Menu strony
Prawo
prawo

Fachowe usługi radcowskie

Nikomu nie trzeba chyba raczej wspominać o tym, że panujący obecnie w Polsce system prawny pod wieloma różnymi względami potrafi być bardzo skomplikowany. Szczególnie mocno mogą to odczuwać przykładowo najróżniejsi przedsiębiorcy, którzy nierzadko do załatwienia z pozoru niewielkiej sprawy muszą przebrnąć przez sporo złożonych formalności, przez co może to być dość czasochłonne.
kredyt

Na czym polega prawo karne skarbowe? O czym mówi? Jakiego typu są jego postanowienia?

prawo karne skarbowe to specjalna część prawa karnego, która zawiera najbardziej istotne przepisy, jakie odnoszą się do unormowania odpowiedzialności osób fizycznych za popełnione przestępstwa, ale również skarbowe wykroczenia.
zwrot podatku z irlandii

Jak otrzymać zwrot podatku z Anglii? Jakie czynności należy podjąć? O czym wiedzieć?

Każda z osób, jaka legalnie pracowała w Anglii może walczyć o zwrócenie podatku. Wysokość uzyskanych pieniędzy zależy od dochodu, ale również podatku pobranego przez pracodawcę.
strona sklepu internetowego na laptopie

W sytuacji, kiedy zamierzasz uruchomić sklepik internetowy, powinieneś stworzyć odpowiedni regulamin

Z roku na rok internet zdobywa coraz większe grono zadowolonych użytkowników oraz robi się coraz powszechniejszy. Wzrasta również popularność zakupów dokonywanych za pośrednictwem stron sieciowych. Klienci lubią sklepy w sieci, ponieważ zakupy w nich są bardzo wygodne oraz szybkie, a nierzadko też korzystne pod kątem cen. W wypadku, jeżeli chce się odnieść sukces w handlu, należy uruchomić także sklepik sieciowy.
sąd

Są problemy, które same się nie rozwikłają, dlatego warto mieć w zasięgu ręki fachową pomoc radcy prawnego

Obecnie, każdy współczesny właściciel firmy ma świadomość, że prowadzenie działalności gospodarczej , bez pomocy prawników, jest wręcz mało prawdopodobne. Właściciele firm prowadzący działalność gospodarczą, wystawieni są na różnego rodzaju niebezpieczeństwa z tym związane.
wzory pełnomocnictw

Każdy prezes spółki wie, jak trudno jest prowadzić biznes tak, by dawał zyski i nie zajmował cennego czasu

Niejeden człowiek zakłada swój interes, gdyż nie ma ochoty widzieć nad sobą szefa i pragnie mieć sporo wolnego dla rodziny. Niekiedy nie wie nawet, jak znacząco jest w błędzie.
adwokaci

Obowiązkowo wpisujmy zestawienie adwokat Wrocław poszukując specjalisty

Czasem drogi się rozchodzą

Jeśli składamy przysięgę małżeńską chcemy wierzyć, że wszystko będzie dobrze i będziemy z daną osobą przez całe życie. Niestety czasami jest tak, że pojawiają się inne pomysły na życie, między małżonków wchodzą osoby trzecie i nagle się okazuje, że nic ich już nie łączy i wyłączne o czym myśli każde z nich, to prawne unieważnienie małżeństwa.
prawnik

Gdy potrzebny jest radca prawny

Niemal każdy z nas ma w życiu jeden czy kilka takich chwil, w których potrzebna jest mu pomoc prawnika. Dobrze jest więc wiedzieć jak a także gdzie wypatrywać tego typu pomocy. Osobą zawodowo związaną z prawem, a tym samym posiadającą na tym polu doświadczenie jest m.in. adwokat. Jest on w stanie świadczyć fachową pomoc prawną tak firmom, jak również osobom indywidualnym.
negocjacje biznesowe

Reprezentacja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w umowie z członkiem zarządu

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością nierzadko wchodzi w rozmaite relacje z reprezentującymi ją członkami zarządu. Zgodnie z przepisem art. 210 § 1 k.s.h. w umowie między spółką a członkiem zarządu oraz w sporze z nim spółkę reprezentuje rada nadzorcza lub pełnomocnik powołany uchwałą zgromadzenia wspólników. Przywołany przepis ustanawia wyjątek od ogólnej zasady, w myśl której zarząd prowadzi sprawy spółki i reprezentuje ją na zewnątrz.
Odzież militarna

Obrona własna – czy istnieje w polskim prawie?

Jak żyć, gdy zagrożenie czeka w każdym miejscu? Jak sobie radzić, kiedy przeżyliśmy atak w trakcie, którego zostaliśmy pobici? Jak tym bardziej żyć, gdy odpierając atak napastnika sami staliśmy się według sądu napastnikami? To dopiero niesprawiedliwe, gdy samoobrona stosowana w celu ochrony swojego życia jest różnie oceniana, a my musimy tłumaczyć się z tego, iż najzwyczajniej w świecie się... broniliśmy?
1 2 3 4 5 6 7