Menu strony
PRacownik
audyt ochrona danych osobowych

Z jakiego powodu nie winniśmy przekazywać własnych danych osobowych niezaufanym osobom?

W dzisiejszych czasach innowacyjne techniki bardzo ułatwiają nam w codziennym życiu, wszakże niestety ma to także swą tak zwaną czarną stronę. Nasze dane prywatne znajdują się w specjalistycznych bazach danych, do jakich administrowania należałoby w naszym kraju posiadać zgodę instytucji o nazwie GIODO.


Z jakiego powodu nie winniśmy przekazywać własnych danych osobowych niezaufanym osobom?

Co to jest, z pewnością wie wszelki posiadacz spółki, ponieważ najczęściej posiada tajne informacje teleadresowe własnych klientów albo współPRacowników.
dokumenty

Czy warto zatrudniać się na postawie umowy zlecenia czy umowy o dzieło, a może korzystniejszy będzie outsourcing pracowniczy? Czy na postawie tych umów przysługuje prawo do zwolnienia lekarskiego? Ten rok wprowadził troszkę zmian.

Duża liczba z nas namyśla się, jakie korzyści poza wynagrodzeniem oczywiście uzyska zatrudniając się na wszelkiego rodzaju umowy o pracę. Główneobiekcje wzbudza przede wszystkim umowa zlecenie i to, czy od niej odprowadzane są składki zus jak również czy na tej podstawie przysługuje personelowi zwolnienie lekarskie.
korporacja

Praca w znanej firmie – plusy i minusy

W dzisiejszych czasach rynek pracy nie służy ani zdobyciu wymarzonej posady, ani rozwojowi osobistemu. Sporo osób bez rezultatów poszukuje zatrudnienia, a ci, którzy mają pracę, często nie są nią usatysfakcjonowani.
Praca, biznesmen

W jaki sposób przeprowadzić ocenę pracownika?

Na polski rynku pojawia się coraz większa ilość firm ukierunkowanych na dobrze wykwalifikowanego pracownika. Decydują się na wdrążenie do swoich systemów ocen pracowniczych , które mogą podsumować wydajność w pewnym przedziale czasu. Stosuje się je w zamyśle wyeliminowania słabych jednostek, lub likwidowania problemu firmy.
umowa

Bycie pracodawcą to duża odpowiedzialność - dowiedz się, jakie prawa oraz obowiązki ma przedsiębiorca

Kiedy mamy własną firmę, mamy wobec niej sporo obowiązków. Osoby, które zatrudniamy powinny mieć pewność, że stoimy za nimi murem, jeżeli będą sumienie wywiązywały się ze swoich obowiązków. Powinniśmy również pamiętać, że czasem dobrze jest podpisać dodatkową umowę z pracownikiem, jedną z dodatkowych umów może być przykładowo umowa o zakazie konkurencji. Wiadomo, że nie zawsze pracownicy chcą się na to zgodzić. Ale, kiedy taka umowa będzie obejmować tylko czas czynnej pracy w danej firmie to okej, ale czasem klauzula o zakazie konkurencji przenosi się na o wiele dłuższy czas, tak, więc zanim postanowimy podpisać umowę dobrze ją punkt po punkcie przeanalizować.
podatek PIT

Jak korzystać z programu pit - pomoc?

Coroczne rozliczanie podatku nie musi być szczególnie skomplikowane, o czym miało szansę dowiedzieć się wielu płatników. Deklaracja wynagrodzenia i zarobki rozliczane w ustalonych okresach mogą być składane z użyciem nowatorskiego oprogramowania. Jest ono stosowane na jeszcze szerszą skalę, a program pit jest na bieżąco uzupełniany o ciekawe funkcje. Podatnicy deklarujący wynagrodzenia i zarobki w przypadku umowy o pracę i cywilnoprawne mogą w tej kwestii liczyć na swego pracodawcę.
Szara strefa

Zakładanie własnej firmy od A do Z

Obierając ścieżkę kariery zawodowej wielu z nas wychodzi z zamiarem otworzenia własnej firmy. Posiadanie osobistej firmy ma wiele zalet: pracujemy sami dla siebie, nie na osoby, którzy są nad nami, zyskujemy możliwość podejmowania własnych decyzji, kierowania rozwojem firmy, doboru odpowiadających nam współpracowników i podwładnych. Jak to się mówi: „sami sobie jesteśmy szefami”.
Gdy brakuje motywacji

Gdy brakuje motywacji

Czasem zdolny, pracowity i mający doskonałe wyniki pracownik zaczyna gorzej wykonywać swoje obowiązki. Powodem może być spadek motywacji do pracy. Eksperci monsterpolska.pl wskazują, jakie czynniki mogą wpływać na zniechęcenie pracownika oraz podpowiadają jak sobie z tym problemem poradzić.
prawo

Wypowiedzenie zmieniające a odprawa – czy nowe ustawodawstwo jest skuteczniejsze w tej kwestii?

Z powodu coraz częstszego przechodzenia na umowy dzieło i zlecenie, etaty zmniejszają się liczebnie lub ulegają dzieleniom. Zmiana wynagrodzenia, wynikająca zwykle ze zmiany formy zatrudnienia (zawsze na nieporównywalnych warunkach) sprawia ból głowy nie tylko poszkodowanym. Nic dziwnego, że pracujący przez lata na umowie o pracę nie zamierzają przyjąć informacji szefa o zmianie zatrudnienia na połówkę etatu, czy zlecenie.
książka

Każdy specjalista powinien przejść szkolenie z prawa autorskiego, aby znać swoje prawa i obowiązki względem innych kreatorów

Każda wchodząca na rynek firma winna w pierwszej kolejności zatroszczyć się o wybór wykwalifikowanych dodatkowo doświadczonych fachowców. Nie ulega wątpliwości, że istotne jest również to, aby współpracować z osobami początkującymi, pełnymi entuzjazmu i predyspozycji.
1 2