Firmy
kancelaria prawna

Obsługa prawna przedsiębiorstw w Warszawie – na czym polega i z jakiego powodu jest współcześnie tak bardzo popularna?

Polskie prawo cały czas się zmienia, tym samym zrozumienie konkretnych przepisów nie zawsze jest łatwym zadaniem. Nie należy się wobec tego dziwić, że dziś ogromnym zainteresowaniem wyróżnia się wsparcie profesjonalistów, a więc prawników oraz radców prawnych, którzy z racji swojego zawodu są zmuszeni do śledzenia jakichkolwiek zmian w prawie. Dość często pomocy prawnej potrzebują nie tylko osoby prywatne, ale także firmy, tym samym sporo kancelarii oferuje obsługę prawna firm.
własny biznes

Ty, dziecko i Twój dom, czyli Twoja Firma

Czy macierzyństwo oznacza zawodową banicję? Wbrew temu, co powszechnie się sądzi, kobieta opiekująca się dzieckiem, staje przed całkowicie nową szansą założenia własnego biznesu.
bankonoty i monety

Zasady wyceny aktywów firm

Jeżeli badasz płynność przedsiębiorstwa, stopień zadłużenia albo współczynniki aktywności gospodarczej, używasz wiadomych zamieszczonych w spra­wozdaniach pieniężnych, takich przykładowo jak bilans.
autostrada

Skąd czerpać informację o logistyce?

Efektywny system logistyczny to podstawa. Przedsiębiorstwa, które próbują być konkurencyjne na swoim rynku muszą mieć świadomość jak dużą przewagę daje sprawna logistyka. W ostatnim czasie można wytyczyć kilka tendencji związanych z rozwojem technologii, globalizacją i coraz większymi wymaganiami klientów.
kodeks

Zastosowanie prawa autorskiego

Rejestracja firmy i zarządzanie nią wymaga zaangażowania i oddania. Obejmuje szereg zadań, które należy wdrożyć, aby organizacja dobrze funkcjonowała. Firmy, które prowadzą działalność oczekują wsparcia wykwalifikowanych prawników, aby zapewnić prawidłowy przebieg wszystkich procedur prawnych.
Co po maturze? Szkoła policealna!

Sposoby na podniesienie kompetencji

Obecne oczekiwania na rynku pracy zazwyczaj wywołują ból głowy. Nawet, jeśli odpowiadamy na większość ze stawianych w anonsie wymagań cały cykl rekrutacyjny to ciężka droga do przebycia. Mimo, że jesteśmy pewni swoich umiejętności i bez problemu potrafimy je skonfrontować w spotkaniu z rekruterem coraz bardziej wymyślne metody wykorzystywane przez firmy rekrutacyjne mogą nas zadziwić. Trzeba w takim razie popracować nad tym, żeby to jednak nasza kandydatura wybijała się ponad pozostałych kandydatów i zadbać o bogaty życiorys i wszechstronny wachlarz wiedzy. Można to urzeczywistnić poprzez podniesienie swoich kwalifikacji na odpowiednim szkoleniu. Jednakże taka koniunktura na rynku pracy powoduje, że przedsiębiorstwa szkoleniowe rosną jak grzyby po deszczu i nie zawsze oferują pomocne i rzetelne szkolenia. W jaki sposób wybrać dobry kurs aby nie stracić tylko czasu i pieniędzy?
gry

Szukasz ciekawych gier video? Zobacz nasze porady

Nie musimy nawet szczególnie znać się na całej tej dziedzinie aby doskonale wiedzieć o tym, że ogólnie pojęta komputerowa rozrywka stoi aktualnie na bardzo wysokim poziomie rozwoju. Na pewno warto w takim razie zainteresować się tym odrobinę bardziej, gdyż związane z tym możliwości są tak szerokie, że dosłownie każdy z nas odszuka wśród nich coś, co pozwoli mu naprawdę świetnie się bawić.
Księgowość

Po co nam audyt finansowy?

Gdy prowadzimy własne przedsiębiorstwo z pewnością nieobce jest nam określenie audytu finansowego. Większość osób drży na samo wspomnienie o audycie i uważa go za następną straszną, obowiązkową kontrolę. Audytor staje się potworem czyhającym na każde potknięcie finansowe przedsiębiorstwa tylko po to by móc je wytknąć i nałożyć kary. To błędne rozumowanie. Audyt finansowy to pewien zestaw procedur i testów, mających pomóc w skontrolowaniu czy sprawozdanie finansowe firmy jest przygotowane prawidłowo i czy nie występują istotne rozbieżności między stanem rzeczywistym a tym ze sprawozdania.
jachty Marinara

Imprezy dla pracowników pod żaglami

Jak sprawić, by pracownicy byli oddani firmie, by pracowali wydajniej? Z badań wynika, że pracownik musi być zadowolony i wówczas jest bardziej związany z firmą.
szkolenie firmowe

O tym dlaczego warto się dokształcać. Jakie to profity daje oraz jak wpływa na zdolności indywidualne, lecz także na korzyści dla firmy

Obecne czasy są niesamowicie zmienne, wszystko przeobraża się w zastraszającym tempie, aż trudno jest to w jakiś sposób okiełznać. W ten sposób całkiem zasadne jest twierdzenie, że warto się szkolić, żeby za tym wszystkim nadążyć. Z jednej bowiem strony mamy te przeobrażenia, z drugiej wciąż bardziej wymagających prawodawców. By to pogodzić oraz się odnaleźć w rzeczywistości niezbędne, aby szkolić się na bieżąco, nie zapominając o odkrywaniu nowych trendów w danej dziedzinie. Bez wątpienia każdy pracodawca pragnąłby posiadać w swoich szeregach pracowników, którzy odznaczają się zdobywania nowej wiedzy, jak również dostosowania własnych działań do zmian, które zachodzą na rynku.