Menu strony
Sprawy
Rysunek patentowy

Znak towaru i nieuczciwa konkurencja - zbiór wskazówek

Polska gospodarka krok po kroku dogania gospodarki pozostałych państw, które nie miały tak burzliwej historii. Zaczynamy uczyć się na własnych błędach, ale też wielu błędów nie robimy, bo bierzemy przykład od tych, którzy kiedyś już pewne sytuacje przeszli. Najistotniejsze jest jednak to, że na naszym rynku stale pojawiają się nowe firmy, które sobie radzą.
buty

W jakiego typu sytuacjach wykorzystuje się postanowienia prawa cywilnego? O jakich kwestiach pamiętać?

Prawo cywilne to zespół prawnych norm, jakie są odpowiedzialne za regulowanie stosunków pomiędzy podmiotami prawa prywatnego. To właśnie wyróżnia normy prawa cywilnego, iż uregulowane są stosunki pomiędzy autonomicznymi podmiotami, jakie samodzielnie kształtują relacje między sobą.
Kodeksy

Krakowska obsługa prawna

Na terenie kraju corocznie notuje się coraz więcej rozwodów. Mało optymistyczne są badania, które wykazują, iż takiego rodzaju sprawy w sądzie są rozwiązywane wśród małżeństw z niewielkim stażem, nawet kilkuletnim. Duża ilość małżeństw rozstaje się już rok po ślubie, a najwięcej rozwodników to osoby, które nie ukończyły nawet 30 roku życia.
towar

Poszukując porządnego notariusza warto skierować atencję na opinie dostępne w sieci

W dzisiejszych czasach pojawia się wiele zdarzeń, które zmuszają nas do skorzystania z wsparcia ekspertów. Nie można ukryć, że jako ludzie nie posiadamy zawodowej wiedzy z każdej dyscyplin i nie raz nie jesteśmy w stanie na własną rękę poradzić sobie z występującymi przeciwnościami.
E-biznes, internet

Radca prawny - niezastąpiona pomoc przy kłopotach prawnych.

Prawo obowiązuje wszystkich ludzi. Przepisy są jednak na tyle trudnym zbiorem zasad, że niemądrze jest oczekiwać, że każdy człowiek będzie pamiętał każdy przepis, chociaż, przynajmniej teoretycznie, ma taki obowiązek. Na szczęście nie musimy być skazani na tkwienie wśród setek ksiąg i przepisów.
Porady prawne

Rewelacyjne propozycje znanej i cenionej kancelarii prawniczej

Jedna z ciekawszych i wiodących w Polsce kancelarii daje rozwiązanie idealne dla każdego klienta indywidualnie, ponieważ nasi eksperci mają indywidualne podejście do każdej sprawy. Znakomita kancelaria prawnicza wyróżnia się na tle reszty w szczególności tym, że współpracuje z najbardziej doświadczonymi ekspertami w swojej branży na rynku. Rewelacyjne możliwości, które uwzględniane są tak przez klientów, jak i przez radców z naszej kancelarii, analizowane są szczegółowo, natomiast kompromis znajduje się sam!
prawnik

Umowa o roboty budowlane powinna być prędzej zawarta

Na budowie wszystko powinno odbywać się dokładnie wyznaczonymi etapami, ponieważ w przeciwnym przypadku może się okazać, że będzie ona podważana oraz zablokowana. Dlatego nic nie może się rozpocząć na niej dziać kiedy nie zostanie podpisana właściwa umowa na roboty budowlane, w której będzie umieszczone co będzie przedmiotem budowy, kto ją będzie wykonywał, jaki będzie okres jej wykonywania.
prawo

W momencie, jeżeli szukasz wsparcia w sytuacji prawnej, możesz zwrócić się do kancelarii prawnej

Kwestie sądowe nierzadko są bardzo skomplikowane i stanowią znaczące problemy dla ludzi. Bardzo często okazują się również przyczyną wielkiego stresu, gdyż nie ma się pojęcia, jak postępować w określonej sytuacji, aby okazało się to zgodne z obowiązującym prawem, a równocześnie opłacalne dla siebie. Zarówno kwestie rodzinne, jak też firmowe bądź spadkowe, potrafią przybrać bardzo zawoalowane formy, wówczas można sobie z nimi samodzielnie nie poradzić.
kancelaria

Kancelaria - czym jest? Co możemy rozumieć pod tą definicją? Co powinniśmy wiedzieć?

Kancelarią możemy nazwać każdy samodzielny urząd albo instytucję, która tworzy własną dokumentację. Jednocześnie na etapie formalnym, jak i merytorycznym. Nie ma jednakże jednej definicji kancelarii, jeżeli odniesiemy to pojęcie do archiwalnej terminologii.
wzory pełnomocnictw

Każdy prezes spółki wie, jak trudno jest prowadzić biznes tak, by dawał zyski i nie zajmował cennego czasu

Niejeden człowiek zakłada swój biznes, ponieważ nie chce widzieć nad sobą przełożonego i chce mieć sporo czasu dla rodziny. Niekiedy nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, jak bardzo jest w błędzie.