Menu strony
Podatki
procent

Podwyżka VAT - droższe mieszkania

Zaledwie kilka tygodni minęło od ogłoszenia przez rząd podwyżki podatku VAT, a już wiadomo, że wpłynie ona na ceny mieszkań. Jak oceniają analitycy z Home Broker, w przyszłym roku za dwupokojowy lokal trzeba będzie zapłacić średnio 3,5 tyś. zł więcej, zaś cena mieszkania trzypokojowego wzrośnie o około 4,8 tyś.
E-handel

Prawnicy pomagają przez internet

W Internecie można obecnie znaleźć informacje na różne interesujące zagadnienia. Niektóre materiały to wyłącznie szum informacyjny, ale istnieje też dużo stron WWW na temat prawa, które świadczą usługi prawne.
WWW

Cenne informacje w sieci

W Internecie łatwo odnaleźć informacje na różne interesujące zagadnienia. Niektóre dostępne treści to zwykły szum informacyjny, jednak można znaleźć też dużo stron WWW np. na temat prawa zawierających potrzebne informacje i użyteczne porady prawne.
znajomość prawa

W życiu codziennym dzieją się sytuacje, w jakich znajomość podstaw prawa jest przydatna

Coraz nagminniej mnóstwo ludzi spotyka się z przeróżnego typu zdarzeniami, jakie wymagają od nich prawidłowej wiedzy. Z kolei jej brak zobowiązuje ich do kierowania się po pomoc specjalistów. Pojedyncze pojęcia z dziedziny prawa, podatków bądź rozliczeń majątkowych w najbardziej niespodzianych sytuacjach okazują się mieć nadzwyczaj wielkie znaczenie i ich znajomość jest w stanie niezwykle ułatwić życie.
nowoczesne biuro rachunkowe

Na co zwracać uwagę w trakcie wyboru najbardziej optymalnego biura rachunkowego? Co jest w tej sprawie najistotniejsze?

Wybór najbardziej profesjonalnego biura rachunkowego do obsługiwania firmy to dość trudne zadanie. Od tego rodzaju wyboru faktycznie zależne jest bardzo dużo, przede wszystkim profesjonalne i bezproblemowe rozliczanie ze skarbówką. Jakieś błędy w takich rozliczeniach mogą więc mieć znaczące konsekwencje.
obliczenia podatków

Powinno się uważać w kwestii podatków

Uskarżamy się na podatki - opodatkowanie w naszym kraju jest za wysokie, do tego politycy chronicznie uprzykrzają nam życie. Już nie mówiąc o tym, że jedna decyzja skarbówki może mocno nam przeszkodzić. Trzeba więc zachować rozwagę jeśli wchodzą w rachubę podatki oraz wszystkie kwestie z nimi związane.
podatki

Dokumentacje podatkowe a warunki transakcji z poszczególnymi podmiotami

Każda osoba, która zobligowana jest do prowadzenia dokumentacji podatkowej oraz rocznego rozliczenia, powinna zapoznać się z sytuacją na rynkurynkową, jak i zasięgnąć wiedzy u znającego temat. Ma to na celu obejście różnych nieścisłości w przyszłości. W dostępnych również w sieci materiałach wyszukać można przepisy prawne i ich konkretną analizę wraz z przykładami, dzięki czemu problemy wielu mogą być w niedługim czasie rozwiane.
1 2