Menu strony
Samochód

Czy SpinCar jest ratunkiem dla upadającej fabryki FSO?

Chevrolety Aveo.]]
Fabryka Samochodów Osobowych (FSO) to najstarsza w Polsce fabryka samochodów osobowych. Zlokalizowana w Warszawie fabryka powstała na przełomie lat 40. i 50. XX wieku. Pierwszym produktem została Warszawa M-20, wzorowana na radzieckiej Pobiedzie. 6 listopada 1951 roku z linii produkcyjnej żerańskiej FSO zjechała pierwsza Warszawa M-20.
Miasto

Wybierając się w drogę najczęściej nie bierzemy pod rozwagę tego, iż coś niemiłego może nam się przytrafić

Zdaje się nam, iż jesteśmy na tyle wspaniałymi i doświadczonymi kierowcami, że absolutnie nic nam na drodze nie grozi.


Wybierając się w drogę najczęściej nie bierzemy pod rozwagę tego, iż coś niemiłego może nam się przytrafić

Przykro ale życie ukazuje, iż nie na okrągło możemy być pewni stuprocentowo swoich możliwości.
podróż

Prosta metoda na bezpieczeństwo na drodze

Czterokołowce mają już około stu lat, są nieodłącznym elementem naszego życia. Nieomal standardem staje się zdobywanie upoważnień do kierowania samochodami zaraz po ukończeniu osiemnastego roku życia. Wypływa to przede wszystkim z faktu że jednym z podstawowych wymogów wielu chlebodawców jest posiadanie prawa jazdy chociażby podstawowej kategorii.
paragraf

Przekręcanie liczników samochodowych – oszustwo w białych rękawiczkach?

Jednym z wyznaczników ceny sprzedaży samochodu na rynku wtórnym jest jego przebieg. Zdarza się, że nieuczciwi sprzedawcy samochodów fałszują informacje na temat ilości przejechanych przez samochód kilometrów, w celu zwiększenia jego wartości. Dzieje się tak, ponieważ tak zwane „przekręcanie” czy też „cofanie” liczników nie jest wprost zabronione, oszuści czują się bezkarni, podczas gdy kupujący bezpodstawnie płacą za samochód więcej niż jest wart.
wycieraczki

Pióra do wycieraczek to niejednokrotnie lekceważony detal użytkowy auta

Wycieraczki do samochodu wykonują wielką robotę i są niebywale zasadnicze dla bezpieczeństwa kierowcy. To na nich spoczywa ciężar zapewnienia nam prawidłowej widzialności w ekstremalnych warunkach atmosferycznych. Jednakowoż, jak każdy jeden fragment auta, pióra do wycieraczek z biegiem czasu się zużywają i powinno się je zmienić.
Notariusz

Powinniśmy mieć wszystko potwierdzone prawnie

Doskonale wiemy, że praca notariusza wiąże się z różnymi czynnościami, których człowiek bez poświadczenia notarialnego załatwić, by nie mógł. W dodatku koszty notarialnych poświadczeń są rzeczywiście wysokie, choć jest możliwość negocjacji tzw. taksy notarialnej, to i tak mało, kto owe kwoty chce zmienić przez negocjacje.
Opony w samochodzie

Jakiego typu opony najlepiej nadadzą się do sportu

Zwolenników szybkiej jazdy po drogach nie brakuje. Nic dziwnego - adrenalina, poczucie wolności i radość z takiej jazdy potrafią być ogromne - tak ogromne, że często zaślepiają użytkownika samochodu, który pod wpływem wyżej wymienionych czynników dość często zaniedbuje swoje, a co najgorsze, pozostałych użytkowników dróg, bezpieczeństwo. Jak kończą się niebezpieczne rajdy na granicy wytrzymałości samochodu chyba każdy z nas wie. Dlatego też poniższy tekst jest informacją dla wszystkich, nie tylko dla tych, którzy lubują się w jeździe ekstremalnej.