Menu strony
VAT
kalkulator

Parę ważnych spraw dotyczących kilometrówki, wystawiania faktur i nabycia wewnątrzwspólnotowego

dużo osób w dzisiejszych czasach dużo czynności służbowych, wykonuje poza miejscem swojej pracy. Łączy się to niekiedy z różnorodnymi kosztami, jednakże głownie należy inwestować w paliwo, szczególnie kiedy stosuje się do tego swój prywatny samochód.

Polskę czeka kryzys, jakiego nie było od początku III RP

W Warszawie w siedzibie siedzibie Polskiej Akademii Nauk odbyła się debata ekonomiczna pt. "Alternatywa" nt. programu gospodarczego zorganizowana przez Prawo i Sprawiedliwość.
Gotówka

Jakie innowacje pojawiły się w kwestii wystawiania rachunków przez biznesy zwolnione z VAT-u ?

Od kilku lat panuje na świecie kryzys gospodarczy. Wiele firm zbankrutowało, ludzie stracili pracę. Wydaje się, że najbardziej na kryzysie ucierpieli robotnicy i drobni właściciele firm. Jakby problemów było mało, to jeszcze polski rząd zastosował zmiany w wystawianiu rachunków przez biznesmenów , którzy nie muszą płacić VAT-u. Co zmieni w funkcjonowaniu firm ta ustawa?
procent

Podwyżka VAT - droższe mieszkania

Zaledwie kilka tygodni minęło od ogłoszenia przez rząd podwyżki podatku VAT, a już wiadomo, że wpłynie ona na ceny mieszkań. Jak oceniają analitycy z Home Broker, w przyszłym roku za dwupokojowy lokal trzeba będzie zapłacić średnio 3,5 tyś. zł więcej, zaś cena mieszkania trzypokojowego wzrośnie o około 4,8 tyś.
Kalkulator, pieniądze

Catering a podatek VAT

Płatnicy podatku w zasadzie nie mają prawa do odliczenia podatku, naliczonego przy nabyciu usług gastronomicznych. Czy uchwycenie usługi „gastronomiczne” obejmuje dodatkowo usługi cateringowe?
podatki

Jedna z najpopularniejszych książek w temacie VAT-u.

Przedsiębiorstwa prowadzące interesy w Polsce mogą odliczać VAT z większej części zakupów, które mają wliczone, jako koszty. Przy podatku tym obowiązuje tak zwana zasada samo deklarowania, czyli polegająca na tym, że podatnik osobiście oblicza i wpłaca do właściwego urzędu skarbowego wyliczony podatek VAT.