Menu strony
Zawód
Prawo

Czy radca prawny to stanowisko z satysfakcjonującymi perspektywami?

Coraz bardziej wziętym zawodem jest radca prawny. Żeby stać się nim trzeba zakończyć studia magisterskie na uczelni prawniczej w naszym kraju lub za granicą tylko wtedy gdy studia te uznane są za równorzędne w Polsce. Później skończyć aplikację radcowską i zostać wprowadzonym na listę radców prawnych.
Prawo

Gdzie można znaleźć dobrego adwokata?

Jeżeli potrzebny jest nam prawnik zazwyczaj kierujemy się rekomendacją rodziny lub znajomych. Jeżeli jednakże nikt z naszego środowiska nie korzystał do tej pory z usług adwokata najwygodniej będzie dla nas poszukać w sieci. Ma to swoje plusy i minusy, ale plusów jest zdecydowanie więcej.
Praca, biznesmen

Automatyk - stanowisko z dobrymi perspektywami

Duży odsetek naukowców od spraw polityki socjalnej zauważa, że w naszym kraju jest za mało specjalistów z wielu zawodów. Jest to efektem tego, że aktualnie funkcjonuje zbyt znacząca presja na ukończenie studiów wyższych. Szkoły zawodowe przestały istnieć. Młodzi rodacy zaliczają studia, bo są łatwo przepuszczani na kolejne lata.
Studenci

Czy naprawdę opłaca się dzisiaj zdobyć wyższe wykształcenie?

Czy istotnie studiowanie ma jeszcze w dzisiejszych czasach jakiś sens? Z pewnością tak! Jeśli coś jakby nie patrzeć sobą prezentujemy, nie powinniśmy sądzić, że tak duża liczba absolwentów uczelni sprawi, iż najzwyczajniej w świecie będziemy miewali bardzo duże problemy z tym, aby odpowiednio odnaleźć się na polskim rynku pracy. Spokojna głowa: robota mimo wszystko jest, trudno zakładać, że czymś w zupełności niemożliwym jest znalezienie pracy.
mężczyzna, agent ubezpieczeniowy

Czy powinniśmy zostać sprzedawcą ubezpieczeń?

Poszukując dla siebie odpowiedniej ścieżki kariery, zastanawiamy się, jaki zawód byłby dla as najlepszy. Bierzemy przy tym pod uwagę nie tylko indywidualne preferencje i umiejętności, lecz również szanse znalezienia pracy i zarobki w konkretnych sektorach gospodarki.
szkolenie

Jeśli jesteś kierownikiem pewnej małej, bądź większej firmy i chcesz należycie zadbać o kondycję firmy – warto pomyśleć o rozwoju kadry i brać udział w rozmaitych szkoleniach.

System kapitalistyczny w Naszym kraju osiąga maximum. Z każdym rokiem zwiększa się ilość własnościowych – pojedynczych, albo paroosobowych marek. Pojawia się czynna rywalizacja. Z tej racji – każdy zawodowy przedsiębiorca winien orientować się, że prowadzenie swojej dynamizacji, to nie wyłącznie dochody i nieustanne sukcesy, lecz wielowymiarowa placówka, zawierająca wiele ważnych aspektów.
studenci prawa

Dlaczego opłaca się studiować prawo? Dobre podpowiedzi od naszych redaktorów

Studia prawnicze są uznawane za jedne z najlepszych. Specjalizacja w którejkolwiek gałęzi nauk prawnych może zapewnić spore płace, co przyciąga dużo ludzi na te studia. Niestety, profesja prawnika jest także jedną z najtrudniejszych – konieczne jest stałe doskonalenie swojej wiedzy.
komornik

Profesja dla ludzi o silnych nerwach, czyli kto i dlaczego może zostać komornikiem

Komornicy nie cieszą się sympatią ludzi. Zazwyczaj są uważani za bezduszne osoby, które żerują na nieszczęściu innych. Komornik to zawód jak wszystkie. Z tą małą różnicą, że należy być bez skazy. Jakie cechy powinien posiadać odpowiedni kandydat na posadę komornika? Przyjrzyjmy się z bliska...
biurko

Praca dla informatyków

Przeglądając ważne ogłoszenia o pracę, nieraz natrafić można na hasła w rodzaju "praca sap", „c++” czy „sql”. Wielu ludziom zwroty te mówią zapewne niewiele. Są to bowiem hasła połączone ściśle z branżą informatyczną oraz z programowaniem. Zawód programisty stale jest pożądany i poszukiwany. W zdecydowanej większości branż, szczególnie ukształtowanych współcześnie, wymaga posiadania wśród pracowników osoby znającej przynajmniej podstawy programowania. Wszystko to sprawia, że ofert tego typu można spotkać bardzo dużo. Wpisując w wyszukiwarkę przykładową frazę „praca informatyk Kraków” otrzymuje się sporą liczbę wyników.
alimenty

Jakie zadania wykonuje rzeczoznawca majątkowy, w jaki sposób można rozpocząć pracę w tym zawodzie.

Potrzeba wyceny nieruchomości wiąże się z przymusem zamówienia odpowiedniej osoby do tego. Nasze prawodawstwo określa bardzo dokładnie, kto będzie mógł takie zlecenia realizować i jaki powinien mieć format zrobiony operat.
1 2