Menu strony
PRacownik
podatek PIT

Jak korzystać z programu pit - pomoc?

Coroczne rozliczanie podatku nie musi być szczególnie skomplikowane, o czym miało szansę dowiedzieć się wielu płatników. Deklaracja wynagrodzenia i zarobki rozliczane w ustalonych okresach mogą być składane z użyciem nowatorskiego oprogramowania. Jest ono stosowane na jeszcze szerszą skalę, a program pit jest na bieżąco uzupełniany o ciekawe funkcje. Podatnicy deklarujący wynagrodzenia i zarobki w przypadku umowy o pracę i cywilnoprawne mogą w tej kwestii liczyć na swego pracodawcę.
Szara strefa

Zakładanie własnej firmy od A do Z

Obierając ścieżkę kariery zawodowej wielu z nas wychodzi z zamiarem otworzenia własnej firmy. Posiadanie osobistej firmy ma wiele zalet: pracujemy sami dla siebie, nie na osoby, którzy są nad nami, zyskujemy możliwość podejmowania własnych decyzji, kierowania rozwojem firmy, doboru odpowiadających nam współpracowników i podwładnych. Jak to się mówi: „sami sobie jesteśmy szefami”.
Gdy brakuje motywacji

Gdy brakuje motywacji

Czasem zdolny, pracowity i mający doskonałe wyniki pracownik zaczyna gorzej wykonywać swoje obowiązki. Powodem może być spadek motywacji do pracy. Eksperci monsterpolska.pl wskazują, jakie czynniki mogą wpływać na zniechęcenie pracownika oraz podpowiadają jak sobie z tym problemem poradzić.
prawo

Wypowiedzenie zmieniające a odprawa – czy nowe ustawodawstwo jest skuteczniejsze w tej kwestii?

Z powodu coraz częstszego przechodzenia na umowy dzieło i zlecenie, etaty zmniejszają się liczebnie lub ulegają dzieleniom. Zmiana wynagrodzenia, wynikająca zwykle ze zmiany formy zatrudnienia (zawsze na nieporównywalnych warunkach) sprawia ból głowy nie tylko poszkodowanym. Nic dziwnego, że pracujący przez lata na umowie o pracę nie zamierzają przyjąć informacji szefa o zmianie zatrudnienia na połówkę etatu, czy zlecenie.
korporacja

Praca w znanej firmie – plusy i minusy

W dzisiejszej rzeczywistości rynek pracy nie służy ani otrzymaniu atrakcyjnej pracy, ani rozwojowi kariery zawodowej. Sporo osób bez rezultatów szuka zatrudnienia, a ci, którzy mają pracę, często nie są nią usatysfakcjonowani.
dokumenty

Czy warto zatrudniać się na postawie umowy zlecenia czy umowy o dzieło, a może korzystniejszy będzie outsourcing pracowniczy? Czy na postawie tych umów przysługuje prawo do zwolnienia lekarskiego? Ten rok wprowadził troszkę zmian.

Wielu z nas zastanawia się, jakie korzyści poza zapłatą oczywiście osiągnie zatrudniając się na różnego rodzaju umowy o pracę. Głównepodejrzliwość wzbudza przede wszystkim umowa zlecenie i to, czy od niej odprowadzane są składki zus jak również czy na tej podstawie przysługuje pracownikowi zwolnienie lekarskie.
umowa

Bycie pracodawcą to duża odpowiedzialność - dowiedz się, jakie prawa oraz obowiązki ma przedsiębiorca

Kiedy posiadamy swoją firmę, posiadamy wobec niej dużo obowiązków. Osoby, które zatrudniamy muszą mieć pewność, że stoimy za nimi murem, jeśli będą sumienie wywiązywać się ze swoich obowiązków. Musimy też nie zapominać, że czasem dobrze jest podpisać dodatkową umowę z pracownikiem, jedną z takich umów może być na przykład umowa o zakazie konkurencji. Wiadomo, że nie zawsze pracownicy mają ochotę się na to zgodzić. Jednak, jeżeli ta umowa będzie obejmować tylko czas czynnej pracy w konkretnej firmie to w porządku, ale bywa, że klauzula o zakazie konkurencji przenosi się na o wiele dłuższy czas, dlatego nim postanowimy podpisać umowę musimy ją punkt po punkcie przeanalizować.
książka

Każdy specjalista powinien przejść szkolenie z prawa autorskiego, aby znać swoje prawa i obowiązki względem innych kreatorów

Każda wchodząca na rynek firma winna w pierwszej kolejności zatroszczyć się o wybór wykwalifikowanych dodatkowo doświadczonych fachowców. Nie ulega wątpliwości, że istotne jest również to, aby współpracować z osobami początkującymi, pełnymi entuzjazmu i predyspozycji.
Biznes, mężczyźni

Consulting i coaching - sprawdzone rozwiązania dla przedsiębiorstw

W naszym niedługim wpisie omawiamy zagadnienia z dziedziny szkoleniowej, które są niezwykle ważne w obecnym czasie. Powinien poznać je każdy manager pragnący osiągnąć sukces w obecnym, ciężkim gospodarczo świecie. Zachęcamy do lektury.
internetowy sklep

Zarządzanie esklepem. Sprawdzone tipy

Niezłym pomysłem na biznes jest otwarcie sklepu internetowego. To coraz modniejsza forma sprzedawania w sieci. Pierwszym krokiem jest zastanowienie się nad tym, co i komu chcemy oferować. Następnie należy pomyśleć o tym, jak ma wyglądać strona. O ile sami nie jesteśmy specjalistami w dziedzinie projektowania stron internetowych dobry rozwiązaniem jest zlecić zlecić to zadanie specjalistom.
1 2