Menu strony
Prawo
prawnik

Gdy potrzebny jest radca prawny

Niemal każdy z nas ma w życiu jeden czy kilka takich chwil, w których potrzebna jest mu pomoc prawnika. Dobrze jest więc wiedzieć jak a także gdzie wypatrywać tego typu pomocy. Osobą zawodowo związaną z prawem, a tym samym posiadającą na tym polu doświadczenie jest m.in. adwokat. Jest on w stanie świadczyć fachową pomoc prawną tak firmom, jak również osobom indywidualnym.
negocjacje biznesowe

Reprezentacja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w umowie z członkiem zarządu

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością nierzadko wchodzi w rozmaite relacje z reprezentującymi ją członkami zarządu. Zgodnie z przepisem art. 210 § 1 k.s.h. w umowie między spółką a członkiem zarządu oraz w sporze z nim spółkę reprezentuje rada nadzorcza lub pełnomocnik powołany uchwałą zgromadzenia wspólników. Przywołany przepis ustanawia wyjątek od ogólnej zasady, w myśl której zarząd prowadzi sprawy spółki i reprezentuje ją na zewnątrz.
Odzież militarna

Obrona własna – czy istnieje w polskim prawie?

Jak żyć, gdy zagrożenie czeka w każdym miejscu? Jak sobie radzić, kiedy przeżyliśmy atak w trakcie, którego zostaliśmy pobici? Jak tym bardziej żyć, gdy odpierając atak napastnika sami staliśmy się według sądu napastnikami? To dopiero niesprawiedliwe, gdy samoobrona stosowana w celu ochrony swojego życia jest różnie oceniana, a my musimy tłumaczyć się z tego, iż najzwyczajniej w świecie się... broniliśmy?
Stetoskop lekarski

Jesteś kierowcą z wieloletnim stażem

Nigdy nie spowodowałeś nawet niewielkiej stłuczki, aż tu niespodziewanie pech - byłeś uczestnikiem wypadku i co najgorsze, jednym z poszkodowanych.


Jesteś kierowcą z wieloletnim stażem

Sprawcą wypadku był inny kierowca, on nie odniósł żadnego uszczerbku, a Ty z wieloma obrażeniami trafiłeś do szpitala.
Prawo

Konsultacje adwokackie we Wrocławiu

Dużo wybitnych intelektualistów twierdziło, że prawo ma być przejrzyste i zrozumiałe dla ogółu. Niestety, to postulat, który nie ma nic wspólnego z praktyką. By pojąć zasady polskiego prawa, trzeba ukończyć 5 lat trudnych studiów i przejść niełatwe egzaminy. Na szczęście całkiem sporo ambitnych ludzi siedzi po nocach nad książkami, aby potem służyć pomocą laikom w ciężkich sytuacjach.
prawo

Rola adwokata nie zamyka się jedynie na teren Polski

Gdy okazuje się, że popełniliśmy jakieś przestępstwo, albo, kiedy ktoś dokonuje przestępstwa na nas samych rozpoczyna się szukanie prawnika. W Polsce wydaje się to w miarę proste, co jednak, jeżeli mowa np. o adwokata z Niemiec? W takim wypadku też nie trzeba się przejmować. Oczywiście gdy toczy się jakaś sprawa u naszego zachodniego sąsiada możemy zatrudnić polskiego adwokata.
ręka podająca kartkę papieru

Umowa o dzieło- roszczenia z tytułu rękojmi

Umowa o dzieło jest umową wzajemną, na mocy której przyjmujący zamówienie zobowiązuje się do wykonania oznaczonego dzieła, zaś zamawiający zobowiązuje się do jego odebrania oraz do zapłaty umówionego wynagrodzenia. Fakt odebrania dzieła bez zastrzeżeń nie powoduje, że zamawiający pozbawiony jest możliwości dochodzenia roszczeń zmierzających do przywrócenia ekwiwalentności świadczeń. W przypadku odebrania dzieła dotkniętego wadami zamawiającemu przysługują w szczególności roszczenia z tytułu rękojmi.
sąd

Porady prawne- gdzie ich poszukiwać oraz kiedy powinniśmy szukać porady u doświadczonego prawnika

Z pewnością każdego z nas spotkała pewnego dnia sytuacja kiedy potrzebował porady prawnika. W różnych sytuacjach związanych z prawem cywilnym bądź rodzinnym potrzebujemy porady prawnika czy też wskazówek w jaki sposób postępować przykładowo w sądzie.
Księga

Kim jest notariusz a także jakimi sprawami się zajmuje? W jakich sytuacjach jest niezbędny ten rodzaj specjalisty?

Nadchodzi taki dzień, że jesteśmy zmuszeni skorzystać z usług notariusza. Nie dzieje się to często, lecz jak już musimy to wiemy, iż mamy konkretną i istotną sprawę do załatwienia, taką, gdzie nie ma miejsce na błędy, nieścisłości czy pozostałe niespodziewane kłopoty.
budynek - zbliżenie

Znaki towarowe, a pomoc prawnika – zawsze należy skorzystać z oferowanej opcji pomocy prawnej

Działanie na rynku udostępniając własne produkty powiązane jest z koniecznością wypełnienia licznych rejestracji i spełnieniem konkretnych wymogów formalnych.
1 2 3 4 5 6 7