PRacownik
Wózek widłowy w hali magazynowej

Przenośniki rolkowe powinny pojawiać się w każdym przedsiębiorstwie

Jeżeli dostrzegliśmy, że nasi podwładni mają kłopot z przenoszeniem któryś paczek, lub bardzo sporo godzin marnują na noszeniu ich z jednego miejsca na drugie, ponieważ nie opłaca się używać wózka widłowego, to należy się namyślić czy świetne nie okażą się przenośniki rolkowe. Są to specjalne taśmy, które złożone są z rolek, po których przemieszcza się dana paczka.
podatek PIT

Jak korzystać z programu pit - pomoc?

Coroczne rozliczenie podatku nie musi być niezwykle skomplikowane, o czym miało szansę dowiedzieć się wielu płatników. Deklaracja wynagrodzenia oraz zarobki rozliczane we wskazanych okresach mogą być składane z zastosowaniem nowoczesnego oprogramowania. Jest ono stosowane na coraz szerszą skalę, a program pit jest systematycznie uzupełniany o ciekawe funkcje. Podatnicy deklarujący wynagrodzenia oraz zarobki w przypadku umowy o pracę czy cywilnoprawne mogą w tej kwestii liczyć na swego pracodawcę.
książka

Każdy specjalista powinien przejść szkolenie z prawa autorskiego, aby znać swoje prawa i obowiązki względem innych kreatorów

Każda zaczynająca działalność spółka powinna w pierwszej kolejności zatroszczyć się o dobór wykwalifikowanych dodatkowo doświadczonych fachowców. Nie ulega wątpliwości, że relewantne jest również to, aby współpracować z osobami początkującymi, pełnymi wigoru i predyspozycji.
praca

Przywiązanie na wagę złota

O przywiązanie ich otoczenia walczy każda firma. Wierność dwóch grup okazuje się w tym miejscu najważniejsza: klienci i pracobiorcy. W jaki sposób jednak przekonać do nas tych wszystkich ludzi a także w jaki sposób działać, by korzystna propozycja innych przedsiębiorstw nie skłoniła ich do skorzystania z innej oferty?
Biznes, mężczyźni

Consulting i coaching - sprawdzone rozwiązania dla przedsiębiorstw

W tym oto pomocnym wpisie omawiamy kwestia z dziedziny gospodarczej, które są kluczowe w obecnym czasie. Powinien poznać je każdy manager chcący osiągnąć sukces w obecnym, niełatwym ekonomicznie świecie. Zapraszamy do czytania.
umowa

Bycie pracodawcą to duża odpowiedzialność - dowiedz się, jakie prawa oraz obowiązki ma przedsiębiorca

Jeżeli mamy własną firmę, posiadamy wobec niej sporo obowiązków. Osoby, które zatrudniamy muszą mieć pewność, że stoimy za nimi murem, jeśli będą dobrze wywiązywały się ze własnych obowiązków. Powinniśmy również nie zapominać, że czasem warto jest pomyśleć o dodatkowej umowie z pracownikiem, jedną z takich umów może być na przykład umowa o zakazie konkurencji. Wiadomo, że nie zawsze pracownicy mają ochotę się na to zgadzać. Jednak, gdy owa umowa będzie obejmowała tylko czas czynnej pracy w danej firmie to w porządku, ale bywa, że klauzula o zakazie konkurencji odnosi się do o wiele dłuższego czasu, dlatego nim postanowimy podpisać umowę powinniśmy ją punkt po punkcie przeczytać.
wyjazd integracyjny

Jak zarazem znakomicie zapoznać ze sobą pracowników i wprowadzić przyjemną atmosferę w firmie

W dzisiejszych czasach wielu ludzi biznesu prowadzących duże i średnie spółki wie, jak istotna jest dobra współpraca pomiędzy pracownikami. Bez niej ciężko o sprawne zarządzanie firmą i właściwe wywiązywanie się z zadań. Najlepsza sytuacja to taka, gdy pracownicy lubią swoją pracę i chętnie przykładają się do zadań.
zwolnienie

W jakich sytuacjach może nastąpić natychmiastowe wydalenie zatrudnionego z pracy?

Przedsiębiorca może w poniektórych, umotywowanych szczególnymi okolicznościami przypadkach, rozwiązać z pracobiorcą umowę o pracę w trybie natychmiastowym.


W jakich sytuacjach może nastąpić natychmiastowe wydalenie zatrudnionego z pracy?

Prawo pracy przewiduje takową ewentualność jednostronnego wymówienia umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia.
korporacja

Praca w znanej firmie – plusy i minusy

W dzisiejszych czasach rynek pracy nie daje zbyt dużych nadziei na znalezienie ciekawej pracy, czy na rozwój zawodowy. Sporo osób bez rezultatów poszukuje zatrudnienia, a ci, którzy mają pracę, często nie są nią usatysfakcjonowani.
internetowy sklep

Zarządzanie esklepem. Sprawdzone tipy

Jednym z pomysłów na dobry biznes jest otwarcie sklepu internetowego. To coraz modniejsza forma sprzedaży w wirtualnym świecie. Pierwszym krokiem jest zastanowienie się nad tym, jakiego rodzaju produkty i jakiej kategorii klienteli chcemy oferować. Następnie należy pomyśleć o tym, jak ma wyglądać strona. Jeśli sami nie jesteśmy specjalistami w dziedzinie projektowania stron internetowych dobrze jest zlecić to zadanie specjalistom.
1 2