Menu strony
Biznes
Flaga Unii Europejskiej

Jak zdobyć dofinansowanie dla firmy

Kiedy mamy pomysł na biznes, za to nie mamy środków na jego zrealizowanie możemy podjąć różnego typu kroki które umożliwią nam znalezienie finansowania. Wydaje się, że jest to bardzo trudne, ale to błędne podejście. Oczywiście, czasem formularz wniosku o dotację zdaje się być pisany po "chińsku", zaświadczeń trzeba złożyć bardzo wiele, ale nie ma rzeczy niemożliwych, z pewnością sobie z tym poradzimy. Jak więc pozyskać dofinansowanie dla firmy?
Pizza z żółtym serem

Interesujące pomysły na osobiste przedsięwzięcie gospodarcze

W dzisiejszych czasach ogromnie istotnym składnikiem życia codziennego jest posiadanie własnego źródła dochodów. Jak pokazuje nam niejednokrotnie praktyka, wielu z nas wielokrotnie pracuje na etacie w różnorakich firmach. Niemniej wprawdzie nie wszyscy decydują się na tego rodzaju zarobkowanie.
Biznes, mężczyźni

Consulting i coaching - sprawdzone rozwiązania dla przedsiębiorstw

W naszym pomocnym artykule omawiamy pojęcia z dziedziny biznesu, które są kluczowe w obecnym czasie. Powinien poznać je każdy przedsiębiorca planujący osiągnąć sukces w współczesnym, niełatwym ekonomicznie świecie. Zachęcamy do lektury.

Przenieśmy biznes do Sieci

Jak niełatwo w naszym świecie, w czasach utrzymującego się kryzysu, utrzymać firmę na rynku, wiedzą ci, którzy wybrali ten ryzykowny krok. Ludzie żyją obecnie niezwykle oszczędnie i trudno jest trafić do potencjalnych klientów. Należy poszukiwać innych dróg przekazu oraz docierać do rozmaitych grup przyszłych nabywców.
warsztat

Czy warto w dzisiejszych czasach posiadać warsztat?

Bardzo nierzadko zastanawiając się nad pomysłem na własną działalność biznesową, stawiamy na taką formę działalności, która może przynosić niemałe zyski. Niezwykle nierzadko nie zdajemy sobie sprawy z tego, że uruchomienie takiego biznesu wiąże się też z koniecznością poniesienia sporych nakładów inwestycyjnych, a co się z tym wiąże niemałego ryzyka. Wśród najczęstszych pomysłów wymienić można przede wszystkim własny warsztat samochodowy bądź reperujący różne urządzenia. Czy winniśmy się w to pakować?
Komputer PC all-in-one HP Omni 100z

Pewna metoda pozwalająca odpowiednio administrować firmą?

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak niełatwo w naszych czasach znaleźć stałe zatrudnienie. W dobie szalejącego kryzysu przedsiębiorstwa nie są w stanie przyjmować następnych pracowników. Jest przeciwnie, co raz częściej dochodzi do dużych zwolnień. Przedsiębiorstwa muszą oszczędzać gdzie tylko się da. W związku z tym, nawet jeśli posiadamy posadę, powinniśmy być świadomi tego, że w tych niepewnych czasach nigdy nie możemy być pewni, jak długo popracujemy w swoim zakładzie.
w firmie

Zatroszczmy się o rozwój swojego przedsiębiorstwa, ponieważ to istotne

Jeśli któraś firma nie idzie do przodu, po prostu się zwija. No taka prawda. Stagnacja nigdy nie jest OK, ponieważ w niesamowicie wielu przypadkach sytuacja jest taka, iż trudno utrzymać się na rynku bez inwestowania w innowacje. Można powiedzieć, że bardzo często sytuacja jest tak, iż przedsiębiorcy zależy tylko na tym by nachapać się, ogólnie nie dba o rozwój swojego interesu. To niefajne, ponieważ firma tak zarządzona nie będzie przez cały czas dawała profitów.
Szara strefa

Zakładanie własnej firmy od A do Z

Wybierając ścieżkę kariery zawodowej wielu z nas wychodzi z zamiarem otworzenia swojej firmy. Posiadanie osobistej działalności gospodarczej ma wiele plusów: pracujemy sami na siebie, nie na osoby, którzy są nad nami, zyskujemy możliwość podejmowania własnych decyzji, kierowania rozwojem firmy, doboru pasujących nam partnerów i pracowników. Jak to się mówi: „sami sobie jesteśmy szefami”.
Teczki ofertowe

Jak reklamować swoje przedsiębiorstwo

Co krok ostatnimi czasy natykamy się na reklamy. Są wszędzie i w każdej możliwej formie. Od ogromnych billboardów na ulicach, przez citylighty, duże strony w czasopismach, breloczki czy innego typu przedmioty Jeżeli mamy firmę, która zajmuje się dystrybucją czegokolwiek – produktów czy usług – to bez znaczenia, najistotniejszym nośnikiem reklamowym są teczki ofertowe.
Praca przy komputerze

Mobilne rozwiązania do zarządzania firmą

Nowoczesna bizneswoman lubi mieć swoją działalność zawsze „na oku”. Jeśli przy tym chce zaoszczędzić na kosztach związanych z usługami informatycznymi, dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z oprogramowania w chmurze i wybór modelu SaaS.
1 2 3 4