Menu strony
Podatki
podatki

Efektywne i szybkie rozliczenie pit za sprawą dostępnym programom

Należy przyznać, że rokroczny obowiązek rozliczania fiskalnego zdoła sprawiać gro trudności i zajmować wiele czasu. Każdy pracujący człowiek powinien taką deklarację złożyć i w związku z tym pokazują się trudności z jej wypełnieniem.
prawo karne skarbowe

Której osoby tyczy się prawo karne skarbowe oraz kto mógłby się bać działania sądowego w tej dziedzinie?

W dowolnej dziedzinie gospodarki mamy jakichś niegodziwych ludzi. Powinniśmy mieć na baczeniu, iż każde przewinienie jest karane. Jeżeli ktokolwiek popełnił przestępstwo podatkowe, również może być dotkliwie ukarany.
E-handel

Prawnicy pomagają przez internet

W Internecie można obecnie znaleźć informacje na niemal każdy temat. Część dostępnych wiadomości to zwykły szum informacyjny, tymczasem powstaje także dużo serwisów na temat prawa, które świadczą usługi prawne.
Kalkulator, pieniądze

Catering a podatek VAT

Płatnicy podatku w zasadzie nie mają prawa do odliczenia podatku, naliczonego przy nabyciu usług gastronomicznych. Czy uchwycenie usługi „gastronomiczne” obejmuje dodatkowo usługi cateringowe?

Zawieszenie działalności gospodarczej

Przedsiębiorca, który ma zawieszoną firmę, składa roczne zeznanie podatkowe. Przedsiębiorcy niezatrudniający osób mogą zawieszać prowadzoną działalność gospodarczą na czas od 30 dni do 24 miesięcy. Chwilowe wstrzymanie firmowej pracy nie wyłącza obowiązku złożenia rocznego zeznania podatkowego.
Księgowość

Jak rozliczać kadry i płace

Mając swoją firmę musimy zwracać baczną uwagę na mnóstwo rzeczy. W wypadku, jeśli jest to jednoosobowa działalność gospodarcza oczywiście dobrze powinniśmy pilnować terminowego odprowadzania składek ZUS, dobrze księgować wszelkie rachunki i koszty, we właściwym czasie i bezbłędnie rozliczać podatki – jest tego sporo.
podatki

Program PIT 2015 do pełnienia zeznań podatkowych za 2014 r.

Początek roku, to gorący czas rozliczeń z fiskusem. Nikt nie lubi podatków i rozrachunków rocznych, jednakże z programem pit 2015 bez trudu, krok po kroku wykonamy własny formularz w prosty i sprawdzony sposób.
Księgowość, finanse

PIT bez wpadki – podsumowanie roku w małej firmie

Jakie zmiany czekają w tym roku właścicieli podmiotów gospodarczych i jak mogą ułatwić sobie prowadzenie księgowości w małej firmie?
obliczenia podatków

Powinno się uważać w kwestii podatków

Skarżymy się na prawo podatkowe - opodatkowanie w naszym kraju jest za wysokie, oprócz tego nasi politycy ciągle i ciągle uprzykrzają nam życie. Już nie mówiąc o tym, że niekorzystna decyzja urzędu skarbowego jest w stanie mocno nam zaszkodzić. Trzeba więc bardzo uważać jeżeli w rachubę wchodzą podatki i wszelakie zagadnienia mające z nimi związek.
taxpol logo

Zwrot podatku z Wielkiej Brytanii

O zwrot podatku z Wielkiej Brytanii można starać się za 6 lat wstecz.
1 2