Menu strony
Sprawy
kancelaria

Kancelaria - czym jest? Co możemy rozumieć pod tą definicją? Co powinniśmy wiedzieć?

Kancelarią możemy określić każdy samodzielny urząd albo instytucję, jaka tworzy własną dokumentację. Zarówno na etapie formalnym, lecz również merytorycznym. Nie ma jednakże jednej definicji kancelarii, jeżeli odniesiemy tego typu pojęcie do archiwalnej terminologii.
buty

W jakiego typu sytuacjach wykorzystuje się postanowienia prawa cywilnego? O jakich kwestiach pamiętać?

Prawo cywilne obejmuje zespół prawnych norm, które odpowiedzialne są za regulację stosunków pomiędzy podmiotami prawa prywatnego. To właśnie wyróżnia normy prawa cywilnego, że uregulowane są stosunki pomiędzy autonomicznymi podmiotami, jakie samodzielnie mogą kształtować relacje między sobą.
E-biznes, internet

Radca prawny - niezastąpiona pomoc przy kłopotach prawnych.

Prawo obowiązuje wszystkich ludzi. Przepisy są niestety dostatecznie skomplikowanym zbiorem zasad, że niemądrze jest oczekiwać, że każdy obywatel będzie rozumiał każdy przepis, choć, przynajmniej teoretycznie, ma taki obowiązek. Szczęśliwie nie musimy być skazani na ślęczenie wśród setek tomów i paragrafów.
Kodeksy

Krakowska obsługa prawna

Na terenie kraju każdego roku wykazuje się coraz więcej spraw rozwodowych. Mało optymistyczne są statystyki, które wykazują, że tego typu sprawy sądowe są przeprowadzane wśród małżeństw z małym stażem, nawet kilkuletnim. Duża ilość małżeństw rozstaje się już w pierwszym roku po ślubie, a większość rozwodników to osoby, które nie skończyły nawet 30 roku życia.
prawnik

Umowa o roboty budowlane powinna być prędzej zawarta

Na budowie wszystko powinno dziać się ściśle określonymi sprawami, ponieważ w przeciwnym przypadku może się okazać, że zostanie ona podważana i wstrzymana. Przez to nic nie ma szansy się zacząć na niej dziać gdy nie zostanie podpisana dobra umowa na roboty budowlane, w której będzie zawarte co będzie materiałem budowy, kto ją będzie robił, jaki będzie czas jej wykonywania.
Rysunek patentowy

Znak towaru i nieuczciwa konkurencja - zbiór wskazówek

Nasza rodzima gospodarka krok po kroku goni gospodarki innych państw, które nie miały tak burzliwej historii. Uczymy się na swoich błędach, ale też wielu błędów nie robimy, bo mamy przykład od tych, którzy kiedyś już część sytuacji przeszli. Najważniejsze jest jednak to, że na naszym rynku ciągle pojawiają się kolejne firmy, które dają sobie radę.
wzory pełnomocnictw

Każdy prezes spółki wie, jak trudno jest prowadzić biznes tak, by dawał zyski i nie zajmował cennego czasu

Niejedna osoba rozpoczyna swój biznes, gdyż nie chce widzieć nad sobą przełożonego i chce mieć więcej wolnego dla dzieci. Niekiedy nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, jak znacząco jest w błędzie.
towar

Poszukując porządnego notariusza warto skierować atencję na opinie dostępne w sieci

W dzisiejszych czasach pojawia się wiele zdarzeń, które zmuszają nas do skorzystania z wsparcia ekspertów. Nie można ukryć, że jako ludzie nie posiadamy zawodowej wiedzy z każdej dyscyplin i nie raz nie jesteśmy w stanie na własną rękę poradzić sobie z występującymi przeciwnościami.
Porady prawne

Rewelacyjne propozycje znanej i cenionej kancelarii prawniczej

Jedna z ciekawszych i wiodących w Polsce kancelarii daje rozwiązanie idealne dla każdego klienta indywidualnie, ponieważ nasi eksperci mają indywidualne podejście do każdej sprawy. Znakomita kancelaria prawnicza wyróżnia się na tle reszty w szczególności tym, że współpracuje z najbardziej doświadczonymi ekspertami w swojej branży na rynku. Rewelacyjne możliwości, które uwzględniane są tak przez klientów, jak i przez radców z naszej kancelarii, analizowane są szczegółowo, natomiast kompromis znajduje się sam!
prawo

W momencie, jeżeli szukasz wsparcia w sytuacji prawnej, możesz zwrócić się do kancelarii prawnej

Kwestie sądowe nierzadko są bardzo skomplikowane i stanowią znaczące problemy dla ludzi. Bardzo często okazują się również przyczyną wielkiego stresu, gdyż nie ma się pojęcia, jak postępować w określonej sytuacji, aby okazało się to zgodne z obowiązującym prawem, a równocześnie opłacalne dla siebie. Zarówno kwestie rodzinne, jak też firmowe bądź spadkowe, potrafią przybrać bardzo zawoalowane formy, wówczas można sobie z nimi samodzielnie nie poradzić.