Menu strony
Podatki
obliczenia podatków

Powinno się uważać w kwestii podatków

Skarżymy się na prawo podatkowe - opodatkowanie w naszym kraju jest za wysokie, na dodatek polscy politycy chronicznie uprzykrzają ludziom życie. Nie mówiąc o tym, że niekorzystna decyzja skarbówki może bardzo nam przeszkodzić. Trzeba więc zachować rozwagę jeżeli wchodzą w grę podatki i wszystkie zagadnienia mające z nimi związek.

Zawieszenie działalności gospodarczej

Przedsiębiorca, który ma zawieszoną firmę, składa roczne zeznanie podatkowe. Przedsiębiorcy niezatrudniający osób mogą zawieszać prowadzoną działalność gospodarczą na czas od 30 dni do 24 miesięcy. Chwilowe wstrzymanie firmowej pracy nie wyłącza obowiązku złożenia rocznego zeznania podatkowego.
prawo karne skarbowe

Której osoby tyczy się prawo karne skarbowe oraz kto mógłby się bać działania sądowego w tej dziedzinie?

W każdej gałęzi przemysłu mamy jakichś nieuczciwych ludzi. Musimy posiadać na baczeniu, że wszelkie przewinienie jest karane. Jeśli ktoś popełnił przewinienie podatkowe, również mógłby być dotkliwie ukarany.
podatki

Program PIT 2015 do pełnienia zeznań podatkowych za 2014 r.

Rozpoczęcie roku, to gorący okres rozliczeń z fiskusem. Nikt nie kocha podatków i rozliczeń rocznych, niemniej jednak z oprogramowaniem pit 2015 bez trudu, krok po kroku zapełnimy swój formularz w banalny i sprawdzony sposób.
taxpol logo

Zwrot podatku z Wielkiej Brytanii

O zwrot podatku z Wielkiej Brytanii można starać się za 6 lat wstecz.
podatki

Efektywne i szybkie rozliczenie pit za sprawą dostępnym programom

Należy przyznać, że rokroczny obowiązek rozliczania fiskalnego zdoła robić sporo komplikacji i pochłaniać mnóstwo czasu. Każdy zatrudniony człowiek powinien taką deklarację oddać i skutkiem tego pokazują się trudności z jej wypełnieniem.
procent

Podwyżka VAT - droższe mieszkania

Zaledwie kilka tygodni minęło od ogłoszenia przez rząd podwyżki podatku VAT, a już wiadomo, że wpłynie ona na ceny mieszkań. Jak oceniają analitycy z Home Broker, w przyszłym roku za dwupokojowy lokal trzeba będzie zapłacić średnio 3,5 tyś. zł więcej, zaś cena mieszkania trzypokojowego wzrośnie o około 4,8 tyś.
monety i banknot Euro

Wszystko o taksach lokalnych

Nie ma jednobrzmiącej legalnej definicji podatku lokalnego. Podatki jak też opłaty kwalifikowane przez ustawodawcę do kategorii podatków lokalnych są wprawdzie enumeratywnie wyliczone w rozporządzeniu o taksach oraz opłatach lokalnych, jednakże na liście owej nie znajdują się inne świadczenia podatkowe, jakie mają przymioty podatków lokalnych, lecz uregulowane zostały w dalszych ustawach.
Księgowość, finanse

PIT bez wpadki – podsumowanie roku w małej firmie

Jakie zmiany czekają w tym roku właścicieli podmiotów gospodarczych i jak mogą ułatwić sobie prowadzenie księgowości w małej firmie?
znajomość prawa

W życiu codziennym dzieją się sytuacje, w jakich znajomość podstaw prawa jest przydatna

Coraz nagminniej mnóstwo ludzi spotyka się z rozlicznego typu zdarzeniami, jakie wymagają od nich odpowiedniej wiedzy. Natomiast jej brak zobowiązuje ich do kierowania się po wsparcie ekspertów. Poszczególne pojęcia z dziedziny prawa, podatków czy też rozliczeń majątkowych w najbardziej nieoczekiwanych sytuacjach okazują się mieć wyjątkowo duże znaczenie i ich znajomość potrafi nadzwyczaj ułatwić życie.
1 2