Menu strony
Umowa
budowa

W każdej dziedzinie niezwykle konieczne i niezbędne są odpowiednie regulacje. Bez nich trudno zapanować nad rzeczywistością

Jak ważne są odpowiednie przepisy w dziedzinie różnorodnych robót, różnych projektów i inicjatyw, wie każdy, kto był zmuszony podpisać niezbędne do tego umowy. Być może i jest to utrudniająca życie „papierologia”, lecz jednakowoż niezwykle potrzebna, żeby wszystkie założenia zostały zrealizowane, jak trzeba. Na specjalną uwagę zasługują tego typu umowy, jakie wiążą się z wielkimi inicjatywami, jak przykładowo umowa o roboty budowlane, w której wszystko musi być jak najbardziej w porządku. W tym samym jednakże sensie można powiedzieć o wszystkim, co ma ważność dla przyszłych losów, co ustala określony porządek.
pełnomocnik

Z jakiego powodu warto jest zatrudnić spółkę, która działa i dla której prawo gospodarcze i handlowe nie ma tajemnic?

Wszelki, bez wyjątku, biznesmen powinien znać się na wielu sprawach. I oczywiście mógłby też posiadać tak zwaną smykałkę do wykonywania interesów. Innymi słowy winien być jakby chodzącą encyklopedią zgodnie z wyrażeniem mówiącym, iż czego się dowiesz, to Twe.


prawo

Wypowiedzenie zmieniające a odprawa – czy nowe ustawodawstwo jest skuteczniejsze w tej kwestii?

Z powodu coraz częstszego przechodzenia na umowy zlecenie i dzieło, etaty ulegają redukcji, ewentualnie są dzielone. Zmiana wynagrodzenia, która wynika przeważnie ze zmiany formy zatrudnienia (zwłaszcza na niekorzystnych warunkach) sprawia ból głowy nie tylko pracownikom. Nic dziwnego, że pracujący wiele lat na umowie o pracę nie zamierzają przyjąć wiadomości szefa o zmianie pracy na pół etatu, czy zlecenie.
kable

Renta dożywotnia czy odwrócony kredyt hipoteczny?

Produkty kredytowe dla osób starszych wciąż nie są w Polsce popularne, lecz rynek systematycznie wzrasta.


Renta dożywotnia czy odwrócony kredyt hipoteczny?

W 2014 r ilość umów sygnowanych poprzez hipoteczne fundusze zrzeszone w Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych sięgnęła pięciuset.
kancelaria adwokacka

Duże spółki w dzisiejszych czasach zwykle obracają ogromnymi środkami finansowymi i z tego powodu powinny być zabezpieczone

Nieistotne czy jesteśmy firmą, która buduje kolejne bloki mieszkalne czy sprzedaje leki - jeśli zarządzamy dużym majątkiem, to musimy na stałe mieć podpisaną umowę z dobrym adwokatem.


Biuro rachunkowo księgowe

Pomoc przy rocznym rozliczeniu?

Początek roku to dla każdego przedsiębiorcy mnóstwo pracy. Jest to bowiem pora w której należy sporządzić a także doręczyć wszystkim pracownikom imienne informacje PIT – 11, które są podstawą do wykonania rocznego zeznania o dochodach na formularzach PIT - 36 lub PIT – 37, które składa się we właściwym Urzędzie Skarbowym przez wzgląd na miejsce zamieszkania.
praca

Pilnie poszukiwane solidne usługi detektywistyczne

Myśl o niewiernej żonie lub niewiernym mężu nie daje nam spokojnie spać? Nie ma sensu tonąć w domysłach, które absorbują nasze myśli i szkodzą zdrowiu. Jeżeli lubimy mieć wszystko czarno na białym dobrze jest nająć detektywa, który albo rozwieje nasze wątpliwości, albo przyniesie nam niezbite dowody, dzięki którym będziemy w stanie podjąć konkretne działania.
praca przy komputerze

Trafne określenie typu czynionej pracy

Każda osoba zgłaszająca się do pracy otrzymuje umowę o pracę. Umowę o pracę zawiera się na okres nieokreślony, na czas wskazany, albo na czas wykonania wskazanej pracy. Każda z nich ma prawo być poprzedzona umową na okres próby.
prawo

Istotne informacje o tym, jak najszybciej polscy adwokaci otworzyć mogą swoją kancelarię w Niemczech.

Po wejściu Polski w szeregi Unii znacznie rozszerzyły się możliwości na pracę w członkowskich krajach. Będzie to także dotyczyć prowadzenia swoich własnych firm. Obecnie panuje reguła, że mieszkańcy Unii będą mieli możliwość wykonywania w dowolnym kraju swojej działalności, z pewnymi wyjątkami w nielicznych branżach.
Regulamin, dokument

Wymarzone zakupy nie zawsze finalizują się przyjemnie. Należy zapoznać się ze swoimi prawami, by położyć kres bolesnym doświadczeniom.

Nowy miesiąc, kolejna wypłata. Nadszedł więc czas, by wybrać się na wytęsknione zakupy. Miejmy nadzieję, że skończą się korzystnie i bez większych trudności konsumenckich. Nic tak nie psuje naszej radości jak ekspresowa reklamacja, czy niekompletna zgodność produktu z opisem, w sytuacji zakupów na dystans.
1 2