Menu strony
VAT

Polskę czeka kryzys, jakiego nie było od początku III RP

W Warszawie w siedzibie siedzibie Polskiej Akademii Nauk odbyła się debata ekonomiczna pt. "Alternatywa" nt. programu gospodarczego zorganizowana przez Prawo i Sprawiedliwość.
Kalkulator, pieniądze

Catering a podatek VAT

Płatnicy podatku w zasadzie nie mają prawa do odliczenia podatku, naliczonego przy nabyciu usług gastronomicznych. Czy uchwycenie usługi „gastronomiczne” obejmuje dodatkowo usługi cateringowe?
Gotówka

Jakie innowacje pojawiły się w kwestii wystawiania rachunków przez biznesy zwolnione z VAT-u ?

Od kilku lat panuje na świecie zapaść gospodarcza. Wiele biznesów przestało istnieć, masy trafiły na bruk. Prawdopodobnie najwięcej na kryzysie ucierpieli robotnicy i mali właściciele firm. Jakby problemów było mało, to jeszcze polski rząd wprowadził zmiany w wystawianiu rachunków przez biznesmenów zwolnionych z podatku VAT. Jakie zmiany przyniesie ta ustawa?
podatki

Jedna z najpopularniejszych książek w temacie VAT-u.

Przedsiębiorstwa prowadzące interesy w Polsce mogą odliczać VAT z większej części zakupów, które mają wliczone, jako koszty. Przy podatku tym obowiązuje tak zwana zasada samo deklarowania, czyli polegająca na tym, że podatnik osobiście oblicza i wpłaca do właściwego urzędu skarbowego wyliczony podatek VAT.
kalkulator

Parę ważnych spraw dotyczących kilometrówki, wystawiania faktur i nabycia wewnątrzwspólnotowego

bardzo dużo osób w dzisiejszych czasach wiele czynności służbowych, realizuje poza miejscem swojej pracy. Łączy się to czasem z różnorodnymi kosztami, jednakże głownie trzeba inwestować w paliwo, szczególnie jak wykorzystuje się do tego swój osobisty samochód.
procent

Podwyżka VAT - droższe mieszkania

Zaledwie kilka tygodni minęło od ogłoszenia przez rząd podwyżki podatku VAT, a już wiadomo, że wpłynie ona na ceny mieszkań. Jak oceniają analitycy z Home Broker, w przyszłym roku za dwupokojowy lokal trzeba będzie zapłacić średnio 3,5 tyś. zł więcej, zaś cena mieszkania trzypokojowego wzrośnie o około 4,8 tyś.