Menu strony
Prawo
paragraf

Uprawnienia organu koncesyjnego przed podjęciem decyzji w sprawie udzielenia koncesji lub jej zmiany

Na podstawie artykułu 50 ustawy z dnia 2 lipca 2004r. o swobodzie działalności gospodarczej przyznaje organ koncesyjny posiada dwa uprawnienia, z których może skorzystać na etapie postępowania koncesyjnego zanim podejmie decyzję o udzieleniu (lub zmianie) koncesji. Pierwsze z nich ma umożliwić dokonanie weryfikacji formalnej, drugie ma na celu kontrolę prawdziwości faktów podanych we wniosku koncesyjnym przez przedsiębiorcę.
sieć

Czym jest polityka prywatności i w jaki sposób ją poprawnie stosować?

Prawo do prywatności powinna mieć każda osoba. To człowiek powinien decydować o tym, jakie wiadomości z jego życia są podawane do informacji dla pozostałych osób. Warto mieć to na uwadze i egzekwować to prawo. Z tego względu tak duże znaczenie ma dzisiaj polityka prywatności. Co kryje się pod tym pojęciem?
prawo

Wybór komornika do prowadzenia egzekucji

Chociaż przepisy kodeksu postępowania cywilnego wprowadzają generalną zasadę, że egzekucję prowadzi komornik właściwy ze względu na sposób egzekucji (a zatem komornik właściwy ze względu na miejsce położenia rzeczy lub ogólną właściwość dłużnika), wierzycielowi pozostawiono w tym zakresie prawo dokonania swobodnego wyboru, odsyłając do odrębnej ustawy. Czy takie rozwiązanie sprawdza się w praktyce?
prawnik

Jak znaleźć najskuteczniejszą firmę windykacyjną i kiedy może pomóc prawnik?

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego cieszy się coraz większym szacunkiem właścicieli kancelarii prawnych i ekspertów – rokrocznie pnie się coraz wyżej w rankingach uniwersytetów. Absolwenci uniwersytetu chętnie osiedlają się w województwie podkarpackim, zakładają tu swoje kancelarie prawnicze i rozpoczynają działalność niezależnie.
prawo

Co to jest prawo międzynarodowe oraz jakie istnieją jego gałęzie?

Jeśli jesteś ambitnym człowiekiem i wiesz, że chciałbyś działać w perspektywie jako prawnik, to powinieneś obrać konkretny kierunek szkoły wyższej. prawo to niezwykle rozległa branża nauki oraz naprawdę jest dużo specjalizacji.


Co to jest prawo międzynarodowe oraz jakie istnieją jego gałęzie?

Obecnie, gdy nasz kraj ma duże związki z reprezentantami analogicznych instytucji czy też firm zagranicznych, wartym uwagi jest kierunek pod nazwą prawo międzynarodowe.
kancelaria prawna

Obsługa prawna przedsiębiorstw w Warszawie – na czym polega i z jakiego powodu jest współcześnie tak bardzo popularna?

Polskie prawo cały czas się zmienia, tym samym zrozumienie konkretnych przepisów nie zawsze jest łatwym zadaniem. Nie należy się wobec tego dziwić, że dziś ogromnym zainteresowaniem wyróżnia się wsparcie profesjonalistów, a więc prawników oraz radców prawnych, którzy z racji swojego zawodu są zmuszeni do śledzenia jakichkolwiek zmian w prawie. Dość często pomocy prawnej potrzebują nie tylko osoby prywatne, ale także firmy, tym samym sporo kancelarii oferuje obsługę prawna firm.
Paragraf

profesjonalna pomoc prawna

Pomoc prawnika jest konieczna w rozmaitych przypadkach. Na pewno pomoc taka objawia się reprezentowaniem klienta przez prawnika na sali sądowej. Wiedza w zakresie przepisów prawnych przez takiego specjalistę jest szczególnie istotna w takiej sytuacji, ponieważ niejednokrotnie umożliwia otrzymanie bardziej korzystnego wyroku sądu. Ponadto nie wszyscy ludzie wiedzą, w jaki sposób zachowywać się na rozprawie sądowej. W tych kwestiach porada specjalisty także nierzadko jest bardzo przydatna. Są takie gałęzie życia, gdzie porady prawnika są potrzebne częściej niż w pozostałych. Jest to uzależnione również od terenu w którym się mieszka. W każdym kraju bowiem są odmienne prawa, a także odmienna jest skala występowania różnych zjawisk.

Jak działają odlewnie żeliwa

Odlewnictwo jest gałęzią przemysłową wytwarzającą części stosowane w wielu innych branżach. Czasami nawet nie mamy świadomości, jak dużo przedmiotów wytwarzanych jest właśnie tą techniką. Oczywiście istnieją różnorodne odmiany żeliwa. Na przykład żeliwo szare, ciągliwe, białe, sferoidalne. Wymagają odmiennych technik odlewania, odmiennych umiejętności.
lekarz

Nagłaśniane w mediach kwestie lekarskie, które domagają się rozstrzygnięć prawnych.

Czasami przydarzają się nagłaśniane w mediach przypadki medyczne, które domagają się posunięć sądowych. W głównym stopniu kwestie te odnoszą się do nieprzypilnowania zobowiązań pracowniczych przez lekarzy poszczególnych specjalności. Wtedy czymś oczywistym jest, że każda bez wyjątku tego typu okoliczność domaga się rozwiązania w sądzie.
statua prawa

Profesjonalna pomoc prawna dla każdego

Różnego rodzaju problemy natury prawnej mogą raz na jakiś czas dotykać absolutnie każdego z nas, niezależnie nawet od tego, czym tak właściwie się zajmujemy. W końcu sam tylko system prawny obowiązujący w naszym kraju jest bardzo złożony, więc w pewnych sytuacjach możemy kompletnie nieświadomie narazić się na spore trudności z tym związane.
1 2 3 4 5 6 7