Menu strony
Prawo
prawo

Wybór komornika do prowadzenia egzekucji

Chociaż przepisy kodeksu postępowania cywilnego wprowadzają generalną zasadę, że egzekucję prowadzi komornik właściwy ze względu na sposób egzekucji (a zatem komornik właściwy ze względu na miejsce położenia rzeczy lub ogólną właściwość dłużnika), wierzycielowi pozostawiono w tym zakresie prawo dokonania swobodnego wyboru, odsyłając do odrębnej ustawy. Czy takie rozwiązanie sprawdza się w praktyce?
kredyt

Na czym polega prawo karne skarbowe? O czym mówi? Jakiego typu są jego postanowienia?

prawo karne skarbowe to dość specjalna część prawa karnego, która zawiera najważniejsze przepisy, jakie odnoszą się do normowania odpowiedzialności osób fizycznych za przestępstwa, ale również skarbowe wykroczenia.
defibrylacja

Ze względu na to, że w Anglii nie ma przymusu wezwania Policji do sytuacji tego typu należy spisać wszystkie informacje dotyczące uczestników wypadku

Jak pokazują badania, do UK podczas wielkiej emigracji Polaków pojechało ponad 130 000 z nas. Od tego momentu liczba ta uległa jeszcze znacznemu powiększeniu. Poniektórzy czują się w tym kraju już jak w swoim drugim domu, a posiadając obywatelstwo polskie zwykle przysługują im takie same przywileje, z jakich korzystają rodowici Brytyjczycy.
dokumenty

Czy warto zatrudniać się na postawie umowy zlecenia czy umowy o dzieło, a może korzystniejszy będzie outsourcing pracowniczy? Czy na postawie tych umów przysługuje prawo do zwolnienia lekarskiego? Ten rok wprowadził troszkę zmian.

Wielu z nas namyśla się, jakie korzyści poza wypłatą oczywiście osiągnie zatrudniając się na różnego rodzaju umowy o pracę. Główneobiekcje wzbudza przede wszystkim umowa zlecenie i to, czy od niej odprowadzane są składki zus jak też czy na tej podstawie przysługuje personelowi zwolnienie lekarskie.
uściśnięte dłonie na tle wieżowców

Podpisywanie umów spotyka nas na każdym kroku. Czy na pewno trzeba czytać te wszystkie kartki napisane małymi literami? Na co patrzeć

Tworzenie umów może wydawać się ciężkim zadaniem. Tworzenie kolejnych kartek zapisanych prawniczym językiem na pierwszy rzut oka wydaje się wybitnie żmudnym zadaniem, dodatkowo niedostępnym dla normalnego człowieka.
komornik

Profesja dla ludzi o silnych nerwach, czyli kto i dlaczego może zostać komornikiem

Komornicy nie cieszą się szacunkiem ludzi. Zwykłe są uważani za bezdusznych ludzi, które żerują na nieszczęściu innych. Komornik to zawód jak każdy. Z tą maleńką różnicą, iż trzeba być nieskazitelnym. Jakie cechy powinien posiadać odpowiedni kandydat na posadę komornika? Zobaczmy z bliska...
Paragraf

Jak zostać komornikiem sądowym?

Komornik sądowy to jeden ze szczególnie nielubianych zawodów, lecz pomimo tego ktoś przecież musi wykonywać ten fach. A komornikiem wcale nie jest tak łatwo zostać. Należy spełnić precyzyjnie określone warunki, by móc cieszyć się mianowaniem na niniejsze stanowisko.
komornik

Dlaczego należy brać udział w aukcjach komorniczych

Kupno rozmaitych akcesoriów na licytacjach komorniczych bywa dziś wspaniałą okazją do nabycia wielu, ciekawych dóbr za naprawdę nie duże pieniądze. W Polsce takiego typu licytacje są jeszcze stosunkowo mało popularne, lecz ich znaczenie na ryku mocno rośnie. Kto pragnie dowiedzieć się więcej o regułach tych licytacji, powinien wpisać w komputerze hasło: komornik Stargard licytacje.
paragraf

Uprawnienia organu koncesyjnego przed podjęciem decyzji w sprawie udzielenia koncesji lub jej zmiany

Na podstawie artykułu 50 ustawy z dnia 2 lipca 2004r. o swobodzie działalności gospodarczej przyznaje organ koncesyjny posiada dwa uprawnienia, z których może skorzystać na etapie postępowania koncesyjnego zanim podejmie decyzję o udzieleniu (lub zmianie) koncesji. Pierwsze z nich ma umożliwić dokonanie weryfikacji formalnej, drugie ma na celu kontrolę prawdziwości faktów podanych we wniosku koncesyjnym przez przedsiębiorcę.
sąd

Apelacja od wyroku okazuje się być realna

Kiedy nie mamy szansy się z kimś dogadać, lub ktoś zrobił nam ogromną krzywdę, to chcemy dojść własnych praw oraz sprawiedliwości na każdej możliwej drodze. To spowoduje, że coraz więcej problemów trafia do sądu, gdzie liczymy, że znawcy prawa będą w stanie wykazać iż posiadamy rację, a co się z tym łączy, będziemy mogli wtenczas być zadowoleni z tego co uda nam się uzyskać. Niestety nie zawsze rozprawa mimo wszystko kończy się zgodnie z naszą myślą, więc co wówczas musimy robić?
1 2 3 4 5 6 7