Menu strony
PRacownik
Biznes, mężczyźni

Consulting i coaching - sprawdzone rozwiązania dla przedsiębiorstw

W naszym krótkim artykule opisujemy pojęcia z dziedziny gospodarczej, które są niezwykle ważne w ostatnich latach. Powinien poznać je każdy przedsiębiorca planujący osiągnąć sukces w teraźniejszym, niełatwym finansowo świecie. Zachęcamy do czytania.
książka

Każdy specjalista powinien przejść szkolenie z prawa autorskiego, aby znać swoje prawa i obowiązki względem innych kreatorów

Każda wchodząca na rynek firma musi wpierw zatroszczyć się o wybór wykształconych i doświadczonych pracowników. Oczywiście relewantne jest także to, aby współpracować z ludźmi młodymi, pełnymi wigoru i predyspozycji.
korporacja

Praca w znanej firmie – plusy i minusy

W dzisiejszej rzeczywistości rynek pracy nie służy ani otrzymaniu atrakcyjnej posady, ani rozwojowi kariery zawodowej. Sporo osób bez skutku poszukuje zatrudnienia, a ci, którzy mają pracę, przeważnie nie są nią usatysfakcjonowani.
internetowy sklep

Zarządzanie esklepem. Sprawdzone tipy

Jednym z pomysłów na dobry biznes jest uruchomieni sklepu internetowego. To coraz modniejsza forma sprzedaży w sieci. Pierwszym krokiem jest zastanowienie się nad tym, jakiego rodzaju produkty i jakiej kategorii klienteli chcemy sprzedawać. Kolejnym krokiem jest zadecydowanie o wyglądzie strony. Jeżeli sami nie jesteśmy specjalistami w dziedzinie projektowania stron internetowych dobrze jest zlecić to zadanie fachowcom.
audyt ochrona danych osobowych

Z jakiego powodu nie winniśmy przekazywać własnych danych osobowych niezaufanym osobom?

W dzisiejszych czasach innowacyjne techniki bardzo ułatwiają nam w codziennym życiu, wszakże niestety ma to także swą tak zwaną czarną stronę. Nasze dane prywatne znajdują się w specjalistycznych bazach danych, do jakich administrowania należałoby w naszym kraju posiadać zgodę instytucji o nazwie GIODO.


Z jakiego powodu nie winniśmy przekazywać własnych danych osobowych niezaufanym osobom?

Co to jest, z pewnością wie wszelki posiadacz spółki, ponieważ najczęściej posiada tajne informacje teleadresowe własnych klientów albo współPRacowników.
dokumenty

Czy warto zatrudniać się na postawie umowy zlecenia czy umowy o dzieło, a może korzystniejszy będzie outsourcing pracowniczy? Czy na postawie tych umów przysługuje prawo do zwolnienia lekarskiego? Ten rok wprowadził troszkę zmian.

Duża liczba z nas namyśla się, jakie korzyści poza wynagrodzeniem oczywiście uzyska zatrudniając się na wszelkiego rodzaju umowy o pracę. Główneobiekcje wzbudza przede wszystkim umowa zlecenie i to, czy od niej odprowadzane są składki zus jak również czy na tej podstawie przysługuje personelowi zwolnienie lekarskie.
Praca, biznesmen

W jaki sposób przeprowadzić ocenę pracownika?

Na polski rynku pojawia się coraz większa ilość firm ukierunkowanych na dobrze wykwalifikowanego pracownika. Decydują się na wdrążenie do swoich systemów ocen pracowniczych , które mogą podsumować wydajność w pewnym przedziale czasu. Stosuje się je w zamyśle wyeliminowania słabych jednostek, lub likwidowania problemu firmy.
umowa

Bycie pracodawcą to duża odpowiedzialność - dowiedz się, jakie prawa oraz obowiązki ma przedsiębiorca

Kiedy mamy własną firmę, mamy wobec niej sporo obowiązków. Osoby, które zatrudniamy powinny mieć pewność, że stoimy za nimi murem, jeżeli będą sumienie wywiązywały się ze swoich obowiązków. Powinniśmy również pamiętać, że czasem dobrze jest podpisać dodatkową umowę z pracownikiem, jedną z dodatkowych umów może być przykładowo umowa o zakazie konkurencji. Wiadomo, że nie zawsze pracownicy chcą się na to zgodzić. Ale, kiedy taka umowa będzie obejmować tylko czas czynnej pracy w danej firmie to okej, ale czasem klauzula o zakazie konkurencji przenosi się na o wiele dłuższy czas, tak, więc zanim postanowimy podpisać umowę dobrze ją punkt po punkcie przeanalizować.
podatek PIT

Jak korzystać z programu pit - pomoc?

Coroczne rozliczanie podatku nie musi być szczególnie skomplikowane, o czym miało szansę dowiedzieć się wielu płatników. Deklaracja wynagrodzenia i zarobki rozliczane w ustalonych okresach mogą być składane z użyciem nowatorskiego oprogramowania. Jest ono stosowane na jeszcze szerszą skalę, a program pit jest na bieżąco uzupełniany o ciekawe funkcje. Podatnicy deklarujący wynagrodzenia i zarobki w przypadku umowy o pracę i cywilnoprawne mogą w tej kwestii liczyć na swego pracodawcę.
Szara strefa

Zakładanie własnej firmy od A do Z

Obierając ścieżkę kariery zawodowej wielu z nas wychodzi z zamiarem otworzenia własnej firmy. Posiadanie osobistej firmy ma wiele zalet: pracujemy sami dla siebie, nie na osoby, którzy są nad nami, zyskujemy możliwość podejmowania własnych decyzji, kierowania rozwojem firmy, doboru odpowiadających nam współpracowników i podwładnych. Jak to się mówi: „sami sobie jesteśmy szefami”.
1 2