Menu strony
Absolwenci
nauka dorosłych

Jakie mogą być możliwości po zakończeniu nauki w liceum, jakiego rodzaju ofertę mają dla młodych ludzi szkoły policealne

Liceum czy technikum będzie kończyć pewien etap nauki, po którym młode osoby decydują, co chcą robić w życiu dalej. Pewna ich część zdecyduje się na studia wyższe, inni zaczną pracę zawodową i skończą naukę. Czasami się jednak okazuje, że ktoś na studia nie będzie się wybierał, ale jednak zdecyduje się poznać nowy zawód albo rozszerzyć swoje kompetencje.
praca

Praca nie tylko dla magistra

Ukończenie renomowanej wyższej uczelni nie zawsze jest gwarancją zdobycia interesującej i dobrze płatnej pracy. Wśród polskich magistrów stale rośnie liczba bezrobotnych. Jaką ścieżkę kariery wybrać, by po wielu latach szkoły średniej i studiów realizować się zawodowo, a nie rejestrować w urzędzie pracy?
Gazeta.ie

Praca zagranicą – warto szukać?

Na rynku pracy jest coraz ciężej i znają to nie tylko świeżo upieczeni absolwenci. Dobrze stworzone CV to konieczność, jednak nie jest wystarczające. Pracodawcy zwracają uwagę coraz częściej na doświadczenie, więc to nie tylko kwestia wykształcenia jest kłopotem.