Menu strony
Podatki
podatki

Efektywne i szybkie rozliczenie pit za sprawą dostępnym programom

Trzeba przyznać, że rokroczny obowiązek rozliczania podatkowego potrafi sprawiać gro trudności i zajmować gro czasu. Każdy pracujący człowiek powinien taką deklarację dostarczyć i dlatego pokazują się przeciwności z jej zrealizowaniem.
podatki

Program PIT 2015 do pełnienia zeznań podatkowych za 2014 r.

Początek roku, to gorący okres rozrachunków z fiskusem. Nikt nie lubi podatków i rozliczeń rocznych, jednak z oprogramowaniem pit 2015 prosto, krok po kroku wykonamy swój formularz w prosty i sprawdzony sposób.
Fundacja Dzieci Które Kochacie

1 % podatku dla Rodzin Zastępczych

Początek każdego roku to czas, w którym przygotowujemy roczne zeznania podatkowe i rozliczamy się z urzędem skarbowym. Możemy to zrobić samodzielnie, lub skorzystać z fachowej pomocy biura księgowego. Jeżeli nie chcemy za taką usługę zapłacić, warto skorzystać z darmowego programu PITY 2009, rozpowszechnianego w internecie.
Kalkulator, pieniądze

Catering a podatek VAT

Płatnicy podatku w zasadzie nie mają prawa do odliczenia podatku, naliczonego przy nabyciu usług gastronomicznych. Czy uchwycenie usługi „gastronomiczne” obejmuje dodatkowo usługi cateringowe?
procent

Podwyżka VAT - droższe mieszkania

Zaledwie kilka tygodni minęło od ogłoszenia przez rząd podwyżki podatku VAT, a już wiadomo, że wpłynie ona na ceny mieszkań. Jak oceniają analitycy z Home Broker, w przyszłym roku za dwupokojowy lokal trzeba będzie zapłacić średnio 3,5 tyś. zł więcej, zaś cena mieszkania trzypokojowego wzrośnie o około 4,8 tyś.
E-handel

Prawnicy pomagają przez internet

W Internecie można obecnie znaleźć informacje na różne interesujące zagadnienia. Niektóre materiały to wyłącznie szum informacyjny, ale istnieje też dużo stron WWW na temat prawa, które świadczą usługi prawne.
Księgowość, finanse

PIT bez wpadki – podsumowanie roku w małej firmie

Jakie zmiany czekają w tym roku właścicieli podmiotów gospodarczych i jak mogą ułatwić sobie prowadzenie księgowości w małej firmie?
taxpol logo

Zwrot podatku z Wielkiej Brytanii

O zwrot podatku z Wielkiej Brytanii można starać się za 6 lat wstecz.
Księgowość

Jak rozliczać kadry i płace

Mając swoją firmę musimy zwracać baczną uwagę na ogromną ilość kwestii. W przypadku, jeżeli jest to jednoosobowa działalność gospodarcza oczywiście mocno powinniśmy przestrzegać punktualnego wpłacania składek emerytalnych, odpowiednio wpisywać wszystkie rachunki i koszty, we właściwym czasie i bezbłędnie wyliczać podatki – jest tego mnóstwo.
WWW

Cenne informacje w sieci

W Internecie łatwo odnaleźć informacje na różne interesujące zagadnienia. Niektóre dostępne treści to zwykły szum informacyjny, jednak można znaleźć też dużo stron WWW np. na temat prawa zawierających potrzebne informacje i użyteczne porady prawne.
1 2