Mieszkania
na placu budowy

Klauzule abuzywne w umowach deweloperskich

Średnio co dziesiąta niedozwolona klauzula w rejestrze Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów dotyczy rynku nieruchomości. Tylko w minionym roku zostało zakwestionowanych 297 postanowień oraz zostały wydane przez Prezes UOKiK aż 44 decyzje dotyczące przedsiębiorców budujących i sprzedających nowe mieszkania. Najczęstszy problem – stosowanie w umowach niedozwolonych postanowień przez deweloperów.
Kraków, Wawel

Decydujemy się na sprawdzonych deweloperów – oferty z Krakowa

Chcąc zainwestować w określoną nieruchomość, przeważnie nie decydujemy się spontaniczność. Jest to właściwa cecha, jednak nie w każdej sytuacji wskazana. Gdy chodzi o Kraków, stwierdzić należy, że uroczo zlokalizowanych oraz wspaniale zaaranżowanych apartamentów tu nie brak. Bogactwo propozycji apartamentów, które wystawione zostały do sprzedaży, zachęca klientów na rynku. Nie tylko nasi rodacy chętni są, aby inwestować w nieruchomość w Krakowie, o czym świadczy coraz większe zainteresowanie.

Bum budowlany - kiedy mamy się go spodziewać?

W ostatnich latach doświadczaliśmy na rynku nieruchomości wyraźny wzrost. Podaż znacząco przewyższa popyt i skutkuje licznych inwestycji deweloperskich. Fakt ten skutkuje także wyraźnym wzrostem ceny mieszkań.
Salon w mieszkaniu

Zadbaj, aby wynająć mieszkanie bez żadnych nieprzyjemnych niespodzianek

Rynek wynajmu nieruchomości w teraźniejszych czasach ma się wyjątkowo pozytywnie. Ogromny wpływ na to ma stan, iż nieliczne osoby stać jest na kupno własnego domu. Znaczna liczba młodych osób wkraczających w dojrzałe życie, jest zmuszona mieszkać nadal z rodzicami, lub wynajmować lokum z przyjaciółmi. Rynek wynajmu nieruchomości napędzają także studenci, jak również inwestorzy, którzy poszukują lokali pod swoją działalność gospodarczą: sklep, obiekt gastronomiczny czy biuro.
pasja.edu.pl/szkolenia

Ważna jest konserwacja każdego budynku — nie liczy się to, ile ma lat czy wieków

Dbać trzeba nie tylko o stare i zabytkowe budynki. Musimy także dbać o nasze mieszkania i bloki.


Ważna jest konserwacja każdego budynku — nie liczy się to, ile ma lat czy wieków

Mogłoby się nam zdawać, że konserwator zajmuje się wyłącznie starymi budynkami, które wciągnięte są na listę zabytków.
rzeczoznawca majątkowy kraków

Jakiego rodzaju formalności i dokumenty trzeba będzie załatwić podczas kupna własnego mieszkania.

Podczas kupna mieszkania niestety nie obejdzie się bez konieczności załatwienia wielu formalności. Nawet kupujący za gotówkę przykładowo będą się musieli zjawić u notariusza, a także bardzo dokładnie sprawdzić stan prawny nieruchomości, w spółdzielni czy wspólnocie mieszkańców.
kancelaria Wiński

Kiedy należy zanieść wniosek do GIODO?

Co jakiś czas można przeczytać w gazecie nagłówki mówiące o kradzieży informacji osobistych ich klientów od dużych oraz powszechnie znanych firm. A są to wszakże nasze bardzo ważne informacje, takie jak PESEL, miejsce zamieszkania czy wzorzec parafki.
mieszkanie - wystrój

Pora na własne lokum

Większość ludzi w pewnym momencie życia staje przed decyzją o kupnie własnego lokum. Jest to powiązane ze sporą dawką stresu, wielką ilością formalności, lecz musimy przez to przejść, bo radość jaką poczujemy odbierając klucze do własnych czterech kątów jest gigantyczna. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę "mieszkanie wrocław sprzedam" by znaleźć wiele ofert. Ale jak wybrać najkorzystniejszą?
mieszkania od dewelopera

Z jakich powodów należy znaleźć dobrego dewelopera, jak przygotować się do zakupu mieszkania.

Zakup nowego mieszkania to dla wielu osób jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Jeśli ktoś zaczyna się za to zabierać, to bardzo szybko może się zorientować, że wybór mieszkań jest całkiem spory, a rywalizacja między deweloperami jeszcze większa. Reklamowe foldery które promują nowe lokale pełne są kolorowych wizualizacji, lecz w praktyce różnie z tym może być, jeśli się je będzie porównywać z rzeczywistym wyglądem okolicy.
Klienci w sklepie spożywczym

Jak założyć internetowy sklep - podstawowe wiadomości

Z biegiem czasu ludzie coraz to bardziej cenią wygody płynące z nowoczesnych rozwiązań zastępujących tradycyjne działania.


Jak założyć internetowy sklep - podstawowe wiadomości

Po całym dniu pracy człekowi zwyczajnie nie chce się czasem wychodzić z mieszkania.
1 2