyć działalność w Niemczech.

Z powodu nadmiernych obciążeń finansowych wielu ludzi z naszego kraju poważnie myśli o otworzeniu firmy w jednym z innych krajów. W związku z tym że od dziesięciu lat Polska wchodzi w skład Unii Europejskiej, to nie ma żadnego prawnego przeciwwskazania, żeby nie zrobić tego. Do najpopularniejszych miejsc na założenie firmy poza granicami naszego kraju zaliczane są Niemcy, będące również naszym bezpośrednim sąsiadem.
Flaga Unii Europejskiej

Jak zdobyć dofinansowanie dla firmy

Kiedy mamy pomysł na biznes, ale nie posiadamy środków na jego zrealizowanie możemy podjąć różnego typu kroki które umożliwią nam pozyskanie pieniędzy. Wydawać by się mogło, że jest to niezwykle skomplikowane, lecz to niewłaściwe podejście. Oczywiście, czasem formularz wniosku o dotację wydaje się być pisany po "chińsku", zaświadczeń musimy dołożyć ogromne ilości, ale nie ma rzeczy niemożliwych, na pewno sobie z tym poradzimy. W jaki sposób więc pozyskać dofinansowanie dla firmy?
Księgowość

Usługi rachunkowe - Zleć prowadzenie księgowością firmy zawodowcom

Warszawa to miasto, w którym popyt na biura księgowe jest ogromny, ze względu na liczbę firm, które mają tam swoją centralę. Opłaca się skorzystać z usług fachowców, którzy rzetelnie poprowadzą finanse firmy i dostosują ją do specyficznych potrzeb zleceniodawcy oraz formy jego działalności. Dobrze jest znaleźć zaufane biuro księgowe warszawa, które będzie kompleksowo zarządzać księgowością naszego przedsiębiorstwa, ale również zaproponuje pomoc na przykład w dziedzinie doradztwa podatkowego lub innych działań związanych z planowaniem budżetu.
Ocena pracownika

W internecie można znaleźć wyjaśnienia na różnorakie zagadnienia

Obliczanie wynagrodzenia netto nie jest skomplikowaną czynnością. Jeżeli zaczynamy nową pracę, to przeważnie bardzo interesuje nas to, ile będziemy otrzymywać. Przedsiębiorca przeważnie mówi tylko kwotę brutto, ale trzeba pamiętać, żeby odjąć od niej dużo niedużych wartości, które powinny pójść na zapłacenie naszego chorobowego, naszej emerytury czy podatku, przez to nie zawsze jesteśmy w stanie od razu wiedzieć ile będziemy otrzymywać co miesiąc na konto.
Siedlisko Morena

Turystyka biznesowa w Polsce

Jak wynika z marcowego raportu portalu biznesowego IPO, polskie hotele oferują dziesięć razy mniej miejsc noclegowych na jednego mieszkańca niż pozostałe kraje Europy Zachodniej. Ponadto, większość hoteli o wysokim standardzie skupiona jest w największych aglomeracjach miejskich.
Szara strefa

Zakładanie własnej firmy od A do Z

Wybierającdrogę kariery zawodowej wielu z nas wychodzi z zamiarem założenia swojej działalności gospodarczej. Posiadanie osobistej działalności gospodarczej ma wiele zalet: pracujemy sami dla siebie, nie na osoby, którzy są nad nami, zyskujemy możliwość podejmowania własnych decyzji, kierowania rozwojem firmy, doboru pasujących nam współpracowników i podwładnych. Jak to się mówi: „sami sobie jesteśmy szefami”.
szkolenie dla kadry menedżerskiej

Usługi dla przedsiębiorstw: przegląd komfortowych sal komputerowych

Im istotniejsze jest dla nas jakieś spotkanie biznesowe, tym z pewnością bardziej zależy nam na tym, żeby odbyło się ono rzeczywiście wspaniale oraz żebyśmy wyglądali podczas niego na specjalistów. Dlatego właśnie znacznie częściej prezesi zakładów, podczas tworzenia tego typu zebrań najmują sale konferencyjne Wrocław na przykład ma ich dużo w swojej propozycji.
1 2 3 4