Menu strony
Prawo
prawo i praca

Czy wskazane jest dzisiaj korzystać z usług doradcy podatkowego?

Spora część z nas doskonale wie, że prowadzenie działalności ekonomicznej w naszej ojczyźnie to stosunkowo karkołomne zadanie. O ile przeważnie odszukanie dobrego pomysłu na swoją firmę przychodzi nam łatwo, to natomiast nieodzowność zmierzenia się z licznymi zawiłościami prawnymi, jakie dotykają każdego biznesmena często nas przerasta. Każdy właściciel firmy jest bowiem zobowiązany rozliczać się z organami państwowymi, które niestety wielokrotnie nie stoją po stronie obywatela.
E-biznes, internet

Radca prawny - niezastąpiona pomoc przy kłopotach prawnych.

Prawo obowiązuje wszystkich ludzi. Przepisy są niestety dostatecznie trudnym zbiorem zasad, że niemądrze jest oczekiwać, że każdy człowiek będzie znał każdy przepis, mimo że, przynajmniej w teorii, ma taki obowiązek. Na szczęście nie musimy być skazani na tkwienie pośród setek tomów i przepisów.
zwrot podatku z irlandii

Jak otrzymać zwrot podatku z Anglii? Jakie czynności należy podjąć? O czym wiedzieć?

Każda z osób, która w sposób legalny była zatrudniona w Anglii będzie mogła starać się o zwrócenie podatku. Wysokość uzyskanych pieniędzy jest zależna od zarobków, ale i podatku pobranego przez pracodawcę.
uściśnięte dłonie na tle wieżowców

Podpisywanie umów spotyka nas na każdym kroku. Czy na pewno trzeba czytać te wszystkie kartki napisane małymi literami? Na co patrzeć

Spisywanie kontraktów może wydawać się żmudnym zadaniem. Spisanie następnych stron zapisanych prawniczym narzeczem na pierwszy rzut oka wydaje się wielce żmudnym zadaniem, dodatkowo nieosiągalnym dla normalnego człowieka.
sieć

Czym jest polityka prywatności i w jaki sposób ją poprawnie stosować?

Prawo do prywatności powinna posiadać każda osoba. To człowiek powinien decydować o tym, które wiadomości z jego życia są przekazywane do informacji dla innych osób. Warto o tym pamiętać oraz egzekwować to prawo. Z tego względu tak istotne znaczenie ma współcześnie polityka prywatności. Co kryje się pod tym pojęciem?
prawo

Trzeba zwrócić należytą uwagę na politykę prywatności!

To chyba oczywiste, że prawo musi być przez każdego człowieka respektowane - nie chodzi wyłącznie o życie według zasad, ale także o własny interes. Przecież kiedy nie przestrzegamy bądź co bądź przeciętnie rygorystycznego prawa, to ogólnie możemy napotkać potem na spore kłopoty. To wszystko w sumie zależy od rodzaju sytuacji - jednakże akurat w owym tekście warto trochę skupić na temacie polityki prywatności. Jeśli jako twórcy sklepu internetowego czy witryny internetowej zapomnimy o polityce prywatności, jakby nie patrzeć podejmujemy duże ryzyko.
prawo

Wybór komornika do prowadzenia egzekucji

Chociaż przepisy kodeksu postępowania cywilnego wprowadzają generalną zasadę, że egzekucję prowadzi komornik właściwy ze względu na sposób egzekucji (a zatem komornik właściwy ze względu na miejsce położenia rzeczy lub ogólną właściwość dłużnika), wierzycielowi pozostawiono w tym zakresie prawo dokonania swobodnego wyboru, odsyłając do odrębnej ustawy. Czy takie rozwiązanie sprawdza się w praktyce?
kredyt

Na czym polega prawo karne skarbowe? O czym mówi? Jakiego typu są jego postanowienia?

prawo karne skarbowe to dość specjalna część prawa karnego, która zawiera najważniejsze przepisy, jakie odnoszą się do normowania odpowiedzialności osób fizycznych za przestępstwa, ale również skarbowe wykroczenia.
defibrylacja

Ze względu na to, że w Anglii nie ma przymusu wezwania Policji do sytuacji tego typu należy spisać wszystkie informacje dotyczące uczestników wypadku

Jak pokazują badania, do UK podczas wielkiej emigracji Polaków pojechało ponad 130 000 z nas. Od tego momentu liczba ta uległa jeszcze znacznemu powiększeniu. Poniektórzy czują się w tym kraju już jak w swoim drugim domu, a posiadając obywatelstwo polskie zwykle przysługują im takie same przywileje, z jakich korzystają rodowici Brytyjczycy.
dokumenty

Czy warto zatrudniać się na postawie umowy zlecenia czy umowy o dzieło, a może korzystniejszy będzie outsourcing pracowniczy? Czy na postawie tych umów przysługuje prawo do zwolnienia lekarskiego? Ten rok wprowadził troszkę zmian.

Wielu z nas namyśla się, jakie korzyści poza wypłatą oczywiście osiągnie zatrudniając się na różnego rodzaju umowy o pracę. Główneobiekcje wzbudza przede wszystkim umowa zlecenie i to, czy od niej odprowadzane są składki zus jak też czy na tej podstawie przysługuje personelowi zwolnienie lekarskie.
1 2 3 4 5 6 7