Menu strony
Finanse
Biznes, mężczyźni

Consulting i coaching - sprawdzone rozwiązania dla przedsiębiorstw

W tym oto niedługim wpisie przedstawiamy pojęcia z dziedziny szkoleniowej, które są niezwykle ważne w obecnym czasie. Musi poznać je każdy przedsiębiorca pragnący zdobyć wiele w obecnym, trudnym ekonomicznie świecie. Zapraszamy do lektury.
lokata

Zrecenzowanie produktu finansowego - lokata Happy w Idea Banku to obecnie prawdziwy przebój

Obecnie już praktycznie nikt nie przechowuje zarobionych pieniędzy w przysłowiowej skarpecie. Dorośli chcą zarabiać na pieniądzach, jakie posiadają na swoim koncie bankowym, w związku z czym wyszukują atrakcyjnych lokat, jakie pomnażają ich kapitał. W tej chwili na rynku promuje się mnóstwo agencji finansowych oraz banków, jakie zwabiają ewentualnych kontrahentów atrakcyjną ofertą.
PIT

Jak szybko i równocześnie bezproblemowo obliczyć deklarację PIT?

Duża część z nas niezmiernie dobrze wie, że uzyskiwanie przez nas dochodów pieniężnych jest przez nas konieczne, aby móc realizować życiowe potrzeby. W związku z takim stanem spraw przez cały czas poszukujemy zatrudnienia, gdzie za przykładne pełnienie przez nas obowiązków zdobędziemy stosowne wynagrodzenie. Trzeba jednakże odnotować, że jakikolwiek przychód, jaki jest przez nas zdobywany obarczony jest podatkiem narzucanym nam współcześnie przez organy państwowe.
monety i banknot Euro

Wszystko o taksach lokalnych

Brak jest jednobrzmiącej legalnej definicji podatków lokalnych. Podatki oraz opłaty zaliczane przez prawodawcę do kategorii lokalnych podatków zostały co prawda enumeratywnie wyliczone w rozporządzeniu o daninach i opłatach lokalnych, jednak na liście owej nie znajdują się inne świadczenia podatkowe, jakie posiadają cechy podatków lokalnych, lecz uregulowane są w dalszych ustawach.
pieniądze i karty kredytowe

Co warto wiedzieć zanim jeszcze udamy się do banku?

Wszystkie banki zdecydowanie nie są przyjemnymi instytucjami - oczywiście dbają o własny wizerunek, najczęściej pracownicy są mili, kompletnie inni, niźli typowy urzędnik państwowy. Jednak to tylko miła otoczka! Fakty są takie, że jeśli nie chcielibyśmy po podpisaniu umowy mocno żałować swojej decyzji, skarżyć się na własne życie, musimy do wszystkiego podejść bardzo rzetelnie. Sorry, tak właśnie jest. Taki mamy klimat.
karty kredytowe

Kredyty to łatwa ścieżka do zadłużenia. Jeśli nie jesteś zmuszony – nigdy nie pożyczaj!

Dużo lepiej jest oszczędzać niż korzystać z pomocy pieniężnej wielorodnych instytucji proponujących szybką gotówkę na chwilę. Choć pożyczki bywają kuszące, bo pozwalają zrealizować szybko konkretne plany, finanse z nich pozyskane często nie są godne ceny, jaką przyjdzie za nie zapłacić.
pieniądze

Domowe i firmowe finanse

Nasze przychody nie rosną, a wciąż pojawiają się nowe koszty. W jaki sposób zatem zachować równowagę finansową przez cały rok? To realne, pod warunkiem że ustalimy roztropny plan działania jak też nie zabraknie nam konsekwencji.
pity-2016-obrazek

Rozliczenie podatkowe jeszcze nigdy nie było takie proste!

Rozliczanie się z podatków stanowi zmorę wielu ludzi. Nie lubimy wypełniać wielu dokumentów, sięgać po zawiłe rozliczenia i podróżować od jednego urzędnika do drugiego, aby załatwić ważne sprawy. Współcześnie wielu z tych niedogodności możemy bez problemu uniknąć, wystarczy tylko skorzystać z najnowszych rozwiązań, które pozwolą nam zrealizować rozliczenie PIT 2015 szybko i wygodnie.
pieniądz

Czy zainteresują nas pożyczki pod zastaw?

Czy wiemy gdzie pożyczać pieniądze? Nawet jeśli staramy się funkcjonować mądrze oraz nie wydawać ponad stan, to może się okazać, że zjawi się sytuacja, w której tych funduszy będziemy niespodziewanie potrzebowali bardzo dużo oraz rozpoczniemy się zastanawiać skąd je uzyskać. Oczywiście możemy tutaj korzystać z różnego rodzaju pożyczek oraz kredytów, ale co zrobić, jeżeli banki nie będą chciały nam ich udzielić, ponieważ nie będziemy wypełniać ich surowych kryteriów?
monety

Dotacje pieniężne dzięki jakim kraj posiada okazję się idealnie rozwijać

Nie da się zakwestionować, iż zapomogi pieniężne dzięki którym Polska ma szansę się świetnie rozwinąć są nad wyraz ważne. To albowiem dzięki nim w całości może rozwijać się Polska na wielu obszarach. Fundusze można albowiem otrzymać abstrahując od gałęzi, w jaką się inwestuje, co od razu przyczyni się do tego, że konkretną sprawą jest zainteresowanych bardzo wiele ludzi.
1 2 3