Menu strony
Prawo
dokumenty

Czy warto zatrudniać się na postawie umowy zlecenia czy umowy o dzieło, a może korzystniejszy będzie outsourcing pracowniczy? Czy na postawie tych umów przysługuje prawo do zwolnienia lekarskiego? Ten rok wprowadził troszkę zmian.

Duża liczba z nas rozważa, jakie korzyści poza wypłatą oczywiście osiągnie zatrudniając się na wszelkiego rodzaju umowy o pracę. Głównewątpliwości budzi przede wszystkim umowa zlecenie i to, czy od niej odprowadzane są składki zus jak też czy na tej podstawie przysługuje personelowi zwolnienie lekarskie.
wzory pełnomocnictw

Każdy prezes spółki wie, jak trudno jest prowadzić biznes tak, by dawał zyski i nie zajmował cennego czasu

Niejeden człowiek zakłada własny interes, gdyż nie ma zamiaru widzieć nad sobą kierownika i pragnie mieć więcej wolnego dla rodziny. Czasami nie wie nawet, jak znacząco jest w błędzie.
sąd

Są problemy, które same się nie rozwikłają, dlatego warto mieć w zasięgu ręki fachową pomoc radcy prawnego

Dzisiaj, każdy współczesny przedsiębiorca zdaje sobie sprawę, że zarządzanie przedsiębiorstwem, bez obsługi prawnej, jest formalnie niemożliwe. Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą, narażeni są na różnego typu niebezpieczeństwa z tym związane.
adwokaci

Obowiązkowo wpisujmy zestawienie adwokat Wrocław poszukując specjalisty

Nie zawsze małżeństwa są wieczne

Gdy mówimy przysięgę małżeńską pragniemy ufać, że wszystko będzie odpowiednio i będziemy z konkretną osobą przez całe życie. Niestety czasami staje się tak, że zjawiają się rozbieżne pomysły na życie, pomiędzy małżonków wchodzą osoby trzecie i niespodziewanie się okazuje, że nic ich już nie wiąże oraz jedyne o czym marzy każde z nich, to prawne rozwiązanie małżeństwa.
kredyt

Na czym polega prawo karne skarbowe? O czym mówi? Jakiego typu są jego postanowienia?

prawo karne skarbowe to dość specjalna część prawa karnego, jaka zawiera najistotniejsze przepisy, które odnoszą się do unormowania odpowiedzialności osób fizycznych za popełnione przestępstwa, ale również wykroczenia skarbowe.
budynek - zbliżenie

Znaki towarowe, a pomoc prawnika – zawsze należy skorzystać z oferowanej opcji pomocy prawnej

Działanie na rynku udostępniając własne produkty powiązane jest z koniecznością wypełnienia licznych rejestracji i spełnieniem konkretnych wymogów formalnych.
prawnik

Czasami zdarzają się sytuacje, kiedy niezbędna jest pomoc prawna. Powinniśmy wtedy skorzystać z dobrych usług

Najlepiej byłoby, gdyby w życiu nic złego się nie działo. Mielibyśmy spokój nie zważając o konsekwencje różnych wydarzeń czy naszych czynów. Nie robilibyśmy błędów, nie musiałyby istnieć sądy, gdyż nie byłoby przestępstw i spraw karnych. W takim świecie na pewno chcielibyśmy przebywać, lecz to oczywiście niemożliwe. Realne podejście do życie bierze pod uwagę rożne nawet te zaskakujące wydarzenia, jakie mogą być dosyć niemiłe w skutkach.
Prawo

Konsultacje adwokackie we Wrocławiu

Wielu znawców twierdziło, że prawo musi być nieskomplikowane i przyswajalne dla wszystkich. Niestety, to postulat, który nie ma za wiele wspólnego z światem realnym. By pojąć wszelkie niuanse polskiego prawa, trzeba ukończyć 5 lat trudnych studiów i przejść ciężkie testy. Na szczęście dużo błyskotliwych ludzi ślęczy po nocach nad kodeksami, aby w przyszłości pomagać społeczeństwu w ciężkich chwilach.
prawo

Rola adwokata nie zamyka się jedynie na teren Polski

Kiedy okazuje się, że doszło do przestępstwa z naszym udziałem, lub, gdy ktoś dokonuje przestępstwa na naszej osobie zaczynają się szukanie prawnika. W naszym kraju wydaje się to w miarę proste, co jednak, kiedy mowa np. o adwokata z Niemiec? W takiej sytuacji też nie trzeba się martwić. Oczywiście gdy toczy się jakaś sprawa u naszego zachodniego sąsiada można wybrać polskiego adwokata.
adwokaci na sali sądowej

Jak stworzyć sprzeciw od nakazu zapłaty? Dowiedz się co możesz zrobić!

Czy mamy szansę nie płacić kary?

Przekroczenie prędkości, nie sprzątanie po swoim psie, a być może obliczone odsetki za spóźnienie w opłacaniu rachunków, zwłokę która nie wynikała z naszej strony?
1 2 3 4 5 6 7