Menu strony
Podatki
Księgowość

Jak rozliczać kadry i płace

Prowadząc własną firmę musimy zwracać baczną uwagę na bardzo wiele kwestii. W wypadku, jeżeli jest to jednoosobowa działalność gospodarcza naturalnie dobrze musimy pilnować punktualnego odprowadzania składek emerytalnych, dobrze wpisywać wszelkie rachunki i koszty, we właściwym momencie i bez błędów rozliczać podatki – jest tego bardzo dużo.
podatki

Efektywne i szybkie rozliczenie pit za sprawą dostępnym programom

Trzeba przyznać, że rokroczny obowiązek rozliczania podatkowego zdoła sprawiać mnóstwo trudności i zajmować sporo czasu. Każdy pracujący człowiek powinien taką deklarację złożyć i więc pokazują się przeciwności z jej wypełnieniem.
podatki

Program PIT 2015 do pełnienia zeznań podatkowych za 2014 r.

Początek roku, to gorący czas rozliczeń z fiskusem. Nikt nie lubi podatków i rozrachunków rocznych, jednakże z programem pit 2015 bez trudu, krok po kroku wykonamy własny formularz w prosty i sprawdzony sposób.
Księgowość, finanse

PIT bez wpadki – podsumowanie roku w małej firmie

Jakie zmiany czekają w tym roku właścicieli podmiotów gospodarczych i jak mogą ułatwić sobie prowadzenie księgowości w małej firmie?
obliczenia podatków

Powinno się uważać w kwestii podatków

Skarżymy się na prawo podatkowe - opodatkowanie w naszym kraju jest za wysokie, oprócz tego nasi politycy ciągle i ciągle uprzykrzają nam życie. Już nie mówiąc o tym, że niekorzystna decyzja urzędu skarbowego jest w stanie mocno nam zaszkodzić. Trzeba więc bardzo uważać jeżeli w rachubę wchodzą podatki i wszelakie zagadnienia mające z nimi związek.

Zawieszenie działalności gospodarczej

Przedsiębiorca, który ma zawieszoną firmę, składa roczne zeznanie podatkowe. Przedsiębiorcy niezatrudniający osób mogą zawieszać prowadzoną działalność gospodarczą na czas od 30 dni do 24 miesięcy. Chwilowe wstrzymanie firmowej pracy nie wyłącza obowiązku złożenia rocznego zeznania podatkowego.
prawo karne skarbowe

Której osoby tyczy się prawo karne skarbowe oraz kto mógłby się bać działania sądowego w tej dziedzinie?

W każdej gałęzi przemysłu mamy jakichś nieuczciwych ludzi. Musimy posiadać na baczeniu, że wszelkie przewinienie jest karane. Jeśli ktoś popełnił przewinienie podatkowe, również mógłby być dotkliwie ukarany.
taxpol logo

Zwrot podatku z Wielkiej Brytanii

O zwrot podatku z Wielkiej Brytanii można starać się za 6 lat wstecz.
procent

Podwyżka VAT - droższe mieszkania

Zaledwie kilka tygodni minęło od ogłoszenia przez rząd podwyżki podatku VAT, a już wiadomo, że wpłynie ona na ceny mieszkań. Jak oceniają analitycy z Home Broker, w przyszłym roku za dwupokojowy lokal trzeba będzie zapłacić średnio 3,5 tyś. zł więcej, zaś cena mieszkania trzypokojowego wzrośnie o około 4,8 tyś.
monety i banknot Euro

Wszystko o taksach lokalnych

Nie ma jednobrzmiącej legalnej definicji podatku lokalnego. Podatki jak też opłaty kwalifikowane przez ustawodawcę do kategorii podatków lokalnych są wprawdzie enumeratywnie wyliczone w rozporządzeniu o taksach oraz opłatach lokalnych, jednakże na liście owej nie znajdują się inne świadczenia podatkowe, jakie mają przymioty podatków lokalnych, lecz uregulowane zostały w dalszych ustawach.
1 2