Menu strony
Rozwód
sąd

W jaki sposób napisać pozew o separację? Czy możemy samemu takie coś przygotować?

Na pewno pozew oraz odpowiedź na pozew o separację jesteśmy w stanie napisać we własnym zakresie. Nie jest to rzeczywiście aż takie trudne, ale powinniśmy pamiętać o kilku istotnych elementach tego rodzaju dokumentu.
Prawo

Gdzie można znaleźć dobrego adwokata?

Jeśli potrzebny jest nam prawnik często kierujemy się poleceniem bliskich albo przyjaciół. Jeżeli jednakże nikt z naszego środowiska nie miał okazji korzystać do tej pory z usług kancelarii adwokackiej najlepiej będzie dla nas poszukać w Internecie. Ma to swoje plusy i minusy, ale pozytywów jest o wiele więcej.
Kodeksy

Krakowska obsługa prawna

W Polsce każdego roku notuje się coraz więcej spraw rozwodowych. Mało optymistyczne są raporty, które wykazują, iż tego typu sprawy w sądzie są rozwiązywane wśród małżeństw z niewielkim stażem, tylko kilkuletnim. Spora ilość par rozstaje się już w pierwszym roku po zawarciu aktu małżeństwa, a duża liczba rozwodników to osoby, jakie nie przekroczyły nawet 30 roku życia.
adwokaci

Obowiązkowo wpisujmy zestawienie adwokat Wrocław poszukując specjalisty

Czasem drogi się rozchodzą

Jeśli składamy przysięgę małżeńską chcemy wierzyć, że wszystko będzie dobrze i będziemy z daną osobą przez całe życie. Niestety czasami jest tak, że pojawiają się inne pomysły na życie, między małżonków wchodzą osoby trzecie i nagle się okazuje, że nic ich już nie łączy i wyłączne o czym myśli każde z nich, to prawne unieważnienie małżeństwa.
Prawo

Konsultacje adwokackie we Wrocławiu

Dużo wybitnych intelektualistów twierdziło, że prawo ma być przejrzyste i zrozumiałe dla ogółu. Niestety, to postulat, który nie ma nic wspólnego z praktyką. By pojąć zasady polskiego prawa, trzeba ukończyć 5 lat trudnych studiów i przejść niełatwe egzaminy. Na szczęście całkiem sporo ambitnych ludzi siedzi po nocach nad książkami, aby potem służyć pomocą laikom w ciężkich sytuacjach.