Menu strony
Finanse
Księgowość

Jak rozliczać kadry i płace

Mając własną firmę należy zwracać dużą uwagę na bardzo wiele kwestii. W wypadku, jeżeli jest to jednoosobowa działalność gospodarcza oczywiście uważnie powinniśmy pilnować punktualnego odprowadzania składek ZUS, odpowiednio księgować wszelkie rachunki i koszty, we właściwym czasie i bez błędów rozliczać podatki – jest tego sporo.
monety

Dotacje pieniężne dzięki jakim kraj posiada okazję się idealnie rozwijać

Nie da się ukryć, iż dotacje finansowe dzięki jakim Polska posiada okazję się doskonale rozwijać są nad wyraz ważne. To bowiem dzięki nim w całości może rozwijać się Polska na wielu obszarach. Dotacje można albowiem uzyskać abstrahując od gałęzi, w którą się inwestuje, co od razu spowoduje, że daną sprawą będzie zainteresowanych mnóstwo ludzi.
praca

Outsourcing usług

Kilkanaście lat temu księgowy w strukturze firmy był absolutnie kluczową osobą nie do ruszenia. Teraz nierzadko firmy decydują się na usługi księgowe i finansowe realizowane przez usługodawców zewnętrznych. Outsourcing księgowości, porad prawnych czy obsługi kadr i płac to okazja przede wszystkim do zmniejszenia kosztów firmy.

Pomoc w poszukiwaniu pracy

W czasach obecnego kryzysu finansowego trudno zdecydować się jak najpewniej zadbać o swoją przyszłość, a także o dobrą pracę, która zapewni każdemu duże zarobki. Samotne poszukiwanie zatrudnienia mogą w większości wypadków spędzić sen z powiek i przywieźć wiele osób na skraj depresji. Nacisk na znalezienie pracy jest bowiem w społeczeństwie nadzwyczaj duży, co może niestety przekładać się choćby na pewne problemy z samopoczuciem albo nawet powodować stany depresyjne.
PIT

Jak szybko i równocześnie bezproblemowo obliczyć deklarację PIT?

Duża część z nas niezmiernie dobrze wie, że uzyskiwanie przez nas dochodów pieniężnych jest przez nas konieczne, aby móc realizować życiowe potrzeby. Z uwagi na taki stan rzeczy przez cały czas poszukujemy zatrudnienia, gdzie za solidne wykonywanie przez nas obowiązków otrzymamy godziwe wynagrodzenie. Trzeba jednak odnotować, że jakikolwiek przychód, który jest przez nas zdobywany obarczony jest podatkiem ustanawianym nam obecnie przez organy państwowe.
lokata

Zrecenzowanie produktu finansowego - lokata Happy w Idea Banku to obecnie prawdziwy przebój

Współcześnie już prawie nikt nie przechowuje zarobionych pieniędzy w przysłowiowej skarpetce. Dorośli zamierzają zarabiać na pieniądzach, jakie mają na swoim koncie bankowym, przez co wyszukują interesujących lokat, jakie pomnażają ich kapitał. W tej chwili na rynku promuje się mnóstwo agencji finansowych i banków, jakie zwabiają potencjalnych kontrahentów atrakcyjną ofertą.
Bank Uni Europejskiej

Warto zwrócić uwagę na nadal powiększające się możliwości wyboru odpowiedniego funduszu dla przedsiębiorstwa

Z jakiego powodu fundusze unijne na rozwój firmy są korzystną opcją? O tym absolutnie nie trzeba obecnie nikogo przekonywać. Szerokie możliwości są teraz na wyciągnięcie ręki, dlatego wskazane jest ciągle sprawdzać aktualne możliwości. Możliwości opisywane są także szczegółowo przez specjalistów, jacy starają się ze wszelkich sił dogodzić raczkującym przedsiębiorcom. Przedsiębiorcy chcą korzystać ze wszelkich dawanych im możliwości, aby wybierać dla siebie to, co szczególnie korzystne.
pity-2016-obrazek

Rozliczenie podatkowe jeszcze nigdy nie było takie proste!

Rozliczanie się z konkretnymi urzędami stanowi zmorę wielu osób. Nie lubimy uzupełniać dokumentów, sięgać po zawiłe rozliczenia i podróżować od jednego urzędnika do drugiego, by załatwić istotne sprawy. W obecnych czasach wielu z tych niedogodności możemy łatwo uniknąć, wystarczy tylko skorzystać z nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą nam przygotować rozliczenie PIT 2015 bardzo szybko i bez problemów.
Księgowość, finanse

Ewidencja wyposażenia a inwentaryzacja środków trwałych

Dla prosperowania przedsiębiorstwa bardzo ważne jest to, jaki wpływ może wywierać dany proces na stan środków finansowych firmy. W zależności od wymagań przedsiębiorstwa ewidencja wyposażenia może odbywać się w różny sposób oraz na wielu etapach. Istnieje mnóstwo rozmaitych metod na kalkulację dostępnych kwot i wyliczanie finalnego i niemożliwego do przekroczenia limitu budżetu. Od managementu firmy zależne jest to, metoda zostanie wprowadzona w życie.
Księgowość

Po co nam audyt finansowy?

Kiedy prowadzimy własną firmę na pewno znane jest nam pojęcie audytu finansowego. Wiele osób odczuwa niepokój na samo wspomnienie o audycie i uznaje go za następną trudną, konieczną kontrolę. Audytor staje się okropnym urzędasem czekającym na najmniejsze nawet potknięcie finansowe przedsiębiorstwa tylko dlatego żeby móc je wykazać i wyciągnąć konsekwencje. To błąd. Audyt finansowy to odpowiedni zestaw procedur i działań sprawdzających, mających pomóc w skontrolowaniu czy sprawozdanie finansowe firmy jest zrobione prawidłowo i czy nie ma istotnych rozbieżności pomiędzy stanem rzeczywistym a tym ze sprawozdania.
1 2 3