Menu strony
Firmy
Biznes, mężczyźni

Consulting i coaching - sprawdzone rozwiązania dla przedsiębiorstw

W tym oto niedługim wpisie przedstawiamy pojęcia z dziedziny szkoleniowej, które są niezwykle ważne w obecnym czasie. Musi poznać je każdy przedsiębiorca pragnący zdobyć wiele w obecnym, trudnym ekonomicznie świecie. Zapraszamy do lektury.
Praca przy komputerze

Propozycje zatrudnienia w różnych regionach Polski.

Jeśli przeszukuje się oferty pracy w różnych rejonach Polski to będzie szansa zauważyć, iż nie będzie ich mało. Głównie, po lecie sytuacja na krajowym rynku się ustabilizowała i tym sposobem będzie okazja wyszukać propozycje odwołujące się nie tylko do pracy tymczasowej. Chodzi w takim wypadku o pracę w biurze, czy także pracę na określonych posadach kierowniczych.
kancelaria prawna

Obsługa prawna przedsiębiorstw w Warszawie – na czym polega i z jakiego powodu jest współcześnie tak bardzo popularna?

Polskie prawo ciągle się zmienia, z tego względu zrozumienie poszczególnych przepisów nie zawsze jest łatwym zadaniem. Nie należy się wobec tego dziwić, że dziś bardzo dużym zainteresowaniem charakteryzuje się wsparcie specjalistów, czyli prawników i radców prawnych, którzy z racji swojego zawodu są zmuszeni do śledzenia wszystkich zmian w prawie. Dosyć często pomocy prawnej wymagają nie tylko osoby prywatne, ale także firmy, tym samym wiele kancelarii proponuje obsługę prawna firm.
bankonoty i monety

Zasady wyceny aktywów firm

Jeżeli analizujesz płynność firmy, stopień zadłużenia bądź wskaźniki aktywności gospodarczej, używasz danych zawartych w spra­wozdaniach finansowych, takich na przykład jak saldo.
Wszelkie prawa zastrzeżone

Z jakich powodów wynalazki i znaki towarowe są tak dużo warte, jakie są podstawowe metody ich prawnej ochrony.

W czasach, kiedy klienci coraz częściej przy podejmowaniu decyzji o zakupach sugerują się firmą, to znaki towarowe i loga uzyskują naprawdę dużą wartość. Niektóre z nich są obecnie wyceniane są na grube miliardy dolarów, i równocześnie znane przez ludzi z całego świata. Firmy bardzo dbają o swoje znaki, przede wszystkim ochraniając je przed wykorzystania przez konkurentów, gdyż wiążą się z tym czasami naprawdę duże pieniądze. Jednym z podstawowych form ochrony, od których powinno się wręcz zaczynać wszelkie działania, będzie rejestracja znaku towarowego. Przy pomocy takiego zgłoszenia otrzymuje się odpowiednie prawa do wykorzystywania danego znaku, a równocześnie pozbawia się tego prawa resztę firm. Więcej porad znajdziesz pod tym linkiem zarejestrowanie znaku zastrzeżonego. Dzięki temu w przypadku, kiedy któryś z innych podmiotów zacząłby stosować czyjeś logo czy znak firmowy, to będzie można żądać od niego odszkodowania. Znaki towarowe są zgłaszane na określony czas w odpowiednim urzędzie, jeśli chodzi o nasz kraj jest to urząd patentowy znak towarowy mający siedzibę w stolicy. Jeżeli chcesz przeczytać sporo więcej sprawdź znak zastrzeżony urząd patentowy.
Vincent Sp. z o.o.

Optymalne rozwiązania w zakresie pakowania produktów.

Firma Vincent działa na rynku od 1991 roku. Główny profil jej działalności związany jest zaopatrzeniem zakładów produkcyjnych w najwyższej jakości maszyny pakujące oraz materiały służące do opakowania i zabezpieczenia szerokiej gamy produktów.
certyfikat

Co certyfikat ISO powinien znaczyć dla konrahentów firm?

Sporo mówi się na temat certyfikatów ISO. Właściciele ogromnie starają się, aby go uzyskać. Ale czy zdajemy sobie sprawę z tego czym on tak naprawdę jest? Jakie przynosi korzyści nam, konsumentom? Pomyślmy...
baner reklamowy

Czy wielkopowierzchniowe ogłoszenia reklamowe znikną z naszych miast? Alternatywne sposoby reklamy.

Od pewnego czasu słyszy się o pomyśle zastosowania ustawy zakazującej mocowania wielkich reklam w centrach miast. Powody wydają się być ważne - psują piękno miast, przesłaniają ładne budynki, starówkę, są podświetlane jasnymi światłami, które nie pozwalają zasnąć mieszkańcom. Każdy płot, balustrada czy nawet przystanek stają się słupami ogłoszeniowymi. Przemierzając miasto po trotuarach omijamy potykacze z ogłoszeniami lokalnych firm. Ale przedmieścia też nie wyglądają lepiej – jadąc drogami dojazdowymi na poboczu widzimy to samo – wolnostojące reklamy o różnej wielkości. Jakie inne metody reklamy zaistnieją i wyjdą na pierwszy plan kiedy zupełnie usuniemy banery?
Dyplom

W jaki sposób wyłonić jednostkę przeprowadzkową?

Jak znaleźć najlepszą dla siebie jednostkę, która w swych usługach ma przenosiny?
spotkanie z adwokatem

Funkcjonalne oraz fachowe metody na odzyskiwanie zadośćuczynień

Firmy funkcjonujące aktualnie w branży odszkodowań częstokroć proponują usługi, takie jak odzyskiwanie odszkodowań. Czasem zdobycie odszkodowania przykładowo za wypadek komunikacyjny, mocne kalectwo czy koszty kurowania nie jest proste, nieraz zdarza się także tak, że firmy, które wypłacają zadośćuczynienia zaniżają te kwoty.