Menu strony
Mieszkania
mieszkania

Czy zakup mieszkania we Wrocławiu to dobry patent na inwestowanie w nieruchomości?

Zniszczę nieco dramaturgię i natychmiast odpowiem na pytanie postawione w temacie mojego tekstu - pewnie, że tak. A z jakiego powodu mieszkania we Wrocławiu są tak dobre jako długoterminowa inwestycja? Pomyślmy więc razem i znajdźmy powody opłacalności.
rynek w Gdańsku

Trzebnica to uzdrowiskowa atmosfera, przenikająca malowniczym charakterem miasta.

Miasto Trzebnica to siedziba ciszy i aktywnego relaksu, w pasie urokliwych Wzgórz Trzebnickich. Tutaj znajdą coś dla siebie zarówno miłośnicy duchowej odnowy, spokojnych miejsc i ciszy, jak i czynnego odpoczynku, bowiem pobliskie tereny miasta to wymarzone miejsca na wycieczki piesze, rajdy rowerowe. Trzebnica i jej przyległe obszary ma ogromny zasób gospodarczy, który prężnie się rozkręca. Postęp dotyczy wielu zakresów działania i obszarów życia lokalnej ludności – kultury, sportu, nieruchomości, kształcenia dzieci i młodzieży, bezpieczeństwa, infrastruktury drogowej, obszarów wiejskich, komunikacji i wielu innych. Miasto Trzebnica ma udokumentowane położenie bioklimatyczne spełniające normy zdrowotne oraz, atrybuty sanitarne powietrza.
udzielanie porad prawnych

Co może windykator?

Przystąpienie egzekutora do egzekucji zaległych wierzytelności jest to rozwiązanie ostateczne, jednakże częstokroć wykonywane przez samych wierzycieli czy też jednostki windykacyjne.


Co może windykator?

Komornicza egzekucja jest to przymus jak też ostateczność.
wynajmowanie mieszkania

Dlaczego powinno się pamiętać o odprowadzaniu podatku od wynajmu lokalu

Obecnie niezmiernie sporo osób decyduje się na najem lokalu innym osobom. Może to być lokal biurowy bądź też mieszkalny. W szczególności sporo ofert najmu dotyczy mieszkań. Nie ma się co dziwić, bowiem wypożyczanie mieszkania jest sprawą niezwykle dochodową. Czasami zdarza się tak, że ktoś posiada przykładowo dwa mieszkania własnościowe.
mieszkania od dewelopera

Z jakich powodów należy znaleźć dobrego dewelopera, jak przygotować się do zakupu mieszkania.

Kupno nowego mieszkania to dla niejednej osoby osób bardzo poważna życiowa decyzja. Jeśli ktoś będzie się za to brał, to bardzo szybko się zorientuje, że wybór różnych mieszkań jest bardzo duży, a rywalizacja między deweloperami jeszcze większa. Reklamowe foldery które promują mieszkania są pełne kolorowych obrazków, lecz w rzeczywistości różnie z tym może być, jeśli się je będzie porównywać z faktyczną okolicą.
procent

Podwyżka VAT - droższe mieszkania

Zaledwie kilka tygodni minęło od ogłoszenia przez rząd podwyżki podatku VAT, a już wiadomo, że wpłynie ona na ceny mieszkań. Jak oceniają analitycy z Home Broker, w przyszłym roku za dwupokojowy lokal trzeba będzie zapłacić średnio 3,5 tyś. zł więcej, zaś cena mieszkania trzypokojowego wzrośnie o około 4,8 tyś.
na placu budowy

Klauzule abuzywne w umowach deweloperskich

Średnio co dziesiąta niedozwolona klauzula w rejestrze Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów dotyczy rynku nieruchomości. Tylko w minionym roku zostało zakwestionowanych 297 postanowień oraz zostały wydane przez Prezes UOKiK aż 44 decyzje dotyczące przedsiębiorców budujących i sprzedających nowe mieszkania. Najczęstszy problem – stosowanie w umowach niedozwolonych postanowień przez deweloperów.
Klienci w sklepie spożywczym

Jak założyć internetowy sklep - podstawowe wiadomości

Z upływem czasu ludzie coraz bardziej cenią wygody wypływające z nowoczesnych rozwiązań które zastępują tradycyjne działania.


Jak założyć internetowy sklep - podstawowe wiadomości

Po całym dniu w pracy człowiekowi po prostu nie chce się czasem wychodzić z mieszkania.
mieszkanie - wystrój

Pora na własne lokum

Każda osoba w określonym momencie życia podejmuje decyzję o kupnie własnego lokum. Jest to powiązane ze sporą dawką nerwów, wielką ilością biurokracji, lecz warto przez to przejść, bo satysfakcja jaką odczujemy dostając klucze do własnych czterech kątów jest niewyobrażalna. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę "mieszkanie wrocław sprzedam" by znaleźć masę ofert. Ale jak wybrać najkorzystniejszą?
Rodzina na Swoim

Rządowy program - Rodzina na Swoim

Coraz wyższe odsetki oraz wahania kursów walut powodują, że ludzie planujący zakup własnego mieszkania czy domu poszukują sposobów na obniżenie opłat. Szansę taką dają dopłaty programu rządowego Rodzina na Swoim, którego popularność wciąż rośnie.
1 2