Menu strony
Ryzyko

Jak działają odlewnie żeliwa

Odlewnictwo jest odnogą przemysłu produkującą elementy wykorzystywane w wielu różnych branżach. Czasem nawet nie wiemy, jak dużo przedmiotów wykonywanych jest właśnie techniką odlewania. Oczywiście są różne gatunki żeliwa. Choćby żeliwo szare, ciągliwe, białe, sferoidalne. Wymagają różnych technik odlewania, różnych umiejętności.
giełda

Gra na giełdzie – jak się za nią zabrać i co warto wiedzieć?

Rozliczne historie ogromnych sukcesów odniesionych na grze na giełdzie nakłaniają masę ludzi do sprawdzenia swych umiejętności oraz intuicji. Na nieszczęście zazwyczaj brak doświadczenia i podstawowej wiedzy sprawia, iż ulokowane środki zamiast dynamicznie przyrastać, topnieją w niezwykle szybkim tempie. Warto się więc dokładnie przygotować do inwestycji w akcje, bowiem ryzyko z tym się wiążące jest naprawdę niemałe.

Outsourcing księgowości, czyli przydatne usługi

Firmy chętnie oddają obsługę działu rachunkowości zewnętrznym firmom. Umożliwia to głównie duża oszczędność. Czy dobrze korzystać z pomocy firm outsourcingowych?
zespół aktuariuszy

Odprawy na emeryturę, oferta biura aktuarialnego

Wiele ludzi nie może wręcz się doczekać, kiedy nastąpi czas, gdy będą mogły przejść na wytęsknioną emeryturę. Ale są też takie osoby, którym wcale do tego wieku nie jest śpieszno. Wszystko zależy od konkretnej osoby, od jej życiowej sytuacji. Ale, gdy już ten czas przyjdzie dobrze wziąć pod uwagę, że poza samymi emeryturami istnieją jeszcze odprawy emerytalne. Czym są odprawy emerytalne?