Menu strony
Zawód
Stanowisko pracy

Nastroje na dzisiejszym rynku zawodowym - jaki zawód wybrać?

Aktualnie mnóstwo ludzi zmuszonych jest do zmagania się z przeróżnymi problemami w życiu codziennym. Spójrzmy chociażby na rynek pracy. To całkiem naturalne, że każdy człowiek musi posiadać stałą pracę, gdyż w przeciwnym razie nie byłby w stanie normalnie funkcjonować. Regularne kupowanie jedzenia, ubrań czy lekarstw, jak również opłacanie wszelkich rachunków dotyczących mieszkania jest konieczne do tego, aby żyć na odpowiednim poziomie.
Praca, biznesmen

Automatyk - stanowisko z dobrymi perspektywami

Sporo naukowców od spraw gospodarczych wskazuje, że na rynku brakuje specjalistów z wielu fachów. Jest to wynikiem tego, że dziś funkcjonuje zbyt znacząca presja na posiadanie studiów uniwersyteckich. Szkoły zawodowe to melodia przyszłości. Młodzi Polacy zaliczają studia, ponieważ są łatwo przepuszczani na wyższe lata.
biurko

Praca dla informatyków

Czytając ważne oferty zatrudnienia, niejednokrotnie natrafić można na hasła typu "praca sap", „c++” czy „sql”. Wielu osobom skróty te powiedzą zapewne niedużo. Są to bowiem terminy powiązane ściśle z pracą informatyków oraz z programowaniem. Zawód programisty ciągle jest potrzebny i poszukiwany. W zdecydowanej większości specjalności, zwłaszcza powstałych niedawno, wymaga posiadania wśród pracowników kogoś znającej przynajmniej podstawy programowania. Wszystkie te czynniki sprawiają, że ofert tego rodzaju można spotkać bardzo dużo. Wpisując w sieci przykładowe hasło „praca informatyk Kraków” otrzymuje się wielką ilość rezultatów.
mężczyzna, agent ubezpieczeniowy

Czy powinniśmy zostać sprzedawcą ubezpieczeń?

Poszukując dla siebie właściwej ścieżki kariery, zastanawiamy się, jaki zawód byłby dla as najlepszy. Bierzemy przy tym pod uwagę nie jedynie własne preferencje jak i kompetencje, lecz też szanse znalezienia pracy oraz wynagrodzenie w poszczególnych zawodach.
studenci prawa

Dlaczego opłaca się studiować prawo? Dobre podpowiedzi od naszych redaktorów

Studia na kierunku prawa są uznawane za jedne z najlepszych. Specjalizacja w którejkolwiek dziedzinie nauk prawnych może zapewnić spore płace, co przyciąga wiele osób na te studia. Niestety, zawód prawnika jest również jednym z najtrudniejszych – niezbędne jest stałe doskonalenie swojej wiedzy.
Prawo

Czy radca prawny to stanowisko z satysfakcjonującymi perspektywami?

Coraz bardziej cieszącym się uznaniem zawodem staje się radca prawny. Aby nim zostać trzeba zakończyć studia magisterskie na uczelni prawniczej w naszym kraju bądź za granicą pod warunkiem, że studia te uznane są za równorzędne w Polsce. Potem skończyć aplikację radcowską i zostać wprowadzonym na listę radców prawnych.
komornik

Profesja dla ludzi o silnych nerwach, czyli kto i dlaczego może zostać komornikiem

Komornicy nie cieszą się sympatią ludzi. Zwykłe są uważani za bezduszne osoby, jakie żerują na nieszczęściu innych. Komornik to jednak zawód jak wszystkie. Z tą małą różnicą, iż należy być nieskazitelnym. Jakie cechy powinien posiadać odpowiedni kandydat na posadę komornika? Zobaczmy z bliska...
lekarz

Trzeba powiedzieć, że okazuje się być odpowiedzialność cywilna lekarzy

Lekarze muszą powiedzieć, że nie okazują się być bezkarni

Powinniśmy sobie wydawać sprawę z tego, że doktorzy posiadają niesamowicie ważną pracę, a to przez to, że z jednej strony muszą opierać się na tym co usłyszą od pacjenta, z drugiej powinni zaufać wynikom uzyskanych testów, a z trzeciej muszą także zawierzyć własnemu doświadczeniu i wiedzy. Jeśli popełnią mały choćby błąd, to może się okazać, że pacjent będzie trwale okaleczony, albo nawet umrze, a to spowoduje, że na decyzjach, które podejmują lekarze ciąży nieprawdopodobna odpowiedzialność.
Prawo

Gdzie można znaleźć dobrego adwokata?

Jeśli potrzebny jest nam prawnik zwykle kierujemy się rekomendacją bliskich albo przyjaciół. Jeżeli jednak nikt z naszego otoczenia nie miał okazji korzystać dotąd z usług adwokata najwygodniej będzie nam szukać w Internecie. Ma to swoje plusy i minusy, ale plusów jest dużo więcej.
Studenci

Czy naprawdę opłaca się dzisiaj zdobyć wyższe wykształcenie?

Czy faktycznie studiowanie ma jeszcze dzisiaj jakiś sens? Na pewno tak! Jeśli coś mimo wszystko sobą prezentujemy, nie powinniśmy myśleć, że tak wielka liczba absolwentów uczelni sprawi, iż najzwyczajniej będziemy miewali ogromne problemy z tym by jakoś odnaleźć się na polskim rynku pracy. Bez paniki: praca mimo wszystko jakaś jest, ciężko założyć, że czymś w zupełności nierealnym jest znalezienie pracy.
1 2