Menu strony
Prawo
budynek - zbliżenie

Znaki towarowe, a pomoc prawnika – zawsze należy skorzystać z oferowanej opcji pomocy prawnej

Działanie w przestrzeni rynkowej sprzedając produkty firmy wiąże się z koniecznością wypełnienia wielu rejestracji i spełnieniem określonych wymogów formalnych.
Domek na działce

Jak funkcjonuje prawnik nieruchomości Wrocław ma szansę nam pokazać

Czasem dzieje się tak, że potrzebujemy kogoś, kto będzie dobrze się znał na przeróżnych kwestiach prawa, ponieważ jedynie wtedy będziemy posiadali gwarancję, że wszystko uda się po naszej myśli.
prawnik

Czasami zdarzają się sytuacje, kiedy niezbędna jest pomoc prawna. Powinniśmy wtedy skorzystać z dobrych usług

Dobrze byłoby, gdyby w życiu nic nieprzyjemnego się nie działo. Żylibyśmy spokojnie nie zważając o konsekwencje pewnych wydarzeń albo naszych czynów. Nie robilibyśmy błędów, niepotrzebne byłyby sądy, ponieważ nie byłoby przestępstw i spraw karnych. W tego typu świecie na pewno chcielibyśmy przebywać, lecz to rzecz jasna niemożliwe. Realne podejście do życie bierze pod uwagę rożne niespodziewane wydarzenia, które mogą być dość nieprzyjemne w skutkach.
sąd

Są problemy, które same się nie rozwikłają, dlatego warto mieć w zasięgu ręki fachową pomoc radcy prawnego

Obecnie, każdy współczesny właściciel firmy ma świadomość, że prowadzenie działalności gospodarczej , bez pomocy prawnej, jest po prostu mało prawdopodobne. Właściciele firm prowadzący działalność gospodarczą, narażeni są na różnego typu zagrożenia z tym związane.
prawo

Co to jest prawo międzynarodowe oraz jakie istnieją jego gałęzie?

Jeśli jesteś młodym człowiekiem oraz masz pewność, że chcesz pracować w przyszłości jako prawnik, to powinieneś wybrać konkretny kierunek studiów. prawo to bardzo rozbudowana branża nauki oraz naprawdę jest dużo specjalizacji.


Co to jest prawo międzynarodowe oraz jakie istnieją jego gałęzie?

Obecnie, gdy nasz kraj posiada znaczne kontakty z przedstawicielami podobnych organizacji czy też spółek zagranicznych, godnym rozwagi jest kierunek pod nazwą prawo międzynarodowe.
sąd

Porady prawne- gdzie ich poszukiwać oraz kiedy powinniśmy szukać porady u doświadczonego prawnika

Na pewno każdego z nas spotkała kiedyś sytuacja kiedy potrzebował porady prawniczej. W rozmaitych sytuacjach związanych z prawem cywilnym albo rodzinnym potrzebujemy porady radcy prawnego albo wskazówek jak postępować na przykład w sądzie.
prawo i praca

Czy wskazane jest dzisiaj korzystać z usług doradcy podatkowego?

Duża część z nas dobrze wie, że prowadzenie aktywności gospodarczej w naszym kraju to stosunkowo karkołomne zadanie. O ile w większości wypadków znalezienie dobrego pomysłu na swoją firmę przychodzi nam bez trudności, to natomiast nieodzowność zmierzenia się z licznymi zawiłościami prawnymi, jakie dotykają każdego biznesmena w szeregu przypadków nas przerasta. Każdy właściciel firmy jest bowiem zobligowany rozliczać się z urzędami skarbowymi, jakie niestety wielokrotnie nie stoją po stronie obywatela.

Pojęcie choroby zawodowej

Co to jest choroba zawodowa? Czy każda choroba może być uznana za chorobę zawodową? Jakie muszą być spełnione przesłanki dla uznania danej choroby za chorobę zawodową? Co przysługuje pracownikowi, u którego została stwierdzona choroba zawodowa?
strona sklepu internetowego na laptopie

W sytuacji, kiedy zamierzasz uruchomić sklepik internetowy, powinieneś stworzyć odpowiedni regulamin

Z roku na rok internet zyskuje coraz znaczniejsze grono zadowolonych odbiorców oraz staje się coraz popularniejszy. Rośnie również renoma zakupów dokonywanych przy pomocy stron internetowych. Konsumenci lubią sklepy w internecie, bowiem zakupy w nich są bardzo komfortowe oraz łatwe, a niejednokrotnie też korzystne pod kątem cenowym. W sytuacji, gdy chce się odnieść powodzenie w handlu, warto uruchomić także sklepik sieciowy.
dokumenty

Czy warto zatrudniać się na postawie umowy zlecenia czy umowy o dzieło, a może korzystniejszy będzie outsourcing pracowniczy? Czy na postawie tych umów przysługuje prawo do zwolnienia lekarskiego? Ten rok wprowadził troszkę zmian.

Duża liczba z nas namyśla się, jakie korzyści poza wynagrodzeniem oczywiście uzyska zatrudniając się na wszelkiego rodzaju umowy o pracę. Główneobiekcje wzbudza przede wszystkim umowa zlecenie i to, czy od niej odprowadzane są składki zus jak również czy na tej podstawie przysługuje personelowi zwolnienie lekarskie.
1 2 3 4 5 6 7