Menu strony
Podatki
prawo karne skarbowe

Której osoby tyczy się prawo karne skarbowe oraz kto mógłby się bać działania sądowego w tej dziedzinie?

W dowolnej dziedzinie przemysłu posiadamy jakichś nieuczciwych ludzi. Powinniśmy mieć na uwadze, iż wszelkie przestępstwo jest karane. Jeżeli ktoś popełnił przewinienie podatkowe, również mógłby być dotkliwie ukarany.
monety i banknot Euro

Wszystko o taksach lokalnych

Brak jest jednobrzmiącej legalnej definicji podatków lokalnych. Podatki oraz opłaty zaliczane przez prawodawcę do kategorii lokalnych podatków zostały co prawda enumeratywnie wyliczone w rozporządzeniu o daninach i opłatach lokalnych, jednak na liście owej nie znajdują się inne świadczenia podatkowe, jakie posiadają cechy podatków lokalnych, lecz uregulowane są w dalszych ustawach.
podatki

Efektywne i szybkie rozliczenie pit za sprawą dostępnym programom

Potrzeba przyznać, że rokroczny obowiązek rozliczania podatkowego potrafi robić mnóstwo trudności i pochłaniać wiele czasu. Każdy zatrudniony człowiek powinien taką deklarację oddać i zatem pokazują się trudności z jej wypełnieniem.
nowoczesne biuro rachunkowe

Na co zwracać uwagę w trakcie wyboru najbardziej optymalnego biura rachunkowego? Co jest w tej sprawie najistotniejsze?

Wybranie najlepszego biura rachunkowego do obsługiwania firmy to dość ciężkie zadanie. Od takiego wyboru tak naprawdę zależy bardzo dużo, przede wszystkim profesjonalne i bezproblemowe rozliczanie z urzędem skarbowym. Określone błędy w takich rozliczeniach mogą więc mieć znaczące następstwa.
znajomość prawa

W życiu codziennym dzieją się sytuacje, w jakich znajomość podstaw prawa jest przydatna

Coraz częściej mnóstwo ludzi spotyka się z rozmaitego typu zdarzeniami, jakie wymagają od nich odpowiedniej wiedzy. Natomiast jej brak zobowiązuje ich do kierowania się po pomoc specjalistów. Indywidualne pojęcia z dyscypliny prawa, podatków czy rozliczeń majątkowych w najbardziej niespodzianych sytuacjach okazują się mieć niezmiernie wielkie znaczenie i ich znajomość zdoła niezwykle ułatwić życie.
obliczenia podatków

Powinno się uważać w kwestii podatków

Uskarżamy się na prawo podatkowe - opodatkowanie w naszym kraju jest za wysokie, na dodatek nasi politycy chronicznie uprzykrzają ludziom życie. Nie mówiąc o tym, że niekorzystna decyzja skarbówki może bardzo nam zaszkodzić. Trzeba zatem uważać jeśli wchodzą w rachubę podatki oraz najróżniejsze kwestie z nimi związane.
podatki

Program PIT 2015 do pełnienia zeznań podatkowych za 2014 r.

Początek roku, to gorący czas rozrachunków z fiskusem. Nikt nie kocha podatków i rozliczeń rocznych, niemniej jednak z aplikacją pit 2015 swobodnie, krok po kroku wykonamy swój formularz w łatwy i pewny sposób.
podatki

Dokumentacje podatkowe a warunki transakcji z poszczególnymi podmiotami

Każda osoba, która zobligowana jest do prowadzenia dokumentacji podatkowej oraz rocznego rozliczenia, powinna zapoznać się z sytuacją na rynkurynkową, jak i zasięgnąć wiedzy u znającego temat. Ma to na celu obejście różnych nieścisłości w przyszłości. W dostępnych również w sieci materiałach wyszukać można przepisy prawne i ich konkretną analizę wraz z przykładami, dzięki czemu problemy wielu mogą być w niedługim czasie rozwiane.
WWW

Cenne informacje w sieci

W Internecie można aktualnie znaleźć informacje na większość tematów. Część materiałów to tylko szum informacyjny, natomiast pojawia się także wiele stron WWW np. na temat prawa proponujących wartościowe informacje i praktyczne porady prawne.
Księgowość

Jak rozliczać kadry i płace

Mając własną firmę należy zwracać baczną uwagę na mnóstwo kwestii. W przypadku, jeśli jest to jednoosobowa działalność gospodarcza naturalnie uważnie powinniśmy przestrzegać punktualnego odprowadzania składek ZUS, odpowiednio księgować wszelkie faktury i koszty, we właściwym czasie i bez błędów rozliczać podatki – jest tego mnóstwo.
1 2