Menu strony
Prawo
prawo

Fachowe doradztwo prawne w sprawach powiązanych z prawem autorskim

Prawa autorskie obejmują mnogość przejawów działalności twórczej, do przedmiotów chronionych prawem autorskim należą utwory plastyczne, muzyczne, literackie, a także fotograficzne, co więcej prawem autorskim chronione są także utwory architektoniczne, audiowizualne, urbanistyczne czy sceniczne. Prawo autorskie tworzy się samoczynnie i nierozerwanie wiąże autora z jego dziełem, nie wolno przenieść go na inną osobę czy się go zrzec. Za złamanie praw autorskich grożą duże sankcje karne, mogą to być grzywny pieniężne, a nawet pozbawienie wolności.
kuchnia-meble

Musimy dobrze znać prawo e-commerce

Powinno się dowiedzieć, że używanie ze sklepów internetowych nie jest niczym niedobrym, pod warunkiem, że będziemy znać swe prawa oraz obowiązki. Dlatego właśnie przed dopełnieniem jakichkolwiek sprawunków powinniśmy dobrze poznać się z regulaminem, tak aby mieć gwarancję, że nic nas nie zadziwi.
prawnik

Jak znaleźć najskuteczniejszą firmę windykacyjną i kiedy może pomóc prawnik?

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu w Rzeszowie może pochwalić się coraz większym uznaniem pracodawców i ekspertów – rokrocznie wspina się coraz wyżej w zestawieniach uczelni państwowych. Absolwenci uniwersytetu z chęcią osiedlają się na Podkarpaciu, rozkręcają tu firmowane swoim nazwiskiem kancelarie prawne i rozpoczynają działalność na własną rękę.
E-handel

Prawnicy pomagają przez internet

W Internecie można obecnie znaleźć informacje na różne interesujące zagadnienia. Niektóre materiały to wyłącznie szum informacyjny, ale istnieje też dużo stron WWW na temat prawa, które świadczą usługi prawne.

Morze informacji na wyciągnięcie ręki

W Internecie łatwo odnaleźć informacje na niemal każdy temat. Niektóre materiały to wyłącznie szum informacyjny, ale można znaleźć również dużo stron WWW np. na temat prawa oferujących pożądane informacje i praktyczne porady prawne.

Jak działają odlewnie żeliwa

Odlewnictwo jest odnogą przemysłu wytwarzającą części używane w wielu innych branżach. Czasami nawet nie wiemy, jak wiele przedmiotów wykonywanych jest właśnie z wykorzystaniem tej techniki. Naturalnie istnieją różnorodne odmiany żeliwa. Na przykład żeliwo szare, ciągliwe, białe, sferoidalne. Wymagają różnych technik odlewania, odmiennych umiejętności.
WWW

Cenne informacje w sieci

W Internecie łatwo odnaleźć informacje na różne interesujące zagadnienia. Niektóre dostępne treści to zwykły szum informacyjny, jednak można znaleźć też dużo stron WWW np. na temat prawa zawierających potrzebne informacje i użyteczne porady prawne.
ksiazki do prawa

Wysoki poziom porad prawnych w naszym kraju

Na rynku napotkać dzisiaj można wiele propozycji, które pochodzą od znakomitych prawników na Dolnym Śląsku. Szerokie funkcje, jakie zaoferować może dziś kancelaria prawa gospodarczego z Wrocławia, zadziwią każdego zainteresowanego. Wiele z nich cieszy się niekwestionowaną renomą oraz znacznie przerasta pod wieloma względami swoich konkurentów. Warunki, jakie są aktualnie przez te kancelarie spełniane, doceniło już wiele klientów już dawno.
E-biznes, internet

Radca prawny - niezastąpiona pomoc przy kłopotach prawnych.

Prawo obowiązuje wszystkich ludzi. Przepisy są jednak na tyle trudnym zbiorem zasad, że niemądrze jest oczekiwać, że każdy człowiek będzie pamiętał każdy przepis, chociaż, przynajmniej teoretycznie, ma taki obowiązek. Na szczęście nie musimy być skazani na tkwienie wśród setek ksiąg i przepisów.
znajomość prawa

W życiu codziennym dzieją się sytuacje, w jakich znajomość podstaw prawa jest przydatna

Coraz nagminniej mnóstwo ludzi spotyka się z przeróżnego typu zdarzeniami, jakie wymagają od nich prawidłowej wiedzy. Z kolei jej brak zobowiązuje ich do kierowania się po pomoc specjalistów. Pojedyncze pojęcia z dziedziny prawa, podatków bądź rozliczeń majątkowych w najbardziej niespodzianych sytuacjach okazują się mieć nadzwyczaj wielkie znaczenie i ich znajomość jest w stanie niezwykle ułatwić życie.
1 2 3 4 5 6 7