Menu strony
Odszkodowania
samolot

Czy turyście przysługuje zapłata, gdy jego przelot został odwołany?

Podróżowanie po świecie stało się obecnie prostsze za sprawą rozwoju techniki lotniczej. W dobie globalizmu latanie samolotem nie jest już dostępne wyłącznie dla wąskiej grupy bogaczy. Teraz latanie samolotem jest możliwe również dla ludzi mniej zamożnych. Jeśli kupi się bilet stosunkowo wcześniej, to można latać samolotem niemal za przysłowiową złotówkę. Toteż zarówno wyprawy dla naszych lokalnych biznesmenów, jak i loty na urlop stały się możliwe praktycznie dla każdego Polaka. Latanie samolotem jest jednak dla wielu ludzi nieznanym doświadczeniem. Toteż wielu z nich nie wie, jakie dotyczą ich przepisy. Warto więc się z nimi zapoznać, gdyż wówczas będzie możliwe w pełni czerpanie z praw jakie nas dotyczą.
samolot w chmurach

Jakie prawa przysługują pasażerom wszystkich linii lotniczych?

Latanie stało się w ostatnim czasie bardziej popularne niż niegdyś. Jest tak z paru rozmaitych powodów. Co najważniejsze, na przemieszczanie się w ten sposób aktualnie stać coraz większą liczbę osób, na przykład z uwagi na obniżki kosztów lotów. Poza tym otwarcie granic dodatkowo ułatwiło przemieszczanie się tą metodą w Europie. Wielu ludzi doceniło fakt, że podróżowanie samolotem jest metodą bardzo szybką i bezpieczną.
Samolot

Czy możemy zainkasować za spóźniony lot odszkodowanie?

Wiele podróżujących dowiaduje się jak otrzymać za opóźniony lot odszkodowanie. Każdy ceni sobie własny czas i nie lubimy gdy samolot, którym mieliśmy podróżować ma opóźnienie, bez względu na to, czy mieliśmy nim lecieć na urlop, czy spotkanie biznesowe.
paragraf

Koszty postępowania przed wojewódzką komisją do spraw orzekania o zdarzeniach medycznych

Do niedawna jedynym sposobem dochodzenia odszkodowania i zadośćuczynienia z tytułu zdarzeń medycznych było wyłącznie postępowanie przed sądem. Celem ułatwienia oraz usprawnienia postępowania w tym zakresie powołane zostały wojewódzkie komisje do spraw orzekania o zdarzeniach medycznych jako alternatywna droga dochodzenia roszczeń.
korytarz hotelowy

Odpowiedzialność utrzymujących hotele i podobne zakłady

Przyjęcie gościa do hotelu wymaga regulacji prawnej, bowiem w takich sytuacjach może wystąpić wiele punktów spornych. Polska przystąpiła do konwencji europejskiej o odpowiedzialności utrzymujących hotele za rzeczy wniesione przez gości hotelowych, która została sporządzona w 1962r. w Paryżu. Prawo polskie musiało zostać dostosowane do postanowień prawa międzynarodowego, co wymagało nowelizacji kodeksu cywilnego.
Administracja

Odpowiedzialność odszkodowawcza, czy wiesz o niej wszystko?

Zwykle termin odpowiedzialność kojarzy się tylko z prawem karnym i przestępstwami. Natomiast wiele osób zapomina, że w prawie cywilnym także konstruuje się pojęcie odpowiedzialności. Czym więc jest odpowiedzialność odszkodowawcza i jakie są jej źródła?
paragraf

Oddalenie się z miejsca kolizji a roszczenie regresowe ubezpieczyciela

Ustawa z dnia z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych enumeratywnie wskazuje przypadki, w których ubezpieczyciel może zgłosić się do kierującego z roszczeniem regresowym.