Menu strony
Budżet
Księgowość, finanse

Ewidencja wyposażenia a inwentaryzacja środków trwałych

Dla prosperowania firmy niezwykle istotne jest to, jaki wpływ może wywierać dany proces na stan środków finansowych firmy. Zależnie od wymagań przedsiębiorstwa ewidencja wyposażenia może odbywać się w różny sposób oraz na wielu etapach. Jest niemało rozmaitych sposobów na policzenie danych kwot oraz wyliczanie prognozowanego i niemożliwego do przekroczenia limitu budżetu. Od kierownictwa firmy zależy to, metoda zostanie wprowadzona w życie.
konferencje

Organizacja dużego wydarzenia w legnicy

Sympozja są sporządzane na wielkość budżetów. To, ile środków zbierzemy, ustali pole imprezy i wyznaczy, co jest możliwość zrobić, a na co nas po prostu nie stać. Pamiętajmy o budżecie awaryjnym, to znaczy sumie przewidzianej na niespodziane koszty.
wycena aktywów i pasywów

Wyceny w kontekście przedsiębiorstwa

Jeśli chodzi o wyceny dotyczące firm najważniejsza jest wycena przedsiębiorstwa, w tym możemy wyróżnić również wycenę danych spółek. W sprawozdaniu finansowym ważna jest także wycena aktywów i pasywów.


Wyceny w kontekście przedsiębiorstwa

Wymienić można kilka podstawowych celów wyceny przedsiębiorstwa w zależności od funkcji, jaką ma pełnić wycena.
adwokat Lubin

Niekiedy w naszym życiu zdarzają się sytuacje, gdy mamy szansę dochodzić swoich praw do odszkodowania przed sądem

Jeśli przytrafiła nam się ogólnie pojmowana krzywda z powodu kogoś winy, to mamy prawo starać się przed organem wymiaru sprawiedliwości o odszkodowanie.
pieniądze

Domowe i firmowe finanse

Nasze dochody nie rosną, a wciąż pojawiają się nowe wydatki. W jaki sposób zatem zachować równowagę pieniężną przez cały rok? To realne, pod warunkiem że określimy roztropny plan działania oraz nie zabraknie nam konsekwencji.
Windykacja

Każdy dłużnik chciałby poczuć próbkę tego, co może dać wolność finansowa.

Poczucie niezależności finansowej, pojawia się w momencie gdy spływa z zadłużonego ciężar zdobywania kolejnych funduszy na uiszczanie zobowiązań kredytowych. W ostatnim czasie, ogólna tendencja spadkowa wynagrodzeń i wzrost bezrobocia przyczyniły się do popadnięcia w zadłużenie tysiącom rodaków.
Księgowość

Skuteczny audyt podstawą działalności firmy

Prowadzenie własnego przedsiębiorstwa to trudny kawałek chleba. Wie o tym każdy manager. Trzeba kontrolować każdy aspekt pracy firmy, począwszy od działu kadr, po rachunkowość. A na dodatek nad Wisłę nadciąga zły czas gospodarczy, więc przedsięwzięcia, które chcą stać solidnie na rynku, powinny oczyścić swoje finanse.
monety i banknot Euro

Wszystko o taksach lokalnych

Nie ma jednobrzmiącej legalnej definicji podatku lokalnego. Podatki jak też opłaty kwalifikowane przez ustawodawcę do kategorii podatków lokalnych są wprawdzie enumeratywnie wyliczone w rozporządzeniu o taksach oraz opłatach lokalnych, jednakże na liście owej nie znajdują się inne świadczenia podatkowe, jakie mają przymioty podatków lokalnych, lecz uregulowane zostały w dalszych ustawach.
Inwestycje, nieruchomości

Jak dostać kredyt z nie najlepszą historią kredytową?

Co rozumiemy przez znaczenie słowa historia kredytowa, która może być pozytywna lub negatywna. Budujemy ją poprzez zaciąganie pożyczek, kredytów czy przekraczanie limitów w koncie. Warto kreować pozytywną historię kredytową gdyż ma ona wpływ podczas przydzielaniu nam pożyczek w przyszłości . Gdy jednak nie jesteśmy dobrym kredytobiorcom czyli zalegamy z uregulowaniem zobowiązań bank nie wyrazi zgody na udzielenie następnego kredytu.