Menu strony
Faktury
kredyt

W jaki sposób uratować zakład przed upadłością, czyli sugestie dla biznesmenów, którym grozi niewypłacalność

W dzisiejszych czasach trudności finansowe mogą dosięgnąć właściwie każdą spółkę, a głównie wtedy, gdy jej funkcjonowanie zależy od terminowego spłacania należności przez wspólników. Tymczasem z drugiej strony bywają i tacy właściciele kawiarni czy warsztatów samochodowych, którzy nie umieją poradzić sobie z potężną konkurencją albo proponowane przez nich usługi są dyskusyjnej jakości. Tak naprawdę do stanu niewypłacalności doprowadzić może mnóstwo czynników, w tym także i sama pogoda, o czym zapewne wiedzą np. właściciele wyciągów narciarskich lub wypożyczalni desek snowboardowych, którym niedostatek śniegu w sezonie zimowym dał bardzo mocno się odczuć.
księgowa

Kompetentne oraz wyborne usługi księgowe dla małych i dużych firm

Aktualnie usługi księgowe są proponowane rozmaitego rodzaju firmom, zarówno tym dużym jak również małym. Każda firma bezsprzecznie powinna mieć kogoś, kto będzie zajmować się rachunkowością i księgowością. Z księgowością związane jest sporo rozmaitych usług, takich jak prowadzenie ksiąg rachunkowych, liczenie faktur, prowadzenie ksiąg rozchodów i przychodów czy zajmowanie się obsługą kadrowo-płacową.
banknoty i monety w walucie euro

znakomity projekt do faktur

Jeśli prowadzisz swoją firmę, czy też właśnie planujesz zapoczątkować działalność gospodarczą, prawdopodobnie będziesz wystawiał faktury Vat. Ręczne wystawianie faktur odbiera drogocenny czas i energię, jaką można oddać dla rozwoju firmy.
Automatyczne rozpoznawanie tekstu

Usprawniamy obieg faktur

Ogarnął Cię fakturowy chaos? Ludzie zatrudnieni w Twoje firmie poświęcają mnóstwo czasu na analizę rachunków i faktur? Jeżeli Twoja odpowiedź na którekolwiek z wcześniej zadanych pytań jest twierdząca na pewno oznacza to,że powinieneś dowiedzieć się czym charakteryzuje się efektywny obieg faktur w firmie.
LAPTOP Z SERII Q

Skuteczne zarządzanie zasobami

Systemy informatyczne w firmie są pomocne w skutecznym obrocie zasobami i w przetwarzaniu dostępnych danych. Nawet bardzo małe przedsiębiorstwo może pozwolić sobie na wdrożenie pakietu takiego oprogramowania, które powszechnie określa się skrótem „erp”.
kontrola należności

Kontrola należności musi okazać się uważnie wykonywana

Wskaźnik rotacji należności trzeba cały czas kontrolować

Jest sporo możliwości na to, żeby odkryć, czy zakład pracuje właściwie i czy radzi sobie na rynku tak dobrze, jak to się zdaje w pierwszej chwili. Dlatego właśnie powinniśmy powiedzieć, że bardzo ważne jest tu to, czy jej klienci o czasie płacą za usługi oraz czy umie ona w właściwy sposób ściągać należności, jeżeli ktoś się spóźnia.
Obliczenia księgowe

Podatek w umowie o dzieło, sprzedaż wysyłkowa oraz potrącenie vat od paliwa - przydatne porady

Umowa o dzieło nie jest oskładkowana, nie powinno się więc odprowadzać składek na ubezpieczenie zdrowotne lub społeczne. Jednakże konieczne jest odprowadzanie od tego typu umowy podatku.
rachunki